2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:28
   

TRIŠALĖ TARYBA NUO NAUJOKŲ ATSITVĖRĖ DEVYNIAIS KRITERIJAIS

«
2017 01 24
Naujoji valdžia iki liepos 1 d. atidėjo Darbo kodekso įsigaliojimą su intencija, jog dėl jo formuluočių susitars profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos atnaujintu Trišalės tarybos formatu. Tačiau atnaujinti Trišalę nelabai ir sekasi. Joje jau atstovaujamos organizacijos be entuziazmo sutiko vyriausybės vadovo pageidavimą į tarybą priimti visus norinčiuosius nekeičiant jos narių skaičiaus.

Dar sausio 12 d. posėdyje buvo nuspręsta, jog pageidaujančios į Trišalę tarybą patekti organizacijos turėtų atitikti tam tikrus kriterijus. Sausio 24 d. posėdyje tie kriterijai buvo pristatyti. Tačiau jei organizacija ir atitiks nustatytas normas, nebūtinai jos atstovas bus priimtas į Trišalę tarybą. Tai spręs „signatarai“, t. y. tie, kurie savo laiku pasirašė profesinių sąjungų ir darbdavių centrinių (respublikinių) organizacijų susitarimą dėl tarpusavio socialinės partnerystės pripažinimo.

Tiesa, atrodo, kad tie kriterijai bus pritaikyti ir jiems patiems.


Į Trišalę tarybą pretenduoja Lietuvos verslo konfederacija (pirmininkas Valdas Sutkus), Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo taryba (Dalia Matukienė), asociacija Investuotojų forumas (Rūta Skyrienė), kurie atstovautų darbdaviams. Į profesinių sąjungų pusę pretenduoja: asociacijos sutartį pasirašę Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (Vladimir Banel), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (Andrius Navickas), Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacija (Algirdas Markevičius), jie deleguotų vieną narį; Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (beje, jau atstovaujama Trišalėje, nes yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, taryboje turinčios tris vietas, narė); Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga (Arvydas Dambrauskas); Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumas (Ramūnas Narbutas); Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ (Kęstutis Juknis).

Iki vasario 1 d. visos į Trišalę tarybą pretenduojančios organizacijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai turi atsiųsti dokumentus, įrodančius, ar atitinka kriterijus. Vasario 7 d. posėdyje šalys (darbdavių ir profesinių sąjungų) pristatys nutarimus, kam vietų Trišalėje taryboje "atsirado", o kam ne.

Tiesa, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė kelis kartus pakartojo, jog, nepaisant socialinių partnerių sprendimo, vyriausybė dėl Darbo kodekso konsultuosis su visomis organizacijomis. „Mums visos organizacijos vienodos, - esame pasirengę dirbti su visais“, - sakė ji reaguodama į repliką, jog ministerijai esą pačiai būtų geriau, jei įvyktų atranka pagal kriterijus, negu kad „šnekėtis su bet kuo“.

Tad kokie tie kriterijai? Tiek profesinės sąjungos, tiek darbdavių organizacijos turėtų atitikti tokius parametrus: juridinio asmens statusas, narystė tarptautinėje organizacijoje, sektorinė ir regioninė struktūra, įdarbinti ne mažiau kaip penki darbuotojai, nepertraukiama mažiausiai penkerių metų veikla, nėra galiojančio apkaltinamojo nuosprendžio, neiškelta bankroto byla, nėra mokestinės nepriemokos valstybės biudžetui, profsąjungos jungia ne mažiau 0,5 proc. Lietuvoje dirbančių žmonių, o darbdavių organizacijų nariai įdarbinę nemažiau kaip 3 proc. dirbančių asmenų.

Nuotr. kol kas "ant atsarginių suolelio": A. Navickas, V. Banel, R. Skyrienė.
lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-01-27 15:54:41Virėja
Kandidatų masė, bet dirbančių SRDK ir teikiančių pasiūlymus tarpe jų nesimatė. Kam šaknelė, kam viršūnėlės ?
2017-01-27 13:30:30siuvėja
Balaganas ir bus balaganas , gero nelaukit . Jei tokia trišalė - nežinia iš kiek dalių kiekviena pusė , tai ir nuomonių bus taip pat nežinia kiek ....
Ir vėl suveiks principas ,,skaldyk ir valdyk '' . Nesubrendę dar mes .Gaila
2017-01-26 08:50:29Redakcija
Atsiprašome, įsivėlė klaida, Jūsų minima asociacija pageidauja deleguoti į tarybą vieną asmenį.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai