2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:14
   

S. SVERNELIS: PIRMIAUSIA - SPRENDIMAI LINK POKYČIŲ, PO TO - PINIGAI

«
2017 01 20
Sausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sukvietė pernai ir užpernai streikais nepasitenkinimą esama padėtimi reiškusius pedagogus iš visos Lietuvos susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Anot pranešimo spaudai, „konsultacijos platesniame rate visada duoda pilnesnį vaizdą, leidžia tiksliau suformuluoti bendruomenės poreikius“.

Sveikindamas apie 150 pedagogų iš visos šalies bei naujosios valdžios atstovus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pažymėjo, jog atverčiamas naujas bendravimo su valdžia lapas, todėl labai svarbu atsakingai elgtis, kad jo nepribraukytume. „Svarbu, kad kalbėtume viena kalba – tiek tėvai, tiek mokyklų vadovai, tiek mokytojai, kad nebūtų kalbėjimo kiekvienas sau, - kalbėjo jis. - Nors interesai skirtingi, bet turime rasti sutarimą ir tiksliai atsakyti į klausimą, ko mes norime pasiekti“.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbą pradėjo konstatavimu, jog daugelyje valstybės sričių situacija yra bloga ir nėra nė vienos tokios, kurią galima atidėti, kad būtų galima sutelkti dėmesį į kurios nors vienos srities reikalus.


Dalindamasis įspūdžiais iš susitikimų su profesinių sąjungų atstovais premjeras pažymėjo, jog esąs nusivylęs. „Buvo pasakymas: kažkas kažkada pažadėjo pinigų, ir jūs privalote mums jų duoti. Netaikau to tik šitai bendruomenei, visose srityse panašiai: duokit pinigų, duokit pinigų, ir tada viskas bus gerai. Toks dialogas beprasmis. Aš suprantu, kai bendruomenė pasako, kad mes norime pokyčių, juos įgyvendinus galėsime tikėtis geresnių darbo sąlygų, atmosferos, ugdymo, aukštesnės kokybės ir tam reikia to ir to. Tada dialogas yra prasmingas“, - kalbėjo premjeras. Ši Vyriausybė, pabrėžė jis, nori išgirsti racionalių, pagrįstų, argumentuotų faktų, kuriuos išsako bendruomenė, kad veiksmai nebūtų daromi „vien iš virša us“.

S. Skvernelis geru žodžiu paminėjo streikavusius mokytojus teigdamas, jog jų pozicija yra narsi pozicija, ir tai yra pilietinės visuomenės bruožas, reikalingas parodyti, kad sistema išties serga. „O kaip mes tą operaciją darysim, priklauso nuo mūsų apsisprendimo kartu“, - pabrėžė premjeras.

Susitikime taip pat dalyvavo premjero patarėja švietimo klausimais Unė Kaunaitė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentė Ramutė Mečkauskienė, Lietuvos progimnazijų asociacijos vadovas Viktoras Blinovas, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, Vilniaus švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.


PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-01-23 13:22:35Pasalinis
Nors ir graudu, bet ir juokinga. Jesinas su Jurgelevičium vis stengiasi nustumti Navicką nuo derybų stalo, o štai dabar Navickas apšoko anuos bičus. Argi šitaip žaidžiant įmanomi kokie nors pasiekimai pedagogų labui?
2017-01-22 16:55:23taigi
žmonių skaičius nėra svarbiausias, svarbu bendrystė,apie kurią Navickas tiek kalba, kaltindamas kitas PS, kad jos nenori jo priimti, tačiau pats kviečiasi tik Osipavičiūtę, bet juk ne vien Vilniaus žmonėms įdomūs tokie renginiai... prisiminkit renginį Karolinoje prieš streiką, visi buvo vieningi
2017-01-22 10:32:43Sniegena
150, 145 ar 147? Kam tai pagrindinis tikslas ir didelis skirtumas, ateikit, išsimatuokit:) Kas kur akcentus deda:) Ir mes tilpom, tiesa, stovėjom:)
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai