2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 13:26
   

R. KARBAUSKIS RAMINA NEPATIKLIAS PROFSĄJUNGAS

«
2016 12 27
Gruodžio 22 d. keturios švietimo profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos bei Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ – prie Seimo surengė piketą, kuriame reikalavo valdžios nepriiminėti skubotų sprendimų, liečiančių mokytojų darbo užmokestį.

„Ankstesnė valdžia įsipareigojo mokytojams panaikinti darbo apmokėjimo sistemos koeficientų „žirkles“ ir pakelti atlyginimus, tačiau paaiškėjo, kad paslapčiomis ir be jokių konsultacijų priimamas absoliučiai skirtingas sprendimas, nei buvo deklaruojama anksčiau“, - buvo teigiama akcijos organizatorių pranešime.

Svarstydami biudžetą Seimo nariai vis dėlto nepritarė 90 parlamentarų pasiūlymui, kad būtų skirti papildomi 18 mln. eurų pedagogų atlyginimų koeficientų „žirklėms“ naikinti.

Nerimą profesinėms sąjungoms sukėlė ir tai, kad gruodžio 21 d., Lietuvos Respublikos Seimo nariai iš naujo ėmė svarstyti „liūdnai pagarsėjusį“ Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektą. „Praeitos kadencijos Vyriausybei, Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo ir mokslo ministerijos vadovams švietimo profesinių sąjungų ekspertai svariais argumentais įrodė, jog minėto įstatymo nuostatų taikymas švietimo sistemoje sukels dar didesnį chaosą, - primenama profsąjungų pranešime. - Tačiau naujosios kadencijos parlamentarai bei vos tik paskirti minėtų ministerijų vadovai, net nepasidomėję profesinių sąjungų argumentais ir buvusiais susitarimais, užkulisiniais bei buldozeriniais metodais ėmėsi iš naujo priiminėti bendrą, įskaitant ir mokytojus, visiems biudžetinio sektoriaus darbuotojams taikomą teisės aktą“.

Šią profsąjungų žinią Seimo nariai išgirdo, minėto darbo užmokesčio įstatymo projekto svarstymas buvo atidėtas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos lyderis Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino kreipimąsi į mokytojus ir prašo neabejoti anksčiau skelbtų ketinimų nuoširdumu.

„Kreipiuosi į mokytojus, kuriems siuntinėjamos žinutės ir bandoma meluoti, jog Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime yra abejinga jų problemoms. Noriu, kad jūs žinotumėte tiesą", - rašo R. Karbauskis ir toliau aiškina:

"Praėjusio Seimo dauguma pažadėjo nuo 2017 metų sausio 1 dienos didinti mokytojų atlyginimus, bet 2017 metų biudžete tam nenumatė nei vieno euro. Suprasdami, jog šis įsipareigojimas yra valstybės garbės reikalas, kartu su naująja Vyriausybe ieškojome išeities. Pinigai biudžete neatsiranda be pajamų šaltinio, tad nusprendėme skubiai didinti alkoholio akcizus, kad toks pajamų šaltinis atsirastų. Tai leido mokytojų atlyginimų didinimui 2017 metų biudžete surasti 17 milijonų eurų. Kitos trūkstamas lėšos 2017 metų bėgyje bus ieškomos peržiūrint valstybės biudžetą. Esame kaltinami savo įsipareigojimų nevykdymų, bet realybėje stengiamės vykdyti ne tik savo, bet ir anksčiau duotus įsipareigojimus, kurių niekas neplanavo įvykdyti. Keista, jog viešoje erdvėje garsiausi kaltinimai pilasi iš tų, kurie patys priiminėjo sprendimus atlyginimus mokytojams mažinti ir jokio jautrumo šiam klausimui niekada nerodė.

Noriu mokytojus nuraminti ir dėl ketinimo keisti mokytojų darbo apmokėjimo sistemą. Mes nedarysime nieko, kas gali pabloginti mokytojų padėtį. Skubotų sprendimų nebus, o priimami bus išdiskutuoti su mokytojų bendruomene.

Baigdamas, noriu pasakyti, jog darome viską, kad pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimą ir nenuilstamai tą darysime ateityje. Atsiprašome, jei nespėjame visko paaiškinti, ar išspręsti, tam tiesiog neužteko tų kelių savaičių laiko, kurias mes turėjome po valdančios daugumos suformavimo.“ (Kalba netaisyta).

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-12-30 14:01:14Mokytoja
Audriukas, jesinas su Jūrate eilinį kartą bando ( net neklausę kitų kolegų) save pademonstruoti vieninteliais kovotojais. Tikslas pigus- pasireklamuoti, prisidengiant susirūpinimu. Ne dėl esminių darbo kodekso nuostatų jie ruošiasi kovoti, ne dėl profsąjungų bendro konsolidavimo dėti pastangas, bet tik pasireklamuoti. Darbo partijos seime nebėra, socdemai iškastruoti, tad nenustebsiu, kad ir toliau bus einama tik smulkių piketėlių keliu tuo keliu. Po tokių muilo burbulų, mes norime, kad mus gerbtų.... Su Naujaisiais Metais.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai