2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 13:06
   

DARBO KODEKSAS BUS TOBULINAMAS

«
2016 12 20
Gruodžio 20 d. Seimas atidėjo naujojo, dar ankstesnėje kadencijoje priimto, Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Už siūlymą atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 30 parlamentarų.

„Šešių mėnesių reikia norint ištaisyti padarytas klaidas. Klaidas, kurios būtų kenkusios abiem pusėms – ir verslui, ir darbuotojams“, - yra sakęs vienas iš šio pasiūlymo iniciatorių Tomas Tomilinas.

„Darbo kodeksą dar teks tobulinti aktyviai įtraukiant ir dirbančiųjų, ir darbdavių atstovus. Veiksmingas ir, svarbu, konstruktyvus socialinis dialogas turi vykti išplėstame trišaliame formate, kai garantuojamas visų suinteresuotų pusių lygiateisis dalyvavimas, neapsiribojant dabartine Trišalės tarybos sudėtimi. Argumentai, adekvatus realybės pripažinimas, konkretus interesų artikuliavimas ir, žinoma, pasitikėjimas – tai pagrindinės atnaujinto trišalio bendradarbiavimo vertybės“, - viename savo straipsnių teigė T. Tomilinas.

Jo manymu, norint įteisinti lanksčias darbo sąlygas yra būtinas tarpusavio pasitikėjimas. „Pirmas žingsnis – tai socialinių partnerių pasiūlytas Nacionalinis susitarimas dėl Lietuvos žmonių pajamų didinimo. Reforma privalo startuoti kaip dialogo, bendradarbiavimo rezultatas, o ne konfliktas“, - įsitikinęs Seimo narys.

Lydimojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimais nutarta atšaukti numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir įsipareigojimą kitąmet 1 procentiniu punktu mažinti darbdavio įmoką „Sodrai“, o vėliau kasmet dėl to spręsti.

Pagal priimtas nuostatas taip pat nuo 2017 m. liepos 1 d. bus pradėtas socialinio draudimo įmokos tarifo pagrindinei pensijos daliai finansuoti mažinimas 1 proc. punktu, numatant valstybės biudžeto asignavimus dėl to sumažėjančioms fondo pajamoms kompensuoti.

Taip pat nutarta atidėti nuostatų įsigaliojimą dėl Ilgalaikio darbo išmokų fondo steigimo.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-12-22 16:07:28Tęsinys
Bet liko Investors Forum, LLRI lobistai kasdien neršiantys po Seimą, be perstojo kalbantys eteryje. Profesoriai pasidarė pinigų per VU viešas įstaigas ir kt. darinius, antrą kartą apmokėjo verslas (priedo prie apdovanojimų). Bus dar vasarų, bus daug dienų....
2016-12-22 11:48:06Lebertanams
Kur dingo Davulis, bagdanskis su visa šaika ? Kur Davulio idiotiška filosofija, kad jaunuolis gali dirbti ir 12- 14 val. ir niekas neprivalo mokėti už viršvalandžius. Kas analizuos butkevičiaus demagogiją varytą keturis metus, ar taip ir liks niekšai neįvertinti..... Guodžia tik tai kad visa gauja kombinatorių, tipo laisvųjų pasaulio piliečių buvo negailestingai išmesti už seimo borto. Va dabar turės laisvo laiko pumpuot visiems sutiktiems,savo patirtį ir nuveiktus gerus darbus....
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai