2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:37
   

DĖL DK ĮSIGALIOJIMO ATIDĖJIMO SPRĘS KETVIRTADIENĮ

«
2016 12 14
Gruodžio 13 d. Seime turėjo būti svarstomas Darbo kodekso ir kitų naujojo socialinio modelio įstatymų įsigaliojimo atidėjimo iki 2017 m. liepos 1 d. Tačiau posėdžio pradžioje tvirtinimui pateiktoje darbotvarkėje šių projektų jau nebebuvo. Jie pačios valdančiosios daugumos sprendimu perkelti į gruodžio 15 d., penktadienio, posėdį. Pataisas esą dar nori įvertinti naujoji Vyriausybė.

Tuo tarpu profesinės sąjungos siunčia Seimo nariams laiškus, prašydamos palaikyti iniciatyvą atidėti DK ir kitų įstatymų įsigaliojimą.

Tai padariusios pranešė Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga, asociacijos susitarimą pasirašę Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacija, asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“, taip pat Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija ir LPS „Solidarumas“.


Profsąjungos prašo suteikti galimybę susitarti dėl tokio Darbo kodekso, kurį sveikintų ne tik darbdaviai bei verslo organizacijos, bet ir darbuotojai.


Seimo Biudžeto ir finansų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai priėmė sprendimus, kad Seimas iki liepos atidėtų dalies socialinio modelio, numatančio darbo rinkos ir socialinio draudimo reformas, įstatymų įsigaliojimą.

PN žiniomis, tam bando priešintis opozicinės Seimo frakcijos. Štai gruodžio 8 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva grupė Seimo narių kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką, klausdami, kokią įtaką nacionaliniam biudžetui gali turėti „Socialinio modelio“ atidėjimas.

PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai