2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:28
   

ŽURNALISTAI PRAŠO APGINTI ŽODŽIO LAISVĘ

«
2016 12 13
Gruodžio 13 d. Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) oficialiu raštu ir viešai kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydama vetuoti Seimo gruodžio 8 dieną priimtas Civilinio kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-3606(3)) ir padėti apginti žodžio laisvę. Šiuo metu vis dar galiojančiame Civiliniame kodekse yra įtvirtinta, kad paskleidęs tikrovės neatitinkančius duomenis asmuo atleidžiamas nuo civilinės atsakomybės, jeigu tie duomenys yra paskelbti apie viešą asmenį bei jo valstybinę ar visuomeninę veiklą, o juos paskelbęs asmuo įrodo, kad jis veikė sąžiningai siekdamas supažindinti visuomenę su tuo asmeniu ir jo veikla.

Apie tūkstantį profesionalių žurnalistų vienijančiai organizacijai nerimą kelia tai, kad po galutinio Seimo apsisprendimo šioje dalyje nurodyta išimtis dėl civilinės atsakomybės, kai dėl tikrovės neatitinkančių duomenų paskleidimo yra pažeminta asmens garbė ir orumas.

„Tokia formuluotė iš esmės keičia demokratinės šalies saviraiškos ir žodžio laisvės principus, kurie labai aiškiai įtvirtina draudimą persekioti asmenis už valdžios kritiką. Akivaizdu, kad priėmus tokius Civilinio kodekso pakeitimus Seimas ne tik blogina žodžio laisvės ir saviraiškos teisės padėtį Lietuvoje, bet ir blogina šalies tarptautinį įvaizdį kaip demokratinės šalies. Tokie pakeitimai nesprendžia ir nesuteikia papildomų teisių žmonėms, tačiau akivaizdžiai suteikia galimybes piktnaudžiauti teisine ir teismine sistema tiems asmenims, kurie dėl savo kritikuotinos veiklos imtų persekioti savo kritikus“, - teigiama LŽS rašte.

Lietuvos žurnalistų sąjunga taip pat atkreipia dėmesį, kad padaręs pakeitimus Seimas nenumatė jokių papildomų atsakomybės formų piktnaudžiaujantiems savo teisėmis ir savo kritikus neteisėtai persekiojantiems viešiesiems asmenims.

PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai