2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:20
   

LPSK TARYBOS POSĖDYJE – DISKUSIJA SU LVŽS LYDERIU

«
2016 12 09
Gruodžio 9 d. Vilniuje įvyko didžiausio šalies profesinių sąjungų centro – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdis. Savo ataskaitas delegatams pristatė LPSK pirmininkas Artūras. Černiauskas, asociacijos „LPSK Jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius ir LPSK moterų centro pirmininkė Irena Petraitienė. Posėdyje dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.


Tarybos nariai svarstė galimybę pasirašyti nacionalinį susitarimą bei LVŽS ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo susitarimą.

Posėdį pradėjęs LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas informavo, kad LPSK gretas papildė dvi naujos šakos: Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas. Jis pabrėžė, kad profesinių sąjungų pagrindinis iššūkis yra narystės plėtra, todėl šakinėms organizacijoms reikėtų orientuotis į naujų narių pritraukimą, o ne į profesinių sąjungų „migraciją“ iš vienos šakos į kitą. LPSK lyderis ragino šakinių organizacijų įstatus keisti taip, kad būtų galimybė darbuotojams įstoti tiesiogiai. Taip pat kvietė organizacijas daugiau bendrauti su naujai paskirtais ministrais, kurie, pasak A. Černiausko, profesinių sąjungų atžvilgiu nusiteikę gana pozityviai.

Asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius pristatė 2016 m. jaunimo veiklos ataskaitą. Jis pažymėjo, kad pagrindinis tikslas yra pritraukti kuo daugiau jaunimo į profesines sąjungas koordinuojant šakų jaunimo sektoriaus veiklą, glaudžiai bendradarbiaujant su užsienio organizacijomis, organizuojant kultūrinius ir informavimo renginius. Tačiau, pasak, T. Jakutavičiaus, pagrindinė problema yra lėšų stoka ir vangi informacijos sklaida tarp šakų. Kaip vieną iš pagrindinių uždavinių jis iškėlė jaunimo darbo grupės, kuri padėtų LPSK sekretoriatui vykdyti veiklą, idėją.

LPSK Moterų centro pirmininkė Irena Petraitienė pristatė jos atstovaujamo darinio ataskaitą

Į LPSK tarybos posėdį atvykęs LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad LVŽS supranta savo atsakomybę ir tikino, jog padarysiantis viską, kad būtų sustiprintas Trišalės tarybos formatas. „Seime yra politinė valia dėl Darbo kodekso įsigaliojimo sustabdymo. Labai viliamės, kad tai pavyks, nes nenorime, kad profesinės sąjungos jaustųsi pralaimėjusios, juk jos jau buvo kartą išduotos. Jeigu darysime kažką ne taip, - barkit, pykit, protestuokit, o mes savo ruožtu padarysime viską, ką galime“, — teigė R. Karbauskis. Kalbėdamas apie naujojo ministrų kabineto kompetenciją, LVŽS pirmininkas pabrėžė, kad joks partinis bilietas negali būti „indulgencija“ užimti ministro pareigas, svarbiausia esanti žmonių kompetencija.

Anot Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus įrašo tinkle Facebook, su valdančiosios partijos pirmininku kalbėta apie viską, kas svarbu: „Socialinis modelis, Darbo kodeksas ir kitos esminės reformos negalimos be socialinių partnerių sutarimo. Toks sutarimas ir patvirtintas“.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos nuotr.

Pagal Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos inf. tinkle Facebook

PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai