2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:19
   

VYRIAUSYBĖ: KONKURUOSIME NE PIGIA, O KVALIFIKUOTA DARBO JĖGA

«
2016 12 06
Gruodžio 6 d. paskirtasis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis parlamentui pristatė paskirtuosius ministrus ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos koalicijos parengtą XVII Vyriausybės programą.

Pristatydamas Vyriausybės 2016–2020 m. darbus S. Skvernelis pabrėžė, kad programa yra nuosekli ir pasižyminti tuo, kad esminės problemos ir klausimai bus sprendžiami horizontaliuoju bendradarbiavimo principu, neišskiriant kurios nors vienos ar kitos ministerijos veiklos srities, nes problemos matomos kaip visa visuma.

Programoje įtvirtintas ir pažadas tobulinti Darbo kodeksą. „Tas socialinis dialogas, kurį paskirtoji Vyriausybė jau vykdo tiek su profsąjungomis, tiek su visomis verslo asocijuotomis struktūromis, leidžia teigti, kad po pusės metų mes turėsime visiškai kitokį ir socialinį modelį ir Darbo kodeksą“, - pristatydamas Vyriausybės programą sakė A.Skvernelis.

Darbo santykių reglamentavimą Vyriausybė ketina paversti konkurencingiausiu Rytų ir Centrinėje Europoje, kuris užtikrintų ir "deramą darbuotojų teisių apsaugą";

„Modernizuosime, dabarties poreikiams ir dabarties iššūkiams pritaikysime Darbo kodeksą, išlaikydami darbuotojų ir darbdavių interesų balansą. Pasisakome už Darbo kodekso liberalizaciją, tačiau ji nėra pagrindinė darnių darbo santykių prielaida. Darbo santykiuose akcentuosime ne tik individualų darbuotojų lankstumą ir prisitaikymą prie darbdavio poreikių, bet ir darbuotojų saugumą, kolektyvinius susitarimus ir socialinę įmonių atsakomybę (angl. flex-security principą). Didinsime darbuotojo derybinę galią ir socialinį saugumą. Įgyvendinsime Nacionalinį susitarimą dėl atlyginimų didinimo“, - teigiama dokumente.

Naujoji vyriausybė vienu iš savo tikslų laiko tokius darbo santykius, „kurie skatintų žmones pasirinkti darbą ir gyvenimą Lietuvoje“. Tam ketinama sutelkti "darbo santykių dalyvius, valstybės pareigūnus, nevyriausybines organizacijas ir profesines sąjungas bendram tikslui – sukurti mūsų šalyje patrauklias darbo ir gyvenimo sąlygas žmonėms, galimybes derinti darbą ir asmeninį gyvenimą“.

Valdantieji žada, kad Lietuva globalėjančiame pasaulyje konkuruos „ne pigia darbo jėga ir menkomis žmonių garantijomis, o kvalifikuotais ir išsilavinusiais darbuotojais, aukšta viešųjų paslaugų kokybe“.

Programoje taip pat įtvirtintas siekis skatinti ir kolektyvines derybas: „skatinsime kolektyvines derybas, nacionaliniu, šakos (sektoriaus) ir įmonių lygiu dalį darbo santykių reguliavimo perkeldami iš įstatymų į kolektyvinius susitarimus (streikai, papildomos atostogos)“.

O stiprinti socialinį dialogą ir bendradarbiavimą Trišalėje taryboje ir kituose forumuose, ketinama sustiprinant "profesinių sąjungų galias ir skatinant verslo asociacijų konsolidavimo procesus". Kartu žadama remti "pastangas stiprinti profesinių sąjungų kompetencijas ir gebėjimus atstovauti darbuotojų interesams", - žadama Vyriausybės programoje.

Posėdyje taip pat dalyvavo ir į Seimo narių klausimus atsakė paskirtieji ministrai: aplinkos ministras Kęstutis Navickas, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, finansų ministras Vilius Šapoka, krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Po pristatymo Vyriausybės programą Seimo statuto nustatyto tvarka svarstys Seimo frakcijos ir komitetai, o svarstymas ir tvirtinimas Seimo posėdyje numatomas gruodžio 13 d. Iš karto po programos patvirtinimo planuojamas Vyriausybės narių prisaikdinimas.

Lrs.lt nuotr.

Pagal lrs.lt ir BNS inf.

PN inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai