2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:15
   

NAUJA ASOCIACIJA BENDRŲ INTERESŲ PAGRINDU

«
2016 12 05


Pareigūnų, švietimo ir transporto darbuotojų profesinės sąjungos bei asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ sudarė bendradarbiavimo susitarimą - "Asociacijos sutartį", kuria įsipareigojo "kooperuoti savo žinias, dalykinius ryšius, lėšas bei kitus išteklius ir bendrai siekti užsibrėžtų tikslų".

Kaip pranešama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tinklalapyje, gruodžio 1 d. dokumentą pasirašė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius ir asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ valdybos narė Rasa Žemaitė  (lsdps.lt nuotr).

Pagrindinė sutartį pasirašiusių organizacijų veiklos kryptis šiuo metu – Darbo kodekso tobulinimas. Profesinėms sąjungoms labai svarbus darbo laiko, jo apskaitos reglamentavimas, teisingas atlygis, atostogų, darbuotojų atstovavimo klausimai. „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ pabrėžia dirbančių šeimų interesų atstovavimo skatinimą.

Susitarimą sudariusios organizacijos bendradarbiauja jau seniai, tačiau susitarimas turėtų padėti veikti sistemingai ir nuolat. Partneriai susitarė dėl bendrų išlaidų, sprendimų priėmimo procedūrų, komunikavimo formų ir pan.

Naujoji asociacija artimiausiu metu planuoja susitikti su naujosios valdančiosios daugumos atstovais. Asociacijos dalyviai mano, jog Darbo kodeksas turėtų užtikrinti darbuotojų ir darbdavių gebėjimą vesti lygiavertes, dalykiškas derybas. Tam bus siūlomos priemonės, kuriomis būtų palaikoma, remiama silpnesnioji darbo santykių pusė ir taip sukuriamos galimybės pačioms šalims derinti interesus.

Pasak lsdps.lt, šiai iniciatyvai pritaria bei ketina prisidėti prie asociacijos veiklos ir dalis socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ (pagarsėjusio vasarą rengtais protestais prieš Darbo kodekso liberalizavimą) aktyvistų.

Šaltinis: lsdps.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-12-09 16:55:31klausimas
Tai čia tipo alternatyva LPSK ir "Solidarumui"? Naujas darinys bus? O bent pavadinimas yra? Ar ir bus "Asociacijos sutartis? :D Blyn, žmonės, vietoj to, kad vienytis, tai kažką kitko kuriat...
2016-12-09 16:37:50Zelionkei
pritariu Algirdas Markevicius puikiai tvarkosi jis padarys tvarka
2016-12-06 13:39:34to zeliokė
Nepavydėk visur puikia susitvarko ir viskas tik gerėja o tu iš pavydo turbūt širsti ir taip nesigauna tau :)
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai