2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:21
   

SUSITIKIMAS SU PREMJERU VERTINAMAS TEIGIAMAI IR BE EUFORIJOS

«
2016 12 01


Lapkričio 29 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu, kad aptartų su Darbo kodeksu susijusius klausimus ir socialinio dialogo galimybes. Apie tai pranešė tinklalapis lpsk.lt. Susitikimas buvęs konstruktyvus. Sutarta, kad naujojo Darbo kodekso įsigaliojimas stabdomas, o po Naujųjų metų profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai tikisi derėtis dėl likusių "problemiškiausių" Darbo kodekso aspektų.

Tarp jų – dėl atstovavimo darbuotojams (dėl profesinių sąjungų informavimo ir konsultavimo funkcijų perdavimo darbo taryboms, prievartinio šių kūrimo bendrovėse, nors jose ir veiktų profsąjungos); darbo laiko (dėl maksimalios darbo savaitės trukmės, ar teks dirbti ir 72 valandas per savaitę nemokamai, ar vis dėltt tai bus traktuojama kaip viršvalandžiai; koks bus apskaitinis laikotarpis?).

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas pažymi, kad turėtų keistis ir Trišalės tarybos formavimo principai. Vyriausybė taptų tarsi arbitru: ji nustatytų reprezentavimo kriterijus, tačiau nesikištų į formavimą, leisdama susitarti profesinių sąjungų ir darbdavių atstovams.

Taip pat pabrėžiama, jog S. Skvernelis palaiko idėją, kad Trišalės tarybos sprendimai Seime būtų traktuojami kur kas rimčiau. Kitaip tariant, jei susitariama Trišalėje taryboje, Seimui teliktų tai patvirtinti.

„Kalbėta, kad reikia didinti susitarimų reikšmę tarp darbdavių ir profesinių sąjungų. Taip priartėtume prie skandinaviškojo modelio. Tikimės, kad ir Lietuvoje tai taps įprasta praktika“, – pažymi A. Černiauskas.

Nepaisant pozityvaus profsąjungų nusiteikimo apsilankius pas premjerą, jos pasilieka ir skepsio "rezervą". "Kol kas nereikėtų dėti didelių vilčių, - pabrėžiama LPSK tinklalapyje paskelbtame pranešime, - ankstesnės valdžios ne kartą sulaužė pažadus profesinėms sąjungoms".Ir iš ties (PN duomenimis) 2015 m. birželio 9 d., nepaisant profsąjungų protestų, A.Butkevičiaus vyriausybė pateikė Seimui priimti naują darbo ir socialinių įstatymų paketą - "Socialinį modelį". Grįžęs iš posėdžio (kuriame turėjo galimybę dalyvauti), LPSK pirmininkas A.Černiauskas  interviu žiniasklaidai tiesiai šviesiai pasakė, kad premjeras Socialdemokratų partijos vadovas A.Butkevičius šiuo sprendimu sulaužė 2005 m. A.Brazausko vadovaujamos LSDP,  darbdavių (B.Lubio) pasirašytą su profsąjungomis susitarimo punktą dėl įstatymų projektų teikimo Seimui iš pradžių juos aprobavus Trišalėje taryboje.

Vis dėlto dabar, kai valdžioje Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS),  tikimasi, jog socialinis dialogas su šia Vyriausybe bus konstruktyvesnis.  LPSK valdyba jau nutarė inicijuoti derybas su LVŽS dėl galimybės pasirašyti susitarimą (dėl bendradarbiavimo – red.).

Archyvo nuotr.:2015 m. liepos 17 d. tuometinis vidaus reikalų minisrtras S.Skvernelis pasirašė susitarimą su profsąjungomis

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-12-04 20:19:10Idomu
O Solidarumo atstovai dalyvavao? Juks kaip cia nepasipjarino?
2016-12-02 10:34:20JS
O sutartis, kurią Butkevičiaus (Šiaulienių ir kt. ) chebra pamynė, turėtų būti demonstratyviai denonsuota. Jei iš tikrųjų - kaip siūlo ir tikras socialdemokratas V.Andriukaitis, - parija grįžtų prie socialdemokratinių vertybių, prie socialdemokratijos, profsąjungoms niekas netrukdytų iš naujo pasirašyti TIKRĄ, o ne dekoratyvią (tarkim, nerišlių Oleko šnekalų stilium suformuluotą) sutartį, kokia buvo iki šiol. Bet, atrodo, kad LSDP grįžimui prie tikrųjų socialdemokratinių vertybių prireik ne vienos Seimo kadencijos...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai