2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 11:26
   

PROFSĄJUNGOS PASVEIKINO DONALDĄ TRAMPĄ

«
2016 11 25


Amerikos darbo federacija- Pramonės profsąjungų kongresas -AFL-CIO (American Federation of Labor and Congress of Industrial Organization), vienijantis 12,5 mln. narių, pasveikino Donaldą Trampą su pergale prezidento rinkimuose.

Rinkimų kampanijos metu šis darbuotojų susivienijimas rėmė išrinktojo prezidento oponentę (pervesdamas per 130 mln. dolerių į vadinamuosius politinių veiksmų komitetus) demokratę Hillari Klinton. o dabar pasirengęs darbuotis kartu su Donaldu Trampu.


Oficialiame pareiškime, kurį pasirašė AFL-CIO prezidentas Richardas Trumka (Richard Trumka), sakoma, kad profesinė sąjunga „priima šių rinkimų rezultatus”, nes „Amerika - demokratinė šalis“. „Jeigu jis pasirengęs dirbti kartu su mumis, atsižvelgdamas į mūsų vertybes, tai ir mes pasirengę dirbti kartu su juo“, - pabrėžiame pareiškime.

Laiške primenami priešrinkiminiai Trampo ketinimai tarptautinės prekybos sutarčių atžvilgiu, pažadai gaivinti nacionalinę pramonę, remti bendruomenes. Kartu profsąjungos įspėja išrinktąjį prezidentą, kad AFL-CIO neatsitrauks nuo savo vertybių - antirasistinių ir kitų humanistinių nuostatų (įskaitant požiūrį į emigrantus), kartu primena, kad kai kurie Trampo pasisakymai padarė žalos būsimojo prezidento prestižui.

Žiniasklaida pažymi, kad profesinėms sąjungos nerėmė Trampo per rinkimus, nes joms negali patikti respublikonų pozicija priešintis darbuotojų atlyginimų kėlimui, taip pat pasisakymai prieš profesinių sąjungų plėtrą. Be to, pats jų atstovas milijardierius Trampas esą skriaudžiąs savo įmonių darbuotojus. Nepaisant to, dabar, kai Trampas tapo išrinktas, profsąjungos pastebi ir tai, kas naujojo prezidento programoje artima darbuotojų atstovėms.

Kas gi Trampo ketinimuose Amerikos profesinėms sąjungoms priimtina?

Pirmiausia paminėtina panašios jų ir išrinktojo prezidento pozicijos dėl nuo 1994 metų veikiančios Šiaurės Amerikos laisvos prekybos sutarties NAFTA (The North American Free Trade Agreement), kuri, kaip žinoma, yra trišalė sutaris, sukūrusi prekybinį Jungtinių Valstijų, Kanados ir Meksikos vyriausybių bloką. Artimi profsąjungų ir Trampo požiūriai į 2016 metais pasirašytą, bet dar neratifikuotą Ramiojo vandenyno partnerystės sutartį TPP (Trans-Pacific Partnership). Ir Trampas, ir profsąjungos teigia, kad šie susitarimai kenkia JAV darbo rinkai ir skatina nedarbo augimą.

Kaip žinoma, rinkimų kampanijos metu Trampas žadėjo įvykdyti ir kitų reformų, kurios būtų naudingos Amerkos darbuotojams, sumažintų nedarbą (pavyzdžiui, panaikinti Obamos-Klinton administracijos įvestus apribojimus naudojant nacionalinius energijos resursus).

Darbuotojų atstovių simpatijų nusipelnė ir Trampo ketinimai atsisakyti 400-tūkstantinės prezidento algos pasiliekant iš jos tik simbolinį 1 dolerį, nesinaudoti prezidentinėmis atostogomis. „Turime daug darbo. Daug turėsime nuveikti. Ir aš noriu, kad tai būtų nuveikta žmonių labui“, - cituoja žiniasklaida Trampo žodžius.

Tačiau, kaip matome, ir tokių įtakingų profesinių sąjungų kaip AFL-CIO parama nepadarė esminės įtakos nepatenkintiesiems Trampo išrinkimu, kurie iki šiol teberengia masinius protestus.

Šaltiniai: aflcio.org; solidarnost.org

 
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai