2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:25
   

2016 11 22 - SUNKUMAI PROFSĄJUNGŲ VEIKLOJE – TAI NORMALU

»
2016-11-23 12:55:54PN
PN redakcija gavo ir LMPF patarėjo Juozo Ūso straipsnį, kuriame išsamiau kalbama ir interviu paliestomis urėdijų optimizavimo ir kolektyvinių sutarčių „revizijos“ temomis.
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) būstinėje įvykusiame federacijos posėdyje LMPF pirmininkė Inga Ruginienė Federacijos tarybos nariams pristatė miškų urėdijų veiklos optimizavimo komisijos, kurios veikloje ji dalyvavo, priimtas rekomendacijas.
Komisija dirbo kelis mėnesius, buvo daug posėdžių. Savo poziciją I.Ruginienė derino su LMPF valdybos nariais. LMPF atstovė komisijoje pritarė švelniausiam miškų urėdijų veiklos optimizavimo variantui, išsaugančiam daugiausiai darbo vietų – ekonomiškai silpnų įmonių prijungimui prie stipresnių. Taip pat komisija, I.Ruginienės iniciatyva, rekomendavo į visus pertvarkos procesus įtraukti darbuotojų atstovus, tiek numatant strateginius pertvarkos planus, tiek tam ruošiant teisės aktus. Vienas svarbiausių komisijos darbo rezultatų, I.Ruginienės nuomone, buvo metodikos, pagal kurią pagrįstai nustatomas girininkijos dydis ir darbuotojų joje skaičius, parengimas.
I. Ruginienė Federacijos tarybos nariams pakomentavo ir santykius su Aplinkos ministerijos auditoriais. Šiemet, vykdant miškų urėdijose auditą, buvo daug dėmesio kreipta į įmonių Kolektyvinių sutarčių susitarimus, profesinių sąjungų veiklą įmonėse. Kolektyvinėse sutartyse numatytos socialines garantijos ir lengvatos darbuotojams bei darbuotojų atstovams buvo traktuojamos kaip netinkamos ar keliančios riziką valstybės lėšų naudojimui. Auditoriai savo rekomendacijose vertė įmonių vadovus keisti šių sutarčių nuostatas, atsisakant socialinio dialogo metu suderėtų susitarimų. Susitikus su Audito tarnyba, ši problema buvo aptarta ir įrodyta, kad kolektyvinės sutartys sudarytos vadovaujantis dabar galiojančio Darbo kodekso nuostatomis, kolektyvinių sutarčių rengimo rekomendacijomis, parengtomis konsultuojantis su kompetentingais Valstybinės darbo inspekcijos ir kitų institucijų darbo teisės specialistais.<...> Manoma, kad šie nesusipratimai išsisprendė.
2016-11-22 16:19:40Pašalinis
Ar nesugadinsi karjerą, ponia?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai