2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 14:24
   

EP DAROMAS SPAUDIMAS DĖL CETA (PAPILDYTA)

«
2016 11 16
Lietuvos valdžios pareigūnai vengia informuoti visuomenę apie spalio 30 d. Briuselyje pasirašyto ES ir Kanados išsamiojo ekonomikos ir prekybos susitarimo (angl. santr. CETA) tikslus ir galimą poveikį, - informuoja Europiečių iniciatyva prieš TTIP ir CETA.

Nors šį susitarimą dar turės ratifikuoti Europos Parlamentas ir visų ES valstybių narių parlamentai, jame numatytas „preliminaraus įsigaliojimo“ mechanizmas reiškia, kad mašina bus paleista visiems dar tebesvarstant, ar ji reikalinga, naudinga ir nepavojinga.

Europos piliečiai turi galimybę paraginti EP narius balsuoti prieš CETA. Kaip pranešama, jau apie 70 parlamentarų iš 751 informavo taip ir darysiantys. Daugiausia iš jų – vokiečiai ir prancūzai, tačiau nė vieno iš 11 Lietuvoje rinktų EP narių. Čia galima paprašyti jų balsuoti prieš minėtą susitarimą.

„Neregėto užmojo išsamusis susitarimas CETA paveiks visas europiečių gyvenimo sritis ir, anot įvairių ekspertų, turės neigiamų padarinių ES valstybių socialinės apsaugos, darbo santykių, maisto saugos, aplinkosaugos srityse; šiuo susitarimu atveriamos naujos galimybės varžyti demokratinės teisėkūros procesus, valstybių narių suverenumą, jis lems, be kitų padarinių, nelygybės ir nedarbo augimą.

Vienas kontroversiškiausių CETA aspektų — Investicijų teismas (angl. Investor Court System), atversiantis naujas galimybes tarptautinėms korporacijoms bylinėtis su valstybėmis dėl verslui nepalankių teisės aktų (užtenka prisiminti korporacijos „Veolia“ 100 mln. ieškinį Lietuvai, motyvuotą tuo, kad Lietuva nepasitarusi priėmė daugiau nei 50 šiai įmonei nepalankių teisės aktų.)

101 teisės profesorius iš 24 Europos šalių, tarp jų — ir Mykolo Romerio universiteto profesorius dr. Danielius Serapinas, paskelbė pareiškimą dėl CETA nepriimtinumo teisiniu požiūriu.


Daugiau nei 3,5 mln. europiečių pasirašė peticiją, kuria reikalaujama neratifikuoti CETA ir nutraukti derybas dėl ES ir JAV transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santr. TTIP). Spalio 20 d. Briuselyje paskelbtoje deklaracijoje Europos šalių savivaldos, nacionalinės valdžios ir NVO atstovai ragina Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų narius balsuoti prieš antidemokratišką CETA“, - primenama Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA informacijoje.

Europiečių iniciatyva ketina ir toliau informuoti visuomenę ir jos išrinktus atstovus, kuriems teks atsakomybė priimti sprendimus dėl šio susitarimo ratifikavimo Lietuvos Respublikos vardu, taip pat nerenkamus atstovus, apie CETA nedemokratiškumą ir neteisingumą.
Kaip lapkričio 17 d. pranešama Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA Facebook paskyroje, Europos Parlamentas dėl CETA ratifikavimo balsuos jau gruodžio mėnesį, o ne vasario, kaip buvo planuota. Europarlamentarai perskaityti 1600 psl. (o su priedais — daugiau nei 2000 psl.) tekstui turi kelias savaites.

Jeigu Europos Parlamentas pritars, kad būtų sudarytas šis susitarimas, jis bus taikomas laikinai, nacionaliniams parlamentams dar net nepradėjus jo svarstyti.

ES ir Kanados prekybos susitarimas su priedais – lietuvių kalba.
PARAGINKIME EP NARIUS BALSUOTI PRIEŠ CETA!


PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai