2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:11
   

LATVIJOS PEDAGOGAI KRITIKUOJA ŠVIETIMO REFORMĄ

«
2016 10 20
Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų pofesinė sąjunga (LIZDA) paskelbė išvadas dėl švietimo reformos pasekmių pedagogų darbo apmokėjimo srityje. Konstatuojama, kad atlyginimai pakilo tik 558 švietimo įstaigose, apytikriai trijų ketvirtadalių įstaigų pedagogams. Tuo tarpu 215-kos (t. y. 28-ių proc. ) mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojams atlyginimai sumažėjo.

Pasak profsąjungos vicepirmininkės Ilze Priževoite, net toje pačioje mokykloje vienų mokytojų atlyginimai pakilo, o kitų sumažėjo.

Labiausiai nukentėjo tos mokyklos, kurias lanko daug vaikų, tarp jų – ir gimnazijos.

Ikimokyklinės įstaigose reforma užtikrino šimtaprocentinį ugdymo finansavimą, tačiau, pasak LIZDA vadovės, proporcingumo principas ir čia pažeidžiamas tiek krūvių paskirstymo, tiek atlyginimų požiūriu.

Specialiosios mokyklos (jų Latvijoje yra 29) nuo šiol finansuojamos atsižvelgiant į vaikų skaičių kiekvienoje mokykloje, todėl mažesnes dotacijas dabar gaus tos ugdymo įstaigos, kuriose sumažėjo auklėtinių.

Latvijos žiniasklaida šiandien praneša, kad švietimo darbuotojai nepatenkinti ir naująja pedagogų kvalifikacijų nustatymo metodika. 108 pedagogai ketina ją apskųsti Latvijos konstituciniam tesimui, o LIZDA nutarė juos palaikyti ir nutarė skirti lėšų teismo išlaidoms padengti.

PN primena, kad Latvijos mokytojų profesinės sąjungos, pirmiausia LIZDA (o jai priklauso daugiau nei pusė Latvijos švietimo darbuotojų), ne vienerius metus spaudė valdžią dėl ženklesnio atlyginimų padidinimo. Pavyzdžiui, 2015 m. lapkritį mokytojai surengė įspėjamąjį streiką, kuriame dalyvavo apie 25 tūkst. švietimo darbuotojų.

Šaltinis: leta.lv

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai