2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:03
   

DARBO KODEKSO PATAISŲ SVARSTYMAS VĖL ATIDĖTAS

«
2016 10 12
Spalio 12 d. Seimo valdyba nutarė Vyriausybės išvados prašyti tik dėl dviejų iš trijų po pateikimo jau priimtų svarstyti naujojo Darbo kodekso pataisų projektų. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete iš ryto buvo svarstomas Irenos Šiaulienės ir dar 23 Seimo narių parengtos pataisos (projektas Nr. XIIP-4726).

Vakariniame Seimo posėdyje jos turėjo būti svarstomos ir priimamos, tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijai antru bandymu pavyko Darbo kodekso klausimą atidėti.  

Posėdžio pradžioje Seimo nariai nepritarė liberalų siūlymui išbraukti Darbo kodekso pataisų svarstymą iš darbotvarkės. Tačiau Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkei Kristinai Miškinienei jau einant į tribūną pristatinėti klausimo,  Liberalų sąjūdžio frakcija pasiūlė daryti pertrauką iki kito posėdžio. 31 balsu už, 12 – prieš  ir 25 parlamentarams susilaikius šiam pasiūlymui pritarta. Kitas Seimo posėdis – spalio 18 d.

Už pasiūlymą svarstymą atidėti balsavo 12 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, po 6 Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Mišrios grupės, 5 Darbo partijos ir 2 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijų nariai. 12 balsų prieš atidavė Socialdemokratų partijos frakcija, tačiau 11 tos pačios partijos atstovų susilaikė. Balsavimo rezultatai čia.


Tuo tarpu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete priimti sprendimai dėl projekto Nr. XIIP-4726. Komiteto nariai pritarė pasiūlymui išbraukti nenustatytos apimties darbo sutartis. Palankiai priimtas ir siūlymas nustatyti, kad kai abejojama dėl darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos būtų aiškinamos darbuotojų naudai.

Komitetas sutiko, kad nutraukiant darbo sutartį dėl darbuotojo ligos ar neįgalumo, kai darbuotojui dėl prastovos atlyginimas nemokamas du mėnesius, kai jis sulaukia senatvės pensijos amžius, darbdavys išmokėtų darbuotojui ne vieno, o dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – vieno jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką. 

Komitetas pritarė ir pataisoms, kad vaiką (įvaikį) iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų auginantiems darbuotojams apie darbo sutarties nutraukimą reikės pranešti prieš tris, o ne prieš vieną mėnesį. Jei tokie darbuotojai dirba trumpiau nei vienerius metus, apie sutarties nutraukimą reikės pranešti prie šešias savaites (dabar – 2 savaitės).

Taip pat komitetas sutiko, kad į Darbo kodeksą būtų įrašyta ir dabar galiojanti nuostata, kad švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda, išskyrus sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.

PN, BNS inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-10-17 14:24:08Vadas
Niekas to nepaneigs, nes taip ir buvo suplanuota. :)
2016-10-17 13:16:52Nar
Kas gali paneigti, kad sitas spekltaklis nebuvo su MUSU vadais suderinta.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai