2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 12:37
   

MOKYTOJŲ DIENĄ – PELNYTOS PATYČIOS IŠ VALDŽIOS

«
2016 10 05
Trys švietimo profesinės sąjungos Tarptautinę mokytojų dieną šį kartą paminėjo neįprastai – prie Vyriausybės surengė akciją „Ačiū tau, premjere“. Teatralizuotame pasirodyme kandidatė į švietimo ir mokslo ministres Algirda Ekonomikaitė šmaikščiai pristatinėjo savo programą ir pasiūlymus, atsakinėjo į „debatos“ vedėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus klausimus. Akcijos dalyviai tuo tarpu demonstravo iš mokytojų surinktas „padėkas“ Premjerui už neįvykdytus pažadus.Vėliau pasižvalgyti išėjęs Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus žurnalistams sakė, jog tai „įprastas protestas“, pabėrė skaičių apie augantį finansavimą švietimui ir „leido“ mokytojams turėti savo nuomonę.

„Ačiū už stabilumą, nesvarbu, kad švietime – stabiliai blogai“, „Ačiū, kad žodžiais ąžuolus vartote, o darbais varpos nepakeliate“, „Ačiū už „sveiką“ konkurenciją tarp mokyklų“, „Ačiū už „skiriamas“ kanceliarines priemones“, „Dėkojame už iliuzijos grįstą švietimo skaidrų rūmą ir mokytojų padėties „orumą“,  - tokios ir panašios padėkos Premjerui buvo demonstruojamos akcijos dalyvių.

Tuo tarpu stotingoji kandidatė vadovauti švietimui  Algirda Ekonomikaitė, kurią vaidino Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas , teigė steigsianti naują – Chaltūros ministeriją, keisianti rašybos taisykles, žadėjo, kad greitai bus sniego, už kurį ji piliečiams siūlanti susimokėti avansu.

Ji žadėjo padidinti finansavimą švietimui „be pinigų“, vietoj mokinio krepšelio įvesti kamufliažinį krepšelį, krašto apsaugai finansavimą didinti iki 4 proc. nuo BVP, o mokykloms suteikti galimybę „gaminti ir parduoti“.  „Tai reiškia, kad gimnazistai pagal naująjį Darbo kodeksą bus priimti į darbą, gamins šaukštus, megs pirštines, kojines ir pardavinės krašto apsaugai. Automatiškai švietimui nereikės nieko, o mes gausim [pinigų] iš krašto apsaugos“, - rimtu veidu dėstė E. Milešino personažas.

Pristačiusi savo programą kandidatė pademonstravo savo anglų kalbos žinias, - aliuzija į socialiniuose tinkluose paplitusią vieną iš pirmųjų Premjero kalbų angliškai.

Video iš LŠPS Facebook paskyros. 

Oriai apžiūrėjęs padėkas Premjerui Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus vėliau tarė žodį žurnalistams. „Įprastas protestas, gaila kad Mokytojų dienos proga, - pradėjo pareigūnas teigdamas, jog suprantąs, „kad profsąjungos nori atkreipti dėmesį į savo klausimus“. Anot jo, kai kas yra padaryta, kai ko nepavyko, tačiau dėl „situacijos su biudžetu“ esą nebuvo įmanoma įgyvendinti visų įsipareigojimų.

Visgi vicekancleris neatsispyrė norui pademonstruoti skaičių, kaip didėjo finansavimas švietimui nuo 2013 m. „Be to, noriu pabrėžti, kad Švietimo ir mokslo ministerija, lyginant su kitomis ministerijoms, labai blogai įsisavina ES lėšas. Iš viso išmokėta tiktai 2 proc. galimos paramos, kai tuo tarpu valstybės vidurkis yra 10 proc.“, - kritikos ministerijai negailėjo R. Vaitkus.

„Aš manyčiau, kad švietimas ir toliau išlieka prioritetine finansavimo sritimi, tačiau mokytojai, žinoma, gali turėti kitą nuomonę“, - teigė vicekancleris. Jo teigimu Lietuvos švietimo finansavimas „nėra jau toks blogas“ kitų ES šalių kontekste.  

PN inf.NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai