2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 13:29
   

LATVIJOS MEDIKAI BANDO SUGĖDINTI VALDŽIĄ

«
2016 09 28


Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, prie Latvijos parlamento įvyks medikų protesto akcija. Apie šį renginį Latvijos sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos darbuotojų profesinė sąjunga (Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība) pranešė vos porai valandų praėjus po to, kai premjeras Māris Kučinskis per televiziją pareiškė, jog šiuo metu nesą jokių priežasčių medikams protestuoti, ministerija tinkamai šioje srityje tvarkosi. Bet patys medikai, pasirodo, taip nemano, todėl ir rengia protesto akciją, kurios pagrindinis šūkis: „Už tautos gyvenimą!"

Tai būsianti savotiško spektaklio formos akcija, kurios pagrindiniai veikėjai - "Mirtis" ir "Tautos gyvenimas". Kartu bus renkami parašai po kreipimusi į seimo narius, kuriuo tautos atstovai bus griežtai įspėti: jei sveikatos apsaugai nebus skiriama daugiau lėšų, pasirašiusieji kreipimąsi kituose rinkimuose už šio seimo narius daugiau nebalsuos. Pasirašyti po kreipimusi bus galima ir po akcijos - profesinės sąjungos būstinėje, taip pat internete.

Medikų reikalavimai dėl finansavimo konkretūs, - 2017 metais jis turįs siekti 3.25 proc., 2018 m. - 3,5 proc., 2019 m. - 3,75 proc. ir 2020 m. iki 4 proc. BVP.

Profesinė sąjunga pageidauja, kad papildomas finansavimas pirmiausia būtų panaudotas pacientų įnašamas bei eilėms prie gydytojų sumažinti ir, žinoma, medikų atlyginimams padidinti.

Rugsėjo 29-osios akcija - tik pirmasis rudeninio spaudimo valdžiai veiksmas. Spalio 12 ar 13 dienomis, kai seimui svarstyti bus teikiamas 2017 metų valstybės biudžeto projektas, prie parlamento būstinės būsiąs nutiestas "mirties kilimas", o kelyje tarp finansų ministerijo ir seimo galbūt bus pristatyta ir ligoninės lovų. Tačiau Latvijos žiniasklaidoje abejojama, ar šios teatralizuotos akcijos privers valdančiąją koaliciją įvykdyti visus profsąjungų reikalavimus.

Šaltinis: telegraf.lv; lvsada.lv

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-09-29 15:42:39info
Akcija įvyko
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai