2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 14:02
   

PREMJERO PAŽADAI - NIEKO VERTI?

«
2016 09 23
Likus vos kelioms savaitėms iki Seimo rinkimų Premjero Algirdo Butkevičiaus adresu pilasi kaltinimai dėl pažadų nevykdymo ir iš pedagogų, ir iš pareigūnų pusės. Pastariesiems atstovaujančios profesinės sąjungos kreipėsi į Ministrą Pirmininką raštu prašydamos paaiškinti, kodėl iki šiol neįvykdytas pažadas dar vasarą kelti pareigūnų algas nuo 350 iki 600-700 eurų.

„Iš pareigūnų vis dažniau išgirstame, kad realių darbo užmokesčio pokyčių beveik nėra arba jie labai fragmentiški. Iš nuogirdų sprendžiame, kad darbo užmokesčio kėlimo programa stringa. Todėl ir prašome Premjero tikslios informacijos. Norime suvokti situaciją ir suprasti, kas nusispjovė į Ministro Pirmininko pažadus - pats ponas Butkevičius, Vidaus reikalų ministerija ar ministerijai pavaldžių centrinių įstaigų vadovai“, - Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pranešime cituojamas jo pirmininkas Vladimir Banel.

NPPSS primena, kad metų pradžioje A. Butkevičius „drebančia lūpa teigė esąs šokiruotas policininkų ir kitų statutinių pareigūnų darbo užmokesčio“ ir žadėjęs, kad vasarą jų atlyginimai pakils beveik dvigubai. Birželį NPPSS paklausė, kaip vykdomas pareigūnų darbo užmokesčio kėlimo programos įgyvendinimas, ir sužinojo, „kad viskas vyksta pagal planą ir pareigūnų darbo užmokestis kils nuo liepos 1 dienos“. Vasarą esą ir pasitarime Vidaus reikalų ministerijoje išgirsta patikinimų, kad darbo užmokestis didės.

Tuo tarpu švietimo profesinės sąjungos piktinasi, jog daugiau nei metus derintas švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektas atmestas Vyriausybės pasitarime dėl jame užprogramuoto lėšų poreikio, nors Premjeras buvo žadėjęs, kad sutartis bus pasirašyta rugsėjo mėnesį.

„Iš gero sumanymo teliko deklaratyvus, realios vertės neturintis dokumentas. Nors pasisakoma dėl lankstesnio Darbo kodekso, pagal kurį profsąjungos pasirašytų daugiau kolektyvinių sutarčių ir taip esą geriau atstovautų darbuotojams, matome, kad kalbos skiriasi nuo realių darbų“, – sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), kurios narėmis yra dauguma švietimo profsąjungų, pirmininkas Artūras Černiauskas.

LPSK pranešime taip pat primenama, jog „Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius anksčiau buvo pažadėjęs kelti atlyginimus pedagogams. Tuomet Premjero pasirašytame susitarime su švietimo profsąjungomis sutarta, kad vėliau per kolektyvinę sutartį bus konkrečiai nuspręsta, kaip tai reikėtų įgyvendinti“.

LPSK teigia palaikanti švietimo profesinių sąjungų „planus teisinėmis priemonėmis ginti savo interesus bei skatina prisijungti prie jų Tarptautinę mokytojo dieną (spalio 5 d.) rengiamos akcijos prie Vyriausybės“.

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-09-27 13:35:53Nuomonė
Manau, kad socialdemokratai tyčia stengiasi, kad jų nebeliktų valdžioje. Nori į užtarnautą poilsį, bet savo noru negi išeisi. Tik vieno nesuprantu - iš kur pas juos tokie reitingai. Palaukime rinkimų, bus viskas aišku.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai