2020 m. vasario 21 d. penktadienis - 15:02
   

ESTIJOS MEDIKAI ĮSPĖJO VALDŽIĄ

«
2016 09 22
Rugsėjo 20 d. rytą įvyko įspėjamasis Estijos medikų streikas. Išskyrus neatidėliotinąją pagalbą, vieną valandą buvo sustabdytas ambulatorinis priėmimas, procedūros ir tyrimai ligoninėse, taip pat planiniai darbai stacionaruose. Streike dalyvavo daugelis šeimos gydytojų centrų.

Prie streiko prisidėjo Šiaurės Estijos regioninė ligoninė, Tartu universiteto klinika, Talino vaikų ligoninė, Talino centrinės, Piarnu ligoninė – iš viso 35 gydymo įstaigos.

Išvakarėse paskelbtame Estijos gydytojų sąjungos , Estijos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos ir Estijos medicinos seserų sąjungos pareiškime sakoma, kad įspėjamojo streiko tikslas – atkreipti visų šalies gyventojų ir pirmiausia politikų dėmesį, jog sveikatos apsaugos finansavimui būtina skirti daugiau lėšų, kad pacientai gautą reikiamas gydymo paslaugas.

Birželio 1-osios duomenimis, dėl lėšų stygiaus šalies ligonių kasoje medicinos pagalbos laukė 180 tūkstančių pacientų, o ligoninėse gulėjo žymiai daugiau ligonių nei leidžia susitarimas su ligonių kasa. Dabar ligonines ketinama už tai nubausti dar labiau sumažinti lėšas, kurios skiriamos medikamentams, nors, pasak profsąjungų, ligonių kasa turi papildomų finansų, iš kurių galėtų padengti susidariusį deficitą.

Pasak Tartu gydytojų sąjungos pirmininko Jaan Suits, „viena iš akcijos tikslų – priminti, kad ne ligoninių sienos gydo pacientus, ir jeigu, kaip planuoja valdžia, bus mažiau mokama už gydymą, jeigu gydytojams ir seserims bus sumažinti atlyginimai, tai naujieji ligoninių pastatai gali ištuštėti“.

Šaltinis: postimees.ru

.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai