2021 m. kovo 5 d. penktadienis - 21:30
   

DARBUOTOJAMS NEPALANKUS DARBO KODEKSAS „PRASTUMTAS“

«
2016 09 14
Nepaisant visų profesinių sąjungų ir kitų visuomeninių organizacijų bei judėjimų pastangų, rugsėjo 14 d. Seimas priėmė tokį Darbo kodeksą, kuriam buvo pritrata birželio 21 d., t.y. prezidentės veto buvo atmestas.  Nors iki pietų posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė prezidentės pasiūlymams dėl Darbo kodekso, tačiau daugumos valdančių partijų (Socialdemokratų, Darbo ir „Tvarka ir teisingumas“) ir Liberalų sąjūdžio frakcijų narių balsų pakako veto atmesti. 74 parlamentarai balsavo už pasiūlymą priimti visą Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymą be pakeitimų, prieš – 39, susilaikė 10.

Beje, Seimo nariai žada greitai taisyti priimtą įstatymą, kad iki Naujųjų jis jau būtų tinkamas visoms pusėms, o socialiniuose tinkluose žmonės žada nebalsuoti už minėtas partijas per Seimo rinkimus ir svarsto apie emigraciją.

„Tiesiog net nėra ką pasakyti... .Už veto atmetimą balsavo 74 Seimo nariai... Būtent tokiam skaičiui visai nesvarbūs Lietuvos darbuotojai.... Apmaudu. Nepamiršime to per rinkimus“, - toks įrašas po balsavimo atsirado Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Facebook paskyroje.


"Šiandien galutinai supratau, kad gyvenu šalyje, kurioje nenoriu gyvent. Jei užtektų valios (deja, kiek save žinau, jos neužteks) reikėtų emigruoti. Gėda už tokį Seimą. Gėda už valstybę, kurioje apskritai nesama politinės kairės. Ji yra.. bet tik gatvėje. Jos nėra valdžioje. Ir niekad nebuvo per nepriklausomos valstybės gyvavimo metus. Ir tai yra šios šalies tragedija, atvesianti ją į pražūtį", - tame pačiame tinkle rašo kitas pilietis.


Naujajame Darbo kodekse neliko nuostatos, jog darbuotojas yra silpnesnė darbo ginčų šalis, sumažintos socialinės garantijos socialiai pažeidžiamiems žmonėms – neįgaliesiems, vieniems vaikus auginantiems, nepilnamečiams, sulaukusiems pensinio amžiaus, kenksmingomis sąlygomis ar naktimis dirbantiems asmenims.

Dokumente taip pat įtvirtintos ir smarkiai profsąjungų kritikuotos vadinamosios nulio valandų darbo sutartys, įteisinamos terminuotos sutartys nuolatiniam darbui, sumažintos išeitinės išmokos bei įsėjimo dėl atleidimo iš darbo terminai, padidinta maksimali viršvalandžių trukmė.

Nemažai pakeitimų laukia ir darbuotojų atstovų, jais bus laikomi profesinė sąjunga, darbo taryba ar darbuotojų patikėtinis, darbo tarybos darbdavio iniciatyva turės būti sudaromos visose darbovietėse, kuriose darbuotojų skaičius 20 ir daugiau, taip pat nustatyta nauja Trišalė tarybos formavimo tvarka.

Darbo kodeksas įsigalios nuo 2017 m. sausio 1 d. Visas dokumentas čia.

Nuotr.: 2012 m. Gegužės 1-osios socdemų maršas su šūkiu "Kubilius išvarė, MES sugrąžinsime!"...

 PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-09-15 10:41:07Alfonso kodeksas
Priima DK ir jau kitą rytą jį keičia, čia normalu? Taip gali elgtis tik nestabilios būsenos politikai. Dabar žiūrėkite, mat aš vėl jį keisiu...tipo balsuokite už mane....aš geras jau net 2 kartus per 10 metų susitikau su profesinėm sąjungom....o Prezidentė pati mat kalta, kad nesusodino neklaužadų berniukų... prieš Veto.
2016-09-15 09:47:58dekabristas
BNS, Vadai nieko nepadarys kai už nugaros neturi tų dėl kurių reikia daryti. T.y., kai iš visų dirbančiųjų tik ketvirtadalis yra profsąjungų nariai. Ką čia lyginti su Europos šalimis kur kai kuriose profsąjungiečių yra 60%. Kalti esame patys, tautos vergiškas mentalitetas, "mažo žmogaus" sindromas. Akivaizdus pavyzdys kurį matome - prie vyriausybės ir seimo vykstančių mitingų metu žiopsančių per langus ir besišaipančių gatvėje daugiau negu mitingo dalyvių. Mitingo kur didžąją masę sudaro atvykę iš rajonų, pradedant nuo pajūrio ir Žemaitijos. Mitingo kurio metu galėtų vien iš Vilniaus susirinkti nesuskaičiuojama jūra žmonių nepaisant jokio valdžiažmogių leidžiamo žmonių skaičiaus. Net norintys dirbti vadai nieko nepadarys. Todėl ir atsranda tokių, mano nuomone, į savo postus įsiskibusių pseudolyderių, imituojančių darbą, kaip Černiauskas ar, dar blogiau, kaip dešine jo ranka tapęs, mano nuomone, parsidavęs vergvaldžiams A. Posochovas. Kas skaitė Maximos Kolektyvinę sutartį, tas nei trupučio tuo nesuabejos. Nes ta Maximos KS yra tiesiog generalinė naujojo DK repeticija. Tad man nei kike nenuostabu, kad po pernykščio mitingo peticiją vyriausybei buvo įpareigotas nešti A. Posochovas. Ir klausimas pačiam BNS. Ar pačiam neatrodo profsąjungiečius žeminantis pasakymas kurį pats pavartojai "Gerbiamas Premjeras" ? Ar tai neparodo paties vergiškum, nuolankumo ar net parsidvėliškumo ? Ir nereikia dangstytis tariamu mandagumu, nes, mano nuomone negalima vadinti "gerbiamu" žmogaus kuris visom keturiom už bauržiavinį DK. Ir dar, paties komentare aš įžvelgiu norą skaldyti, nes, mano nuomone, savo parsidavėliškumą išsidavei sakydamas "gerbiamas Premjeras"
2016-09-14 20:55:48BNS
Reikia pirmiausiai ivertinti musu Vadu darbo broka. Kam reikejo susitikti su Premjeru? Gerb. Premjeras visiens seimo nariams pranese kad su profsajungomis suderinta. Isdure Premjeras musu Vadus
Tai klausimas ar ne laikas atsistatydinti nes uz musu nario moketi nieko nepadaret.
Tai Premjero aplinka kalba kad skubiai skirs profsajugoms pinigu socialkniam dialogui ir taip bus pyktis panaikintas
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai