2021 m. sausio 26 d. antradienis - 16:38
   

PROFSĄJUNGININKUS TRAUKIA DIDŽIOJI POLITIKA (ATNAUJINTA)

«
2016 10 06
Rugsėjo 9 d. Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė galutinius spalio 9 d. Seimo rinkimuose dalyvausiančių kandidatų sąrašus. Tarp 1416 kandidatuojančiųjų PN rado 16 profesinių sąjungų aktyvistų, įrašytų septyniuose partiniuose sąrašuose.

Daugiausiai profsąjungininkų – net penki – kandidatuoja Antikorupcinėje N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijoje (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija), keturi įrašyti į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, po du - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ir partijos "Tvarka ir teisingumas" ir po vieną Lietuvos socialdemokratų, Darbo partijų ir S. Buškevičiaus ir Tautininkų koalicijos „Prieš korupciją ir skurdą“ (Partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga) sąrašus.Antikorupcinėje N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijoje į Seimą 8 numeriu kandidatuoja LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Šį kartą jo įkurta ir kelis kartus rinkimuose dalyvavusi partija „Profesinių sąjungų centras“ savo sąrašo rinkimams nepateikė. K. Juknis taip pat bandys laimę ir vienmandatėje Centro-Žaliakalnio apygardoje Kaune.

Tos pačios koalicijos sąraše 13 numeris atiteko klaipėdiečiui Raimondui Tamošauskui, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos koordinatoriui uostamiestyje ir AB "Švyturys", UAB "Philip Morris Lietuva" ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro profesinės sąjungos pirmininkui (Klaipėdos Baltijos vienmandatė apygarda).


Lietuvos medikų profesinės sąjungos ir Všį Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos tarybos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė šiame sąraše užima 45 vietą (Vilniaus Karoliniškių vienmandatė). Mažeikių rajono švietimo įstaigų profsąjungų susivienijimo pirmininko pavaduotojas Vitalijus Baltutis įrašytas 52 numeriu (Akmenės-Mažeikių vienmandatė). Na, o 70 vieta teko Ukmergės rajono profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkei Jolantai Keburienei.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 27 numeriu į sąrašus į rašė Virginiją Vingrienę, kuri yra Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė (Vilniaus Justiniškių vienmandatė). Buvusi Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Aušra Papirtienė sieks laimėti Kauno Kalniečių vienmandatėje apygardoje, o jos numeris sąraše – 38.

Šios partijos sąraše yra kitų buvusių ar esamų profesinių sąjungų aktyvistų, neužimančių jokių pareigų. Vienas jų - Tomas Tomilinas (Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga) Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše yra 47, o į Seimą bandys patekti ir Vilniaus Panerių vienmandatėje apygardoje. Tarp šios partijos kandidatų yra ir buvęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas, šiuo metu - garbės narys Vytautas Bakas (Vilniaus Lazdynų vienmandatė, 12 sąrašo numeris).

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 68 numeriu į sąrašą įrašė Danutę Rodz, Vilniaus Žaliakalnio darželio-mokyklos profsąjungos pirmininkę (Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga), o 98-uoju – Jurijų Zaranką, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko pavaduotoją.Dar "Solidarumo" atstovai yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše:  41 numeriu kandidatuoja Lietuvos jaunimo profesinės „Solidarumas" pirmininkas Donatas Mizaras (Zanavykų vienmandatė). LPS „Solidarumas“ narys Marius Juškevičius tame pačiame sąraše yra 68-as (Varėnos-Trakų vienmandatė).Buvęs „Solidarumo“ pirmininkės pavaduotojas ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius 138 numeriu įrašytas Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše. Darbo partijos sąrašo 99 vietoje yra Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Pasvalio susivienijimo pirmininkas Egidijus Lungis.

S. Buškevičiaus ir Tautininkų koalicijos „Prieš korupciją ir skurdą“ sąraše randame Ričardą Garuolį, Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininką. Jo numeris – 19.

Beje, šį kartą Socialdemokratų partijos sąraše nėra nė vieno Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovo. Ankstesniuose rinkimuose Į Seimą LSDP tradiciškai įtraukdavo po kelis LPSK deleguotus kandidatus. 

PN inf.

 

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-10-08 14:48:57Algirdas Markevičius
Visiems noriu palinkėti sėkmės rinkimuose.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai