2021 m. kovo 5 d. penktadienis - 20:57
   

SPRENDIMO DĖL DK ŠEŠTADIENĮ PROFSĄJUNGOS LAUKS PRIE SEIMO

«
2016 09 07
Rugsėjo 7 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai susitiko su Premjeru aptarti tolesnės naujojo Darbo kodekso priėmimo eigos. Algirdo Butkevičiaus rugpjūčio mėnesį žadėtas susitarimas dėl „abiejų pusių pasiūlymų“, susijusių su naujuoju Darbo kodeksu, nei pasiūlytas, nei pasirašytas nebuvo.

Anot LPSK vadovo Artūro Černiausko, Premjeras išsisuko nuo tiesaus atsakymo, kokios pozicijos laikysis Seime balsuojant dėl Prezidentės veto, esą kiekvienas Seimo narys yra savarankiškas, „tegu balsuoja taip, kaip jiems norisi“. Tačiau, pasak A. Černiausko, sutarta, kad nepriklausomai nuo to, kokiu būdu bus priimtas Darbo kodeksas (Prezidentės veto atmestas ar jos pastabos priimtos svarstyti), dar per šią Seimo kadenciją būtų sėdama prie derybų stalo įstatymo koreguoti.

„Mūsų vienas iš reikalavimų, kad Prezidentės veto būtų priimamas ir svarstomas, tačiau dėl to sprendžia ne Premjeras, o Seimas. Antra vertus, Prezidentė atsižvelgė ne į visus mūsų pageidavimus. Pavyzdžiui, kad esant suminei darbo laiko apskaitai būtų numatyta 40 val. darbo savaitė“, - PN sakė A. Černiauskas. Jo teigimu, priėmus svarstyti šalies vadovės pastabas, reiks taisyti ir kai kuriuos su jomis susijusius Darbo kodekso punktų prieštaravimus vienas kitam. Tačiau tą padaryti galima tik priėmus dokumentą, todėl ir korekcijos turi būti atliktos iki jo įsigaliojimo 2017 m. sausio 1 d.

Tuo tarpu Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, dar iki Premjero ir profsąjungų atstovų susitikimo, išplatino pranešimą, kuriame atsiribojo „nuo Premjero iniciatyvų ir susitarimo pasirašymo su jau ne kartą atvirai profsąjungas bei darbuotojus ignoravusia Vyriausybe“.

LPS „Sandrauga“ laikosi pozicijos, kad  „Darbo kodeksą turi priimti ateinančios kadencijos Seimas, kuris ir turės prisiimti atsakomybę už jo įgyvendinimo pasekmes“. Apie tokią galimybę, kaip kompromisinį variantą, anksčiau buvo užsiminęs ir Vyriausybės vadovas.

Rugsėjo 10 d., 10 val., profesinės sąjungos prie Seimo rengia mitingą „palaikyti Prezidentės veto dėl naujojo Darbo kodekso“. Apie dalyvavimą mitinge savo tinklalapiuose praneša LPSK, „Solidarumas“, „Sandrauga“. Pastaroji organizuoja atvežimą iš Kauno.

Minėtą dieną Seime prasidės rudens sesija, o posėdžio darbotvarkėje numatyta, jog Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektą Prezidentūros atstovė parlamentarams pateiks 11 val. Jeigu Prezidentės veto nebus atmestas, jos pastabos bus svarstomos Seimo komitetuose, o Darbo kodekso svarstymas ir priėmimas numatytas rugsėjo 14 d., trečiadienio, Seimo plenariniame posėdyje.

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai