2020 m. liepos 14 d. antradienis - 18:24
   

LATVIŲ POLICIJA VIRSTA „MOTERŲ BATALIONU”

«
2016 08 18
Policininko profesija sveikiems ir stipriems Latvijos vyrams jau tampa nebepatraukli. Dabar į tvarkos saugotojų gretas vis noriau įsilieja moterys, o į dabartinius vyrukus, kurie vis dar ryžtasi rinktis policininko karjerą, paprasčiausiai graudu žiūrėti.

Taip neseniai per šalies radiją kalbėjo Latvijos junginės policininkų profesinės sąjungos vadovas Agris Suna.

Profsąjungų lyderio nuomone, policininko profesija šiandien išgyvena rimtą krizę, ir nemažu mastu tai nulėmė faktas, kad krizės periodu buvo uždaryta Policijos akademija.
"Protingieji mūsų ministrai padarė didelę klaidą (kurią, beje, ir patys pripažįsta), kai nusprendė likviduoti akademiją, - kalbėjo A.Suna. - Dabartinė Valstybinės policijos kolegija - tai tik išsilavinimo pagrindas. Atvirai kalbant, tai - tik vidurinis mokslas, o jaunųjų policininkų auštojo mokslo įgijimo galimybės buvo panaikintos. Kol svarstoma, kaip vėl jas sugrąžinti, policininkus rengia Stradinėje. Užeinu ten, klausiu, kur čia apmoko mūsiškius, o man rodo: va, eikite ten, į ginekologijos skyrių... Nėra žodžių papasakoti, kur mes nusiritome"! - piktinosi Latvijos policijos darbuotojų lyderis.

Ir vidaus reikalų ministerija, pasak A.Suna, šiandien jau ne ta palyginus su tais laikais, kai jis pats atėjo į policiją. "Taigi kažkas ne taip mūsų karalystėje... Kai po 1990-jų pradėjau dirbti, tai beveik visoje policijos sistemoje tarnavo vyrai. Stiprūs vyrai. O dabar... O dabar, jeigu kas nors ir stoja mokytis - tai man gėda žiūrėti. Tarp stojančiųjų - daugiausia merginos. Policija virsta moterų batalionu! Vyrai nenori eiti dirbti,"- apgailestauja profsąjungų vadovas.

Kad nebūtų apkaltintas seksizmu, Suna pabrėžia, kad tai nereiškia, kad jis - prieš moterų lytį. Jį tik gąsdina kiekybinis "perlenkimas". "Jeigu jau moterų 80 procentų, tai iš tiesų kažkas ne taip. Vyrai nenori eiti dirbti į policiją dabartinėmis sąlygomis. Merginos - suprantama, jos užsidirba sau, bet šeimos iš tokio atlyginimo neišmaitinsi. O jeigu vyrai ateina čia dirbti - jie priversti arti dviejuose trijuose darbuose...Be to, tokių, kurie stoja į policiją iš pašaukimo, - labai mažas procentas. Dauguma kursantų - nevykėliai, kurie niekur daugiau nepritampa",-  mano profsąjungininkas.

"O iš tų kursantų, kurie iš tikro ketina savo gyvenimą susieti su vidaus reikalų sistema, į policiją patenka irgi tik mažuma. Geriausiu atveju - metus dvejus padirba, ir išeina į prokuratūrą, keisdami policininko tarnybą į kabinetinį darbą. Nesigėdindami rėžia tau į akis: policijoje nedirbsiu," - piktinosi profsąjungos lyderis.

Parengta pagal telegraf.lv

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai