2020 m. sausio 20 d. pirmadienis - 15:01
   

PAREIGŪNAI MINISTREI: JUK JŪS NE BUHALTERĖ

«
2016 08 09
Nuo birželio pabaigos pereigas einanti  finansų ministrė Rasa Budbergytė, kalbėdama apie kitų metų valstybės biudžetą, užsiminė apie „per didelius ir nerealius“ kai kurių ministerijų apetitus. Dienraščiui „Lietuvos rytas“  kaip tokias ji išskyrė Švietimo ir mokslo, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Susisiekimo ministerijas. Į tai tuoj pat sureagavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS), o jo pirmininkas Vladimir Banel (nuotr.) susitiko su vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku ir aptarė pirminį 2017 metų teisėsaugos biudžeto projektą.

„Panorau tiesiogiai iš vidaus reikalų ministro sužinoti nuotaikas Vyriausybėje ir išgirsti, ar panašios nuomonės laikosi ir kiti pono Butkevičiaus kabineto nariai. Man ypač keista, kad šiais laikais, kuomet mes vos ne kasdien girdime apie įvairiausius teroristų išpuolius ir kitus panašius incidentus, vykstančius ne taip toli nuo Lietuvos sienų, o kitos šalys - Vokietija, Prancūzija, D. Britanija - didina teisėsaugos pareigūnų skaičių ir stiprina teisėsaugą, mūsų politikams nepakanka sveiko proto laikyti teisėsaugą prioritetine sritimi.

Sakyčiau, poniai Budbergytei būtų pats prisiminti, kad ji yra Lietuvos finansų ministrė, o ne vyriausioji buhalterė. Todėl į šalies problemas ji turi žvelgti plačiau, o ne per buhalterines Excelio lenteles. Jos pastangų taip pat reikia tam, kad Lietuvos teisėsauga būtų moderni ir efektyvi. Nes be finansinių išteklių padaryti to tikrai neįmanoma“, - NPPSS tinklalapyje cituojamas pirmininkas V. Banel.

NPPSS vadovas pastebi, kad teisėsauga yra viena iš nedaugelio sričių, kurioje po ilgų sąstingio metų prasidėjo realūs pokyčiai.

„Nuo šių metų liepos mėnesio pradedančio pareigūno darbo užmokestis pagaliau padidėjo iki maždaug 600 eurų per mėnesį, tačiau tai tik tarpinis žingsnis. Mes siekiame, kad pareigūno darbo užmokestis ilgainiui pasiektų 1000 eurų. Teisėsaugos įstaigos nemažą dalį pokyčių kol kas finansuoja iš savų vidinių resursų. Tai yra sveikintina, tačiau matau, kad šie vidiniai resursai jau yra išnaudoti. Ir tam, kad sunkiai prasidėję teisėsaugos pokyčiai nesustotų, reikalingas ir tinkamas politikų požiūris ir supratimas. Tame tarpe ir finansų ministrės“, - komentuoja V. Banel.

Finansų ministrei, pasak jo, taip pat nederėtų pamiršti, jog papildomas finansavimas bus reikalingas ir pernai priimto Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui.

Pareigūnų profesinių sąjungų atstovai neatmeta ir protesto akcijų galimybės, jeigu nepavyks sprendimų rasti prie derybų stalo su politikais.

 PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai