2020 m. balandžio 1 d. trečiadienis - 8:55
   

SPRENDIMAS DĖL DK – NAUJOS KADENCIJOS SEIME?

«
2016 07 18
Liepos 4 d. socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ ir profesinių sąjungų atstovai demonstracija link Seimo simboliškai užbaigė Vyriausybės prieigų apgultį protestuodami prieš naująjį Darbo kodeksą (DK). Pasklidus kalboms, jog Seimas operatyviai bandys atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl DK, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LSPK) prie Seimo rinktis kvietė jau leipos 11 d. Tačiau politinei tarybai nesutarus dėl neeilinės Seimo sesijos datos, mitingas buvo atšauktas.

Vis dėlto LPSK skelbia, jog „stebi situaciją“ ir, kai paaiškės veto svarstymo data Seime, vėl kvies žmones susiburti į mitingą.

Tuo tarpu liepos 18 d. viena iš valdančiųjų partijų – Darbo partija – netikėtai pareiškė, jog Darbo kodeksą „protingiausia“ būtų laikyti nepriimtu ir palikti sprendimus naujam Seimui . Darbo partijos parnešime spaudai rašoma, jog partijos valdyba siūlys šį klausimą svarstyti artimiausioje politinėje taryboje.

„Mūsų pozicija – atidėti, tačiau esame pasirengę išklausyti ir kitokius pasiūlymus jei jų būtų“, – pranešime cituojamas Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Primename, kad liepos 12 d. Premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su Seimo opozicijos lyderiu Andriumi Kubiliumi prašydamas paramos atmetant prezidentės veto Seimo priimtam Darbo kodeksui. Pasak žiniasklaidos, tai pirmasis toks susitikimas per beveik ketverius metus.

Liepos 13 d. Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas „žinių radijui“ sakė, kad dėl Prezidentės veto Darbo kodeksui parlamentarai greičiausiai spręs rugpjūčio pabaigoje.

Laukiant valdžios sprendimų, judėjimas „Gyvenimas per brangus“ toliau kviečia siųsti laiškus Seimo nariams su prašymu neatmesti Prezidentės veto ir grįžti prie diskusijų dėl naujojo DK. 

PN inf.NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-07-20 15:19:28Pedagogė
Jesina, voloskevičių juratė dar vienas kitas iš pedagogų niekaip nesupranta, kad reikia kovoti ne dėl jų darbo apmokėjimo sistemos bet solidarizuotis kovai dėl Darbo Kodekso nepriėmimo. Kokie trumparegiai net gėda už juos...
2016-07-18 22:27:19BNS
Premjeras nenusileis ir atmes Prezidentės veto.
O sumenkinti Profesinės sąjungos šauksmą SOCMIN duotas nurodymas parengti apžvalgą apie pasirašytas kolektyvines sutartis. Ir viena iš Jų kur bus parodyta kokios liberalios profesinės sąjungos - tai Ma..ma kolektyvinė sutartis
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai