2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 21:35
   

AR BUS TEISIAMI DARBDAVIAI SAVIŽUDYBIŲ KALTININKAI?

«
2016 07 11
Prancūzijoje tebenagrinėjamos 2008-2009 metais vykusių France Télécom darbuotojų savižudybių „bangos“ priežastys, ir jau ryškėja tiesioginiai kaltininkai. Po ilgo tyrimo Paryžiaus prokuratūra priėjo prie išvados, kad dėl vykdyto mobingo darbuotojų atžvilgiu, kurių pasekmė - mažiausiai 19 savižudybių, turi būti perduoti teismui buvęs kompanijos vadovas Didje Lombaras (Didier Lombard) ir dar keletas pagrindinių France Télécom administracijos atstovų. 2004 metais pradėta privatizuoti bei restruktūrizuoti kompanija 2008-2009 metais vykdė masišką etatų mažinimą, gąsdinimu, mobingu ir kitomis neleistinomis priemonėmis pasiekė, kad tūkstančiai darbuotojų paliktų darbą, dauguma jų išeitų "savo noru".

2006 metais kompanija paskelbė, kad, siekiant našesnio darbo, reikią likviduoti 22 tūkstančius etatų. Pasak Pranzūzijos žiniasklaidos, susirinkime, kuriame dalyvavo ir kiti aukšto rango koncerno administracijos atstovai, Lombaras pareiškė, kad savo pasieksiąs bet kokiomis priemonėmis, išstumsiąs tuos 22 tūkstančius „jei ne pro duris, tai pro langus“.

Per trejus metus šis planas buvo įvykdytas: 22 tūkstančiai buvo atleisti, 14 tūkstančių perkelti į kitas darbo vietas, o dar 6 tūkstančius kompanija priėmė į darbą, atsirinkdama juos pagal savo kriterijus.

Beje, 19 savižudybių tik kriminalizuojamos kaip mobingo pasekmė, o tikslaus savižudybių skaičiaus kol kas nežinoma. Žiniasklaida skelbia, kad iš viso yra nusižudę apie 60 darbuotojų. Profesinių sąjungų duomenimis, 2008 – 2009 metais nusižudė 35 koncerno bendradarbiai. Oficialūs asmenys, kaip minėta, kalba apie 19 savižudybių, taip pat apie 12 bandymų nusižudyti ir 8 atvejus, susijusius su depresijomis bei kitokiais susirgimais.

Sprendimą perduoti teismui buvusį France Télécom vadovą Lombarą bei dar šešis jo artimiausius pagalbininkus turėtų priimti teisėjas, sprendžiantis tokio pobūdžio bylas. Pasak Prancūzijos žiniasklaidos, tai gali tapti pirmu šalies istorijoje teismo procesu, kurio metu tokia milžiniška kompanija kaltinama moraliniu bei psichologiniu bendradarbių prievartavimu.

Pagal Prancūzijos įstatymus bet kuris asmuo, kuris sistemingai tyčiojasi iš kito žmogaus turėdamas tikslą pabloginti jo darbo sąlygas, gali būti nuteistas vieneriems metams nelaisvės ir 15 tūkstančių eurų bauda.

AFP nuotraukoje: Čia 2011 m. balandžio 26 d. netoli savo darbo vietos Merinjako mieste susidegino vienas France Télécom darbuotojas (AFP nuotr.)

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai