2020 m. rugpjūčio 9 d. sekmadienis - 14:35
   

RENGIAMASI SEIMO „APGULČIAI“

«
2016 07 05
Sulaukę Prezidentės sprendimo liepos 4 d. vakare prieš naująjį Darbo kodeksą protestuojantieji socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ ir profesinių sąjungų atstovai užbaigė savaitę trukusią Vyriausybės „apgultį“.

Pasibaigus šmaikščiam performansui su nerišliomis Premjero citatomis ir Vinco Kudirkos eilėraščių ištraukomis  susirikusiems choru kartojant „uždek mus iš apačios“ (aliuzija į Algirdo Butkevičiaus citatą), apie šimtas žmonių pajudėjo link Seimo. Skanduodami „Darbo kodeksas „nepraėjo“, sveikas protas nugalėjo“, „Gyvenimas per brangus“, „Naujas DK – ne mūsų valia“ šaligatviais protestuojantieji lydimi policijos nukeliavo prie Seimo. Kadangi jau yra surinkti Seimo narių parašai neeilinei sesijai, kurioje, tikėtina, Prezidentės veto bus bandoma atmesti, svarstytas ir protesto prie Parlamento scenarijus. 

Prie Seimo kalbėjęs Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pasidžiaugė „nors ir neabsoliučia, bet vis tik pergale“. Anot jo, džiugina tai, jog Prezidentė patvirtino, ką nuolat sakė protestuojantieji, kad su „Darbo kodeksu ne viskas tvarkoje“. „Tegu šis laimėjimas paskatins visus abejojančius dar labiau susiburti, nebijoti pasipriešinti įvairiems planams, grupuotėms ir kartu kurti pilietinę valstybę“, - kalbėjo K. Juknis.

Kalbėjusieji judėjimo „Gyvenimas per brangus“ atstovai nebuvo taip optimistiškai nusiteikę. Anot jų, nereikia džiaugtis vieno politiko sprendimu, o kad laimėjimas būtų pasiektas, reikia visų darbuotojų sąmoningumo ir veiksmų – streikų, boikotų ir pan.

Taip pat užsiminta apie pastaruoju metu leidžiamus įstatymus, susijusius su vidaus saugumu. Anot vieno kalbėjusiųjų, valstybė tampa "administraciniu vienetu", kuris ji turi užtikrinti kuo geresnes sąlygas verslui vystyti. Antra vertus įrengiama vis daugiau "saugumo kamerų", ir skurdą bandoma pažaboti policinėmis priemonėmis.

Kalbėjusieji minėjo ir viešosiose platformose vykdomą dezinformaciją ir protestuojančiųjų kompromitavimą bei „maišymą su purvais“. Taip pat informuota, jog judėjimas „Gyvenimas per brangus“ dėl kai kurių televizijos laidų ir straipsnių internete su skundais kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorių. Susirinkusiesiems buvo priminta, kad judėjimas „Gyvenimas per brangus“ nėra partinis, neturi jokių vadų ar atsakingų asmenų.

Vėliau įvykusioje asamblėjoje tartasi dėl veiksmų kitą savaitę, kai, manoma, Seimo nariai rinksis į neeilinę sesiją svarstyti Prezidentės veto. Dėl vieno sutarta vienbalsiai – įsikurti prie parlamento, kai bus žinomas posėdžių laikas.

Prezidentės vetuoti Darbo kodekso punktai.

Video iš asamblėjos.

Nuotraukos.


lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai