2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 2:42
   

AKCIJA TĘSIASI, PROFSĄJUNGOS SUSITIKS SU PREZIDENTE, O PREMJERAS TYLIAI ATSISAKĖ PATARĖJOS

«
2016 06 30
Birželio 30 d. prie Vyriausybės tęsiasi pilietinė akcija „Gyvenimas per brangus: arsi ar pasikarsi?“, nukreiptas prieš naująjį Darbo  kodeksą. Dieną prieš tai socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ ir profesinių sąjungų suformuluoti reikalavimai išsiųsti Vyriausybės ir Prezidentūros kanceliarijos, Seimo nariams. 

Tuo tarpu šiandien, 12.30, profesinių sąjungų, atstovaujamų Trišalėje taryboje, įgalioti nariai susitiks su Prezidente. Jie bandys šalies vadovę įtikinti, kad ji nepasirašytų Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo, nes jis yra žalingas darbuotojams. Įstatymas Prezidentei pasirašyti įteiktas birželio 29 d. 

O Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija informuoja, kad birželio 23 d. Premjeras Algirdas Butkevičius atsisakė visų Lietuvos profesinių sąjungų deleguotos visuomeninės patarėjos Loretos Soščekienės. Apie tai nebuvo informuota nei ji pati, nei profesinės sąjungos.

Birželio 29 d. palapinių miestelyje, įsikūrusiame Vinco Kudirkos aikštėje dienos metu buvo surengta „profsąjungų valandėlė“ (nuotr.). Jos iniciatorius Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis kvietė kalbėti įvairių sričių darbuotojus, kurie, atsisukę į aptvertą Vyriausybės pastatą nesamam Premjerui pasakojo apie savo patirtis, dalijosi įžvalgomis. „Su tokiu Darbo kodeksu mes nematysime savo vaikų, o anūkų net ir nepažinsime“, - sakė viena kalbėtojų.
Beje, vakare įvykusioje generalinėje asamblėjoje dalyvavo ir ekonomistė Aušra Maldeikienė bei buvęs profsąjungų veikėjas, šiuo metu - politikas Vytautas Bakas.
Pilietinės akcijos Vinco Kudirkos aikštėje birželio 30d., ketvirtadienio, planas, iš vakaro patvirtintas generalinėje asamblėjoje :

- 11 val. rytinė trumpoji ASAMBLĖJA. Aptarsim dienos planus.

- 14 val. atvira diskusija-pasikalbėjimas: kas čia vyksta, kaip norim kad vyktų? Laukiami visi ir visos, atvira erdvė diskusijoms.

-15 val. saugios erdvės dirbtuvės: labai laukiami visi be patirties ir su, apie tai kaip kiekvienas suprantame saugias erdves ir kokios jos norime, kokią ją darome čia.

-17.30 val. Generalinė ASAMBLĖJA.

-20-22 val. muzika ir poezija. Laukiami visi norintys groti, skaityti savo ar kitų muzikas ar tekstus.

 

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai