2020 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis - 17:01
   

PALAIKYMO PROTESTUOTOJAI SULAUKĖ IR IŠ UŽSIENIO

«
2016 06 27
Birželio 27 d., kaip ir buvo žadėta, prie Vyriausybės sugrįžo prieš Seime priimtą liberalizuotą Darbo kodeksą protestuojantys piliečiai. Prie judėjimo „Gyvenimas per brangus“ atstovų su palapinėmis prisijungė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), LPS „Solidarumas“, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“  vadovai.

Kadangi  Vyriausybės rūmai iš visų pusių buvo aptverti STOP policija juosta, budėjo gausios policininkų pajėgos, todėl palapinių miestelis įsikūrė šalia paminklo Vincui Kudirkai.  

Nesulaukę atsako į Vyriausybės kanclerio kvietimą protestuotojų atstovams ateiti pasišnekėti į Vyriausybės priimamąjį, kancleris Alminas Mačiulis, Premjero patarėjas Audrius Misevičius ir Socialinio modelio kūrimo projekto vadovė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento vadovė Eglė Radišauskienė išėjo pasišnekėti su Vinco Kudirkos aikštėje įsikūrusiais piliečiais.

„Piktybiškai viskas buvo atmesta, kas buvo suderinta. Priėjome tam tikrų kompromisų Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, į tai nebuvo atsižvelgta“, - Vyriausybės atstovams sakė LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas primindamas konkrečias nuostatas, dėl kurių buvo sutarta su profsąjungomis.

„Esminis dalykas, ką jūs pažeidėte, kad Darbo kodeksą padarėte civilinių santykių plotmėje. Jūs sulyginote šalis, nors viena jų – darbuotojas, visada yra silpnesnė pusė. [...] Jūs esate arbo teisės naikintojai. [...] Niekada „Švyturio“ generalinis direktorius nebus lygus su pagalbiniu darbuotoju“, - emocingai kalbėjo ir „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Video


Išklausę protestuotojų reikalavimų (atšaukti arba pakeisti tam tikrus Darbo kodekso straipsnius), replikų ir klausimų, Vyriausybės atstovai išskubėjo „į pasitarimą“. Žiniasklaidai A. Mačiulis paaiškino, jog esą nieko konkretaus iš protestuotojų neišgirdęs, o diskusija buvusi „nekonstruktyvi“.

Vienu metu į aikštę policininkų lydimi darbininkai pradėjo nešti metalines tvorų konstrukcijas, tačiau apsiribota dviem – esą, kad vėjas nesuplėšytų plastikinių STOP juostų.

Protestuoti susirinkusius žmones pasveikino Tarptautinės statybos ir miško pramonės profesinės sąjungos (BWI) generalinis sekretorius Ambet Yuson, BWI vardu išreiškęs solidarumą „kovojantiesiems“. „Jūs – ne vieni, - sakė jis. - tai mūsų mūšis visame pasaulyje, nes vyriausybės visur keičia darbo įstatymus. [...] 75 mln. jaunų darbuotojų pasaulyje neturi darbo, 12 mln. – iš jų Europoje. O jeigu kurie turi darbą, tai jis laikinas, be socialinių garantijų arba nelegalus. Daugiau nei 50 proc. pasaulio darbuotojų dirba tokiomis sąlygomis, jie nėra socialiai apdrausti, negaus pensijų“, - kalbėjo svečias.

„Manau, kad turite tęsti šį protestą, o mes darysime viską, kad jūs paremtume. Mes turime komunikuoti šią žinią viso pasaulio darbuotojams“, - sakė  Ambet Yuson. Jis taip pat informavo susirinkusiuosius apie darbuotojų žūtis „futbolo vardan“ Katare, kur statydami stadionus artėjančiam futbolo čempionatui jau žuvo 1200 žmonių. Rio de  Žaneire, kur šią vasarą vyks olimpinės žaidynės, taip pat stadionų statybose jau žuvo 11 darbuotojų. „Pasaulio darbuotojai turi vienytis prieš šiuos neoliberalistinius pokyčius“, - kalbą, palydėtą plojimais, baigė BWI vadovas.

Vėliau įvykusioje asamblėjoje protestuojantys piliečiai svarstė, kokių veiksmų bus imtasi toliau. Nutarta suformuluoti dar labiau sukonkretintus reikalavimus valdžiai dėl Darbo kodekso, Prezidentę raginti vetuoti Darbo kodekso įstatymą, delegaciją rytoj siųsti į Seimą stebėti plenarinio posėdžio. Vakare planuojamos komiksų dirbtuvės, muzika, o birželio 28 d. – nauja asamblėja.

Nuotraukos tinkle Facebook

Nuotraukos Google+PN inf. 
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai