2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 7:08
   

JAUNIMAS SU PALAPINĖMIS PERSIKRAUSTĖ Į VILNIŲ

«
2016 06 22
Birželio 22 d. judėjimas „Gyvenimas per brangus“ atsikraustė į Vilnių ir užėmė Vyriausybės pastato prieigas. Savaitę Kauno miesto sode palapinėse gyvenęs jaunimas po to, kai Seime skandalingai greitai buvo priimtas darbuotojų teises smarkiai apkarpantis Darbo kodeksas, nutarė vykti į Vilnių ir nesitraukti tol, kol įstatymas nebus atšauktas.

„Arsi ar pasikarsi?“ - tokiu pavadinimu socialiniame tinkle sukrtas renginys, o jo anotacijoje rašoma: „Seime priimytas Darbo kodeksas yra kenksmingas visiems Lietuvos žmonėms, dirbantiems pagal bet kokią sutartį. Politikai visiškai neatsižvelgė į dirbančiųjų, profsąjungų ir bendrai Lietuvoje gyvenčių žmonių interesus, į jų gerovę, visi pasiūlymai naudingi darbuotojams buvo atmesti ir nesvarstomi. Jie mums neastovauja, todėl kovojam už savo teises patys. Mes niekur nesitrauksim“.

Apie šimtas žmonių, susirinkę Vinco Kudirkos aikštėje surengė asamblėją, kurioje buvo nutarta palapinėse gyventi tol, kol valdžia neatkreips dėmesio į reiškiamą poziciją. Vėliau persikraustę prie pat įėjimo į Vyriausybę protestuotojai sulaukė ir policijos dėmesio. Policinikai buvo pasitikti šūkiais „Mes nevergausim ir niekur nesitrauksim“, „Naujas DK – ne mūsų valia“. Šie informavę susirinkusiuosius, jog jie pažeidžia įstatymais nustatytą atstumą iki Vyriausybės, pabendravę su protestuotojais, pasitraukė.


Protetso akcijoje dalyvavo ir asamblėjoje kalbėjo Trišalės tarybos narė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Video


Protestuotojai ketina ir toliau likti prie Vyriausybės, birželio 23 d. bus bandoma sutrukdyti valdžios atstovams pakliūti į pastatą.


PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-06-25 06:50:45Edmundas Jagminas Karys pacifistas (facebook) (Karyspacifistas@gmail.com)
Yra pastebeta, ir dokumentais galima irodyti, kad priziurincios darbo santykius, valstybines institucijos, tokios kaip darbo inspecija, darbo gincu komisija, pagal pareigybines funkcijas, turincios ginti darbuotoju interesus, gina darbdaviu interesus. Net sugeba atvykti i darbo saugos ir darbo santykiu pazeidimus tik po dvieju savaiciu. Arogantiskai pareiksdami, nezinom kada atvyksim, dirbti pagal skundziamos imones direktoriaus nuoziura... Del siu aplinkybiu teko kreiptis i darbo ir socialiniu reikalu ministerija. Po visu siu aiskinimusi, teko iseiti is darbo abipusiu susitarimu...
2016-06-23 11:44:04BNS
O vieno darbuotojų "gynėjų" centro grietinėlė Jau pasidarė nuotraukas ir bando pasireklamuoti kaip "gina"..... net priklaupė šalia sėdinčio jaunimo.
2016-06-23 09:15:53Žavu
Šaunus jaunimas. Sektina ir kitam jaunimui, įskaitant ir socdeminį, nors pastarasis jau stovi eilėje po N metų prieiti prie valdžios lovio. Na, o šiandieniniai protestuotojai tikrai žavi. Tik Makliovijos euforija naivoka: kai šie mieli anarchistai įsidarbins ir pradės eiti darbo karjeros laiptais - jie pasikeis. Ir ne į gerąją pusę, nes kapitalizmo mašina persiauklėja visus. Netikiu, kad daug šiandieninių maištautojų eis į pogrindį ir iškęs persekiojimus, kurie galų gale palaužia. Turime kad ir Algirdo Paleckio pavyzdį. O Grybauskaitės režimas nuosekliai eina policinės valstybės kryptimi...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai