2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 7:13
   

I.ŠIAULIENĖS IR K. DAUKŠIO TANDEMAS SUVEIKĖ IR NEDARBO FRONTE

«
2016 06 22
Tą pačią dieną, kai buvo priimtas skandalingasis Darbo kodeksas, birželio 21 d., Seimas priėmė ir kitus Socialinį modelį sudarančius įstatymus. Vienas jų – Nedarbo socialinio draudimo įstatymas (projektas Nr. XIIP-3237(3).

Nors įstatymo projekte rengėjų buvo numatyta, jog nedarbo socialinio draudimo išmokos trukmė yra 9 mėn., buvo pritarta socialdemokratės Irenos Šiaulienės ir „darbiečio“ Kęstučio Daukšio pasiūlymui šį laikotarpį sumažinti iki 6 mėn.

PN primena, jog minėti valdančiųjų partijų atstovai savo pasiūlymais „atšaukė“ daugelį darbuotojams palankių nuostatų Darbo kodekse.

Nors teigiama, jog  naujomis Nedarbo socialinio draudimo įstatymo  nuostatomis didinamas nedarbo socialinio draudimo išmokos maksimalus dydis bei įtvirtinama asmenims palankesnė skaičiavimo tvarka, tačiau Šiaulienės ir Daukšio pasiūlymai pablogino pirmines įstatymo projekto nuostatas. Kintamoji nedarbo socialinio draudimo išmokos dalis 1–2 nedarbo mėnesį (įstatymo projekte buvo 1-3 mėn.)  sudarys 50 proc. bedarbio vidutinių mėnesinių draudžiamųjų pajamų. Vėliau - 3–4 mėn. (buvo 4-6 mėn.)  ir 5–6 mėn. (buvo 7-9) mažės iki 40 ir 30 proc.

Seimas taip pat Eugenijaus Gentvilo siūlymu grąžino nuostatą, kad bedarbiui, atleistam iš darbo, nedarbo išmoka bus pradedama mokėti ne anksčiau kaip praėjus tiek kalendorinių mėnesių po darbo sutarties nutraukimo, už kiek mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka arba kompensacija jam buvo priskaičiuota.

Įstatymo projekte buvo numatyta, jog bedarbis nedarbo išmoką pradeda gauti iš karto, nepaisant to, ar jam buvo išmokėtos išeitinės kompensacijos.


Tuo tarpu Kaune prieš Darbo kodekso liberalizavimą protestivalį surengęs jaunimas atsikrausto į Vilnių. Birželio 22 d., 20 val., Vinco Kudirkos aikštėje planuojama protesto akcija "Arsi ar pasikarsi?".

 PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-06-25 13:27:23Edmundas Jagminas Karys pacifistas (facebok) (Karyspacifistas@gmail.com)
Gana logiska taktika, sumazinti bedarbiu ismoku laikotarpi ir zmogus nebeturedamas kur detis, t.y. pasirinkimo, sutiks su visomis darbdavio darbo santykiu salygomis...belieka tai iteisinti istatymu, kad zmogus pilnai priklausytu nuo darbdavio...neturetu galimybes dometis savisvieta, politiniu gyvenimu, galu gale patenkinti butiniausius savo poreikius...
2016-06-24 19:52:51JS
Vidutinių gabumų tarybinė studentė lengvai prasmuko į mokslą TSKP istorijos tema. Iš tokios specializacijos šaipėsi net studentai komjaunuoliai (komjaunimas 1940-1941 m. -ką jis suspėjo?) Tačiau jos mokslinė (tiksliau "mokslinė") pozicija radikaliai pasikeitė, kai įvyko kapitalistinis perversmas. Ji uoliausiai išduoda 1940 metų smetonmečio piemenukus ir bernus, kuriuos (kartu su poetu V.Montvila) baltaraiščiai nuvarė į Fortą ir sušaudė kartu su žydais. Šiandien p. Šiaulienė žydi. Jai dėkingas kapitalas.
2016-06-22 18:04:02Prancūzai
„Po įtemptų derybų su vidaus reikalų ministru profesinė sąjunga ir studentų organizacijos gavo leidimą surengti demonstraciją maršrutu, kurį pasiūlė Vidaus reikalų ministerija“, – sakė Philippe`as Martinezas iš didžiausios radikalios profesinės sąjungos CGT per spaudos konferenciją.
Anksčiau buvo pranešta, kad Prancūzijos vidaus reikalų ministerija uždraudė ketvirtadienį profsąjungų rengiamą protesto akciją, nes ankstesnės demonstracijos baigėsi riaušėmis.
Per paskutinę profsąjungų akciją 40 žmonių buvo sužeista, dešimtys suimta, kai protestuotojai įsivėlė į gatvių muštynes su policija.
Per neramumus pietiniame sostinės rajone pareigūnai naudojo vandens patranką, malšindami riaušes, kai „keli šimtai“ kaukėtų protestuotojų svaidė įvairius daiktus į policininkus.
Šalies darbo rinką siekiama pertvarkyti, norint užtikrinti jos didesnį lankstumą ir sumažinti didelį nedarbą, bet kritikai tuos pokyčius laiko pernelyg palankiu verslui.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai