2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 3:56
   

SEIME PRIIMTAS LIBERALIZUOTAS DARBO KODEKSAS

«
2016 06 21
Birželio 21 d. Seime pradėtos ir baigtos liberalizuojamo Darbo kodekso (DK) priėmimo procedūros. Rytiniame posėdyje Seimo nariai pritarė nenustatytos apimties darbo (nulio valandų) sutarčių įteisinimui, išbraukta nuostata dėl darbuotojo, kaip silpnesnės šalies, bus leidžiama sudaryti terminuotas sutartis ir nuolatinio pobūdžio darbams, atleidžiamam darbuotojui numatyta dviejų (vietoj buvusių šešių maksimalių) vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, viršvalandžių skaičius padidintas iki 180 per metus, atsisakyta laikinojo įdarbinimo įmonių licencijavimo, į DK sugrąžintas darbo tarybų institutas ir kt.

Oficialus Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento pranešimas apie priimtus sprendimus.

Informacija apie vakariniame posėdyje priimtus sprendimus.Seimas taip pradėjo svarstyti Seimo nario Kęstučio Daukšio pristatytą Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiu ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo projektą (Nr. XIIP-4524), kuriuo siekiama nustatyti ilgą nepertraukiamo darbo stažą turinčių asmenų papildomas finansines garantijas juos atleidus.

Priėmus įstatymą garantijos darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam nepasikeistų, o atleidžiamiems, nepertraukiamai dirbusiems pas darbdavį daugiau kaip penkerius metus, būtų užtikrintos papildomos finansinės garantijos.

Pagal projektą atleidžiamiems darbuotojams, vienoje vietoje dirbusiems 5–10 metų, iš specialaus fondo būtų mokama vienos atleidžiamo darbuotojo vidutinės algos dydžio išeitinė išmoka, 10–20 metų – dviejų atlyginimų, daugiau negu 20 metų – trijų atlyginimų dydžio išmokos.

Šį klausimą nuspręsta svarstyti skubos tvarka ir prie svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 23 d.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdyba, reaguodama į Premjero komentarus priimant Darbo kodeksą „nenutolti nuo pirminio varianto“, birželio 20 d. išplatino pareiškimą „Dėl Ministro pirmininko spaudimo LR Seimo nariams“.

„Protestuojame prieš Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus daromą spaudimą Seimo nariams plenarinio posėdžio metu vėl grįžti prie pirminio LR Vyriausybės pateikto Socialinio modelio projekto. Tokie pasisakymai rodo, kad premjeras ne tik nesiskaito su socialiniais partneriais, bet negerbia ir LR Seimo narių, kurie nuo lapkričio mėnesio dirbo prie šio projekto, taisydami brangiai kainavusias Vyriausybės ir projekto rengėjų klaidas“, - teigiama pareiškime.

Prieš galutinį balsavimą dėl viso Darbo kodekso nuomones "už" tarė Seimo nariai liberalai Gintaras Steponavičius, Dalia Kuodytė, konservatorė Irena Degutienė, socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Nuomones „prieš“ DK tvirtinimą išsakė konservatorius Rimantas Jonas Dagys, socialdemokratas Algirdas Sysas, mišrios Seimo narių grupės narai Naglis Puteikis ir Rima Baškienė.

Visas DK priimtas 65 balsais "už", 12 - "prieš" ir 14 susilaikiusiųjų balsų.

Jeigu įstatymą pasirašys Prezidentė, naujasis DK įsigalios nuo kitų metų pradžios.
Tą pačią dieną posėdžiavusi Trišalė taryba nutarė kreiptis į Prezidentę su prašymu nepasirašyti Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinamo įstatymo.


PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-06-28 21:46:10Love
Profesinės sąjungos neatsaukė savo atstovės tai Premjeras išmetė kaip musę iš barščių.
2016-06-22 15:24:37Love
Seimo pirmininkės citata: "Pristaikys...."
https://www.facebook.com/ziniuradijas/?fref=nf
2016-06-22 12:23:26Love
Įvyko kas įvyko o seka tokia:
1. Prieš kelis metus buvo prie Trišalės tarybos komisija, Darbo kodeksui tobulinti. Kaip buvo pasiūlymas vieno Centro vadovų pareiškė, kad iš komisijos pasitraukia ir nereikia nieko.
2. Žinoma Socminas surado kitą būda ir pasamdė ekspertus;
3. Laimėjusi konkursą ir buvęs vieno centro teisininkas tapo pirmininkas ir sudarė ekspertų grupę. Į šią grupę buvo paskirta ir Profesinių sąjungų atstovė (šiuo metu vaiko priežiūros atostogose) ir plius gavo už darbą pinigus;
4. Derybose Trišalėje taryboje vieno centro pirmininkas labai labai laviravo " minkšta politika" buvo.
5. Tuo metu kai buvo derybos Trišalėje komisijoje pirmininkavo vieno profesinio sąjungos centro atstovė, bet mažai tuo pasinaudota;
6. Centrų atstovai prie visų darbdavių ir Vyriausybės atstovų aiškinosi santykius kas daugiau nusipelnę LT dirbantiesiems (daugiau dirba);
7. Profesinių sąjungų centrai turi pasirašę bendradarbiavimo susitarimus su partijoms. Ar nors viena nutraukė?
8. Vieno profesinio sąjungų vadovų prie 'butelio" gyrėsi, kad jau šį rudenį Premjeras skirs centras pinigėlių socialiniam dialogui užtikrinti.
9. Labai didelis užimtumas Profesinių sąjungų centrų vadovų vidaus intrigų ir santykių aiškinimuose.
Surašiau teiginius ir patys priimkite sprendimą, dėl ko taip atsitiko. Ar neatėjo laikas "nušluoti" profesinių sąjungų vadovybę ir atsinaujinti, dėl neveiklumo ar veiklumo imitacijos?
Yra kitas būdas ir labai pamėgtas Lietuvių - ai nieko nedarom, pergyvensime viską ......
Mokėkite savo nario pinigėlius toliau profesinių sąjungų centrams, Jų vadovybė teisiškai suruoš išvykas, pasisėdėjimus prie "butelio" ar profsajunginį turizmą padarys su meilužėmis ir meilužiais....
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai