2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 6:55
   

SIŪLO KURTI VIENINGĄ ŠVIETIMO PROFESINĘ SĄJUNGĄ

«
2016 06 20
Birželio 18 d. Telšiuose įvykusiame II Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) suvažiavime  pirmininku dar vienai 3 metų kadencijai perrinktas Eugenijus Jesinas, - praneša LŠĮPS. Anot informacijos,   nors pirmininkas ir nepageidavęs daugiau kelti savo kandidatūros, tačiau jo atsistatydinimas suvažiavimo delegatų „nebuvo priimtas“, o balsų dauguma vadovauti organizacijai vėl patikėta E. Jesinui.  LŠĮPS pirmininko pavaduotoja perrinkta Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.

Primename, jog LŠĮPS įsteigta 2013 m. pradžioje, kai nuo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atsiskyrė Žemaitijos regiono susivienijimas. Tiek steigiamajame, tiek ir pastarajame suvažiavimuose LŠĮPS delegatai priėmė nutarimų, deklaruojančių  tikslą – suvienyti švietimo profesines sąjungas.

„Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga pasirengusi jungtis su kitomis Lietuvos ugdymo įstaigų darbuotojams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis, kurios atitinka pagrindinius profesinių sąjungų veiklos kriterijus: besąlygiškai laikosi profsąjunginio solidarumo, teisingumo, sąžiningumo ir demokratiškumo principų bei nekenkia kitų profesinių sąjungų  interesams ir veiklai, o siekdamos bendrų profsąjunginės veiklos tikslų laikosi lojalumo principo“, - teigiama LŠĮPS suvažiavimo kreipimesi „į visas švietimo  darbuotojams atstovaujančias profesines sąjungas dėl socialinės partnerystės užtikrinimo bei vienijimosi“.

„Kurdami Europinę socialinio dialogo sistemą, kuri taptų visiems pripažinta norma, siekdami aukštesnės kokybės profsąjunginėje veikloje, didesnės įtakos valdžios institucijoms bei pritraukiant daugiau pedagoginės bendruomenės į profsąjunginį judėjimą, siūlome visoms pedagoginei bendruomenei atstovaujančioms profesinėms sąjungoms, pripažįstančioms šiuos principus, sutinkančioms veikti pagal bendrus, visiems priimtinus bendros organizacijos Įstatus ir programą,  gerai išanalizavus visus veiklos kriterijus, kurti vieningą (federacijos, konfederacijos ar kitais pagrindais)  ugdymo įstaigų darbuotojams atstovaujančią profesinę sąjungą. Įkūrimo pradžia turėtų tapti bendras visų profesinių sąjungų suvažiavimas“, - siūloma kreipimesi.

Suvažiavimo delegatus pasveikino Telšių rajono meras Petras Kuizinas bei Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

 PN inf. 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-06-28 10:00:22VV
buvau susilažinęs su Navicku, kad "išrinktasis" iki pabaigos kandidatuos, nesvarbu kaip bus pateikinėjama. Jis iš tų amžinų, kėdėj merdinčių pirmininkų .. Navickas pralaimėjo. Ieškos butelio su bičių pikiu. Jurgelevičius irgi laikysis .. kol bus pavadinimas ir iki kas antspaudo nepavogs ..
2016-06-23 12:18:13Vytautas
Klasikinė veidmainystė – kviečia jungtis, bet su sąlyga: „...pasirengusi jungtis su kitomis Lietuvos ugdymo įstaigų darbuotojams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis, kurios atitinka pagrindinius profesinių sąjungų veiklos kriterijus: besąlygiškai laikosi profsąjunginio solidarumo...“. O ar atitinka kriterijus, aišku, vertins pats E.Jesinas. Savaime suprantama, atitinkančių nebus. Žodžiu, Jesinas kviečia, atitinkančių nėra, dar viena kadencija pirmininko poste garantuota.
Kita veidmainystė yra tai, kad bandoma parodyti, jog posto tarsi nenorima: „...nors pirmininkas ir nepageidavęs daugiau kelti savo kandidatūros, tačiau jo atsistatydinimas suvažiavimo delegatų „nebuvo priimtas...“ Gal galvoja, kad durni visi ir nesupranta, kad kai baigiasi kadencija, tai atsistatydinti neįmanoma, nes baigiasi kadencija:) Cirkas...
2016-06-20 18:20:17Bajeris
Naujas efgenijaus bajeris: pasirengęs jungtis. Turėtumėte sakyti, kad pasirengę bendrai veikti, o ne jungtis. Neįsivaizduoju kas norėtu be Tavo Laimos su tavim jungtis arba jau bent bendrai veikti. Tu gi mandras, mandras briedžių, briedis !!!! Bružą išdavei, švietimiečius suskaldei kiek sugebėjai ir taip veikdamas pats susilpnėjai. Vienykis su Solidarumu, nes tie ieško aukų... Ir nesimaivyk, nenusišnekėk apie socialinį dialigą, nes paskutiniuoju laikotarpiu yra kvaila šnekėt apie soc. dialoga, kai valdžia į žmones kojas šluostosi. Tu gi nosies neiškiši, kai svarstomas darbo kodeksą seime kai daugelis profsąjungiečių kovoja, bent jau piketuoja, mitinguoja ir t.t.....
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai