2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 6:20
   

PINIGŲ SKYRĖ, BET ALGOS GALI IR NEDIDĖTI

«
2016 06 10
2016 m. birželio 7 d. posėdyje Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) pritarė skirti sveikatos priežiūros įstaigoms 30 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo ir rekomendavo šias lėšas panaudoti darbuotojų atlyginimams didinti, - praneša Valstybinės ligonių kasa (VLK).

Tuo tarpu Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jurgita Žiūkienė mano, jog Vyriausybės pažadėtas medikų atlyginimų kėlimas gali ir nenudžiuginti eilinių slaugytojų, gydytojų ir kitų šio sektoriaus darbuotojų. „Jau girdėti komentarų, kad įstaigos turi ir kitų prioritetų, viskas brangsta, todėl iš papildomai gautų lėšų reikės padengti ir didėjančias sąnaudas vaistams, medicinos priemonėms, komunaliniams mokesčiams ir pan.“, - teigia ji komentare, publikuotame LPS „Solidarumas“ tinklalapyje.

PSD taryboje nuspręsta, kad gydymo įstaigoms bus papildomai paskirstyta 30 mln. eurų padidinant apmokėjimą už suteiktas paslaugas. Valstybinės ligonių kasos specialistai paskaičiavo, kad 5,5 procentais padidintas finansavimas leistų darbuotojų atlyginimus padidinti vidutiniškai 8 procentais. Slaugytojams tai sudarytų apie 50 eurų, gydytojams – apie 100 eurų, kitiems specialistams – apie 58 eurus.

PSDT posėdyje dalyvavę profesinių sąjungų atstovai iš esmės pritardami lėšų skyrimui pažymėjo, kad, deja, nežiūrint rekomendacijų, gydymo įstaigų vadovai nelinkę jų laikytis, o nustatant darbuotojų atlyginimus jie turi visišką laisvę.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai patikslino, kad iš 400 Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų tik 16 yra tiesiogiai pavaldžios ministerijai, kitų steigėjos yra savivaldybės, todėl išleisti įsakymo pakelti atlyginimus SAM esą negali.

Paklausus, kaip galima patikrinti, ar atsižvelgta į rekomendaciją didinti būtent pagrindinį atlyginimą, o ne knitamąją dalį, kad padidėjimas būtų ilgalaikis, VLK atstovai atsakę, kad kaupia duomenis tik apie vidutinį atskirų kategorijų darbuotojų darbo užmokestį. Norint matyti, kokia atlyginimų dalis yra pastovioji ir kokia kintamoji, įstaigų esą reikėtų prašyti papildomų ataskaitų.

Posėdyje dalyvavę įstaigų vadovų atstovai pažymėjo, kad norėtų kelti atlyginimus per kintamuosius priedus, kuriuos galima naudoti ir kaip motyvacinę priemonę, o pablogėjus finansinei situacijai, - mažinti.

„Ar neliks medikų darbo užmokesčio kėlimas tik dar vienu priešrinkiminiu pažadu, kurio vykdymo politikai net neturi svertų užtikrinti? Ar tokių galių turi profesinės sąjungos, darbuotojai? Daugelyje įstaigų jau katastrofiškai trūksta gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų. Ar keliolikos ar net keliasdešimties eurų atlyginimo padidinimas gali leisti oriai gyventi ir sulaikyti medikus nuo emigracijos?“ – retoriškai klausia J. Žiūkienė, kuri yra PSDT narė.

Tačiau jos teigimu, profesinės sąjungos sieks aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl atlyginimų politikos gydymo įstaigose, o nepavykus pasiekti rezultatų, - pasiruošusios ir rimtoms protesto akcijoms.

 

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-06-10 13:44:16Slaugytoja
Tai kad tik verkiam ir verkiam, o nieko nedarom... Profsąjungų daug, o net kokio mitingo suorganizuoti niekas nesiima. Lenkijoj va, seselės ir taip gerai uždirba, o vis streikuoja. Mokytojai Lietuvoj kažką irgi laimėjo savo streikais. O mes tyliai kraunamės lagaminus ir tyliai išvažiuojam. Iš profsąjungų irgi nieko nesitikima, LSSO tai tik pasveikint su slaugytojų diena sugeba, Solidarumo profsąjunga, ačiū jai, nors pareiškimą surietė, o kitos kur? Bėda ir gana...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai