2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 5:58
   

MIGRANTŲ VERGOVĖ IR MILŽINIŠKI PELNAI

«
2016 06 07
Birželio 1 d. vienoje Kataro darbo stovyklų kilus gaisrui žuvo 11 darbininkų. Tai dar vienas vyriausybės aplaidumo pavyzdys, kai nukenčia darbuotojai migrantai, dirbantys gausybėje statybų projektų, skirtų 2022 m. pasaulio futbolo čempionatui, - pažymi Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC).

Dar 12 darbuotojų buvo sužeisti gaisre, kilusiame darbo stovykloje, kur gyveno darbuotojai, Salvos rajone statantys 362 kambarių viešbutį, priklausantį tinklui Hilton Hotels.

„1,4 milijono darbuotojų gyvena šiuose lageriuose, kurių didžioji dauguma – perpildyti, sąlygos ten skurdžios ir pavojingos gyvybei. Atviros viryklių plokštės, sugedusi elektros instaliacija, dujų balionai ten, kur jų neturėtų būti – tai pavojai, su kuriais kiekvieną dieną susiduria tie, kurie priversti gyventi lageriuose. O kur dar pavojingos ir sveikatai kenksmingos darbo sąlygos. Statybos įmonės ir pasauliniai prekių ženklai, tokie kaip Hilton, negali išvengti atsakomybės už beteisius darbuotojus, įstrigusius Katare. Milžiniškas pelnas yra daromas pasitelkiant šiuolaikinę vergovę. Dar 11 gyvybių buvo prarasta vien dėl to, kad Kataras atsisako modernizuoti savo įstatymus“, - sako ITUC generalinė sekretorė Sharan Burrow.

Kataras įsipareigojo papildomai pastatyti 40 tūkst. viešbučių kambarių, tai – dalis kainos už leidimą 2022 surengti pasaulio futbolo čempionatą. Šalis yra žinoma dėl prastos priešgaisrinės saugos, čia gaisruose dažnai žūsta žmonės. 2012 m. Dohos prekybos centre „Villagio Mall“ ugnyje žuvo 13 vaikų ir 6 suaugusieji. 2015 m. kalėjimo bausmėmis buvo nuteisti 5 žmonės, pripažinti kaltais dėl šio gaisro.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai