2020 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis - 16:55
   

DERYBOS ŠĮKART BUVO SUDĖTINGESNĖS IR AŠTRESNĖS

«
2016 05 31
Gegužės 26 d. įvyko AB „Utenos trikotažas“ darbuotojų konferencija, kurioje buvo pateikta metinė darbo kolektyvo ataskaita už 2015 metus ir pritarta kolektyvinės sutarties, galiosiančios iki 2017 m. balandžio mėn., projektui.

Ataskaitas už praėjusius metus iš darbdavio pusės pateikė įmonės generalinis direktorius Eimundas Mačiulis ir personalo skyriaus vadovė Loreta Ribokienė, iš darbuotojų pusės – profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė.

Anot pirmininkės, derybos dėl kolektyvinės sutarties šiemet truko trejetą mėnesių, o tai rodo, kad abi pusės savo pasiūlytus punktus ir nuostatas gynė argumentais ir faktais. Kaip paminėjo personalo skyriaus vadovė L. Ribokienė, derybos buvusios „sudėtingesnės ir aštresnės“ nei ankstesniais metais.

Profesinės sąjungos pirmininkės V.Bierontienės teigimu, susitarimas geras tuo, kad pavyko įtraukti papildomą punktą dėl atostogų dalies vasaros mėnesiais, nes įmonėje labai daug užsakymų kaip tik vasarą. „Lyginant su iki tol galiojusiu susitarimu, ši sutartis darbuotojams nepablogėjo, nors visada norėtųsi darbuotojams didesnių socialinių ekonominių paskatinimų“, - sakė pirmininkė.

Darbuotojų atstovai, konferencijos dalyviai uždavė daug klausimų dėl darbo užmokesčio, darbo organizavimo, saugos darbe. Į juos atsakinėjo generalinis direktorius E.Mačiulis, gamybos direktorė Violeta Puodžiukienė, finansų direktorius Andrej Grobov.

Vadovai patikino, kad visi pateikti klausimai bus dar kartą apsvarstyti, ir pagal jų svarbumą bei gamyklos galimybes dėl jų laipsniškai bus priimami sprendimai.

„Konferencija buvo baigta V. Bierontienės apibendrinimu, kad "didelių darbų sėkmė priklauso nuo mažų, t. y. visi esame reikalingi ir darome darbus, kurie yra bendro rezultato dalis“. Be to, profesinės sąjungos pirmininkė pakvietė ir paragino visus dalyvauti birželio 16 d. mitinge prie Seimo.

Į PN klausimą, kaip vadovų informaciją ir atsakymus į klausimus vertina darbuotojai, pirmininkė atsakė: "Iš konferencijos jie išėjo įvairiai nusiteikę - vieni laukdami vadovų veiksmų, o kiti – nusivylę, kad nebuvo nieko konkrečiau pasakyta, jog ateityje bus kas nors gero“ .

PN primena, kad AB „Utenos trikotažas“ nuo 2006 m. turi SA8000 (tarptautinį socialinės atsakomybės) standartą, reiškiantį, jog įmonė atitinka reikalavimą demonstruoti socialiai atsakingą požiūrį į darbo sąlygų sudarymą ir palaikymą.
PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai