2020 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis - 16:42
   

AR SULAUKS PASEKĖJŲ MIŠKININKŲ FEDERACIJA?

«
2016 05 30
Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacija (LMPF) pradėjo įgyvendinti ne vienerius metus puoselėtą sumanymą - užmegzti kontaktus su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos studentais siekiant susipažinti juos su profesinių sąjungų misija bei veikla. „Eksperimentiniai metai“, prasidėję pernai rugsėjį, pirmininkės Ingos Ruginienės nuomone, buvo sėkmingi: jos perskaitytas fakultatyvinių paskaitų ciklas sudomino kolegijos absolventus trečiakursius. Su mokyklos vadovybe sutarta, kad federacija per vasarą parengs solidesnį bei išsamesnį paskaitų planą.

Ketindama derėtis dėl analogiško paskaitų ciklo ir universiteto studentams LMPF užmezgė kontaktą ir su Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakultetu.


Sumanymas, pasak I.Ruginienės, kilo dar prieš porą metų, kai LMPF vadovavo Algirdas Rauka, o Inga buvo pirmininko pavaduotoja. Kalbos kalbomis, bet vieną kartą teko pradėti. „Dar praeitais metais kolegijos direktoriui pateikiau sumanymą, jam visiškai patiko, ir mes sutarėm padaryti eksperimentinius metus su baigiančiųjų kolegiją trečiakusių auditorija.“

Koks Jūsų paskaitų turinys? Iškart pradedate agituoti už profsąjungas?

„Ne, neiškart. Paskaitos pradedamos nuo aiškinimo, kaip susirast darbą, kaip įsidarbinti. Paskui – kas darbuotojo gali laukti darbo vietoje, t.y. su kokiomis kliūtimis galima susidurti, kokius dokumentus iš darbdavio gali gauti , kaip į juos reaguoti ir t.t. Tik paskui aiškinu, kas pradedančius darbuotojus gali apginti“.

O kaip jie klausosi Jūsų paskaitų?

"Labai įvairiai. Iš pradžių dėmesingai, nes kalbėta jiems aktualia tema, - kaip įsidarbinti. O kai perėjom prie konkrečių dalykų Darbo kodekse, klausėsi labai vangiai, net pradėjau abejoti, ar pavyks užbaigti metus. Bet paskui po truputį jie vėl išsijudino, ir buvo didelis siurprizas, kada studentai pradėjo klausinėti iš tų dalykų, kurie buvo iki tol dėstomi ir man buvo pasirodę, jog jų nedomino... Esu patenkinta: ir kalbėjomės, ir diskutavom..."

Pirmininkė sako, kad federacija pasiryžusi pradėtą darbą tęsti ir plėsti. Perspektyvoje – dar viena idėja: pasiūlyti studentams federacijoje atlikti praktiką.

Kai dėl dėstymo, tai sutarta, kad per vasarą bus parengta „jau rimtesnė“ programa, kuri rugsėjo nėnesį bus pristatyta kolegijos vadovui, - „gal daugiau duos valandų, gal net pradedant pirmakusiais“. Be to, „jau yra kalbėta ir su Aleksandro Stulginskio universitetu, kuriame yra Miškų ir ekologijos fakultetas“. Dekanas prof. Edmundas Bartkevičius, atrodo, palankiai sutiko profesinės sąjungos pasiūlymą, tačiau, pasak pirmininkės, artimiausiu metu teks dar kartą kreiptis ir tartis konkrečiau.

Ir dar vienas PN klausimas: kaip pirmininkė aprėptų paskaitų skaitymą, jei tai tektų daryti jau dviejose mokyklose?

Žinoma, tokiu atveju su studentais bendrautų ne viena ji. „Turime ir daugiau rezervų. Yra pirmininkų, kurie galėtų parengti paskaitų, susitikinėti su studentais. Federeacija turi ir jauną darbuotoją, kuri galėtų su jaunimu dirbti“.

Savo iniciatyvą miškininkai pristatė ir LPSK valdybai, tikėdami, kad ir kitos konfederacijos šakos ją palaikys, užmegsdami kontaktus su besimokančiu jaunimu pagal savo sektorius.

Kai kuriose šakose, pavyzdžiui, pramonininkų konfederacijoje, yra daug išsilavinusio jaunimo, kuris galėtų eiti pas studentus...

„Taip, tai gerai. Bet jaunimo organiacijos pirmininkas vienas to nepadarys, turi eiti iniciatyva ir iš šakų pirmininkų“, - įsitikinusi tvirtina Inga.
PN pakalbintas LPSK jaunimo sektoriaus lyderis Tomas Jakutavičius (kartu su I.Ruginiene dalyvavęs vienoje paskaitoje) sako, kad miškininkų pradėtas darbas - „puiki iniciatyva“. Jo organizacija nuo kitų mokslo metų taip pat bandysianti įsitraukti į analogišką veiklą.

Šviesti studentus – gerai, tačiau gal net labiau svarbu profsąjungoms atsigręžti į jų atstovaujamos bei ginamos „darbininkų klasės“ rezervą – profesinių mokyklų moksleivius, - komentuoja Tomas.
JS

Nuotrauka iš  Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos tinklalapio


NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-05-30 11:08:23F.F.Jucius
O šitie jau "pramato" ateitį geriau. Kad tik jiems pavyktų. Juk jaunimas ir tik jaunimas suskurs savo gyvenimą. O jei ir nuo studijų laikų susipažins su profsąjungine veikla....Sėkmės.
Facebook
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai