2020 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis - 16:25
   

MŪŠIS DĖL NAUJOJO DARBO KODEKSO DAR NESIBAIGĖ

«
2016 05 26
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) birželio 16 dieną, 11 val., kviečia į protesto akciją prieš Darbo kodekso (DK) projekto priėmimą bei įstatymų liberalizavimą „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“.  Nors LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas susitikimuose su nariais ir pabrėžia, jog paskutiniam balsavimui Seime pateiktas Darbo kodekso projektas  „gavosi visai neblogas, kai kuriais atžvilgiais net geresnis už dabartinį“, tačiau jame yra likę darbuotojams labai nepalankių punktų. Dėl jų LPSK atviru laišku kreipėsi į Seimo narius apeliuodama į jų pasirinkimą balsuojant dėl DK.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ savo tinklalapyje paskelbė besijungianti prie šios akcijos ir kviečianti joje dalyvauti. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijos vadovai Kristina Krupavičienė ir Svajūnas Andriulis PN sakė taip pat prisijungsiantys prie LPSK rengiamo mitingo.

Anot LPSK pranešimo, Nepriklausomybės aikštėje šalia Seimo birželio 16 d. vyksianti akcija „iš kitų išsiskirs interaktyvia scena, kurioje LPSK ekspertai diskutuos apie socialinį modelį bei komentuos tiesiogiai Seime vykstantį posėdį, kuriame bus svarstomi darbuotojams aktualūs klausimai. Mitingo dalyviai turės žalias bei raudonas korteles, kuriomis galės balsuoti ir taip įvertinti Seimo narių darbą“.

Mitinge taip pat žadama apdovanoti labiausiai darbuotojams „nusipelniusius“ Seimo narius, kurie savo iniciatyvomis pablogino darbuotojų teises. Už kandidatus nominacijoms „Skaudžiausias smūgis darbuotojams“ (pati bjauriausia parlamentaro iniciatyva, kuria žlugdomos darbuotojų socialinės garantijos), „Darbas – dzin“ (politikas ar jų grupė, kurie darbuotojais „rūpinasi“ nedirbdami patys), „Labiausiai mylintis darbuotojus“ (politikas, viešai reiškiantis paramą darbuotojams, tačiau balsuojantis priešingai) galima balsuoti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“. Kol kas visose nominacijose pirmauja socialdemokratai ir jų lyderis Algirdas Butkevičus.

PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai