2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 6:54
   

„APAČIOS" RAGINA LYDERIUS JUNGTIS

«
2016 05 24
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Raseinių rajono susivienijimas išplatino keturių švietimo profesinių sąjungų lyderiams adresuotą nutarimą, priimtą susivienijimo konferencijoje gegužės 19 d.  

LŠDPS, Lietuvos mokytojų, Lietuvos švietimo įstaigų ir Lietuvos švietimo profesinių sąjungų pirmininkams Andriui Navickui, Jūratei Voloskevičienei, Eugenijui Jesinui ir Audriui Jurgelevičiui adresuotame ir LŠDPS Raseinių susivienijimo pirmininkės Linos Stulgienės pasirašytame dokumente informuojama:

„LŠDPS Raseinių rajono susivienijimas (visi profsąjungos nariai, priklausantys šiam susivienijimui) nutaria jungtis prie bet kurių bent dviejų iš šių Lietuvoje veikiančių ir švietimo darbuotojams atstovaujančių profesinių sąjungų: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (pirm. A. Navickas); Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (pirm. A. Jurgelevičius); Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (pirm. J. Voloskevičienė); Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (pirm. E. Jesinas), jei jos nutartų jungtis į vieną juridinį vienetą, bei taptų viena organizacija, šaukiant bendrą suvažiavimą“ (pabraukta dokumento autorių).

Trečiai kadencijai į Raseinių susivienijimo pirmininko postą nesibalotiravęs Vytautas Bulotas (nuotr.), socialiniame tinkle "Facebook" išplatinęs minėtą dokumentą, taip komentuoja šį sprendimą:

2015 metų pabaigoje ir 2016 metų pradžioje praūžę pedagogų streikai pademonstravo, kad švietimo profsąjungos susivienijusios gali kažką nuveikti. Tačiau tie patys streikai taip pat parodė ir tai, kad tokia vienybės forma (profsąjungos susibūrė į atstovybę, o visų organizacijų vadovai dalyvauja derybose) neatneša pakankamų rezultatų, kad situacija keistųsi iš esmės. Valdžia ir toliau naudojasi visada egzistuojančia galimybe, kad profsąjungų vadai tarpusavyje nesutars, susibars ar pan. Todėl mes, LŠDPS Raseinių rajono susivienijimo profsąjungos nariai, manome, kad tinkamas, rezultatyvus ir galingas švietimo darbuotojų interesų gynimas galimas tik susijungus į vieną stiprią švietimo profsąjungą.

Taip pat manome, kad Lietuvos švietimo profsąjungų vadovai nėra pajėgūs (išskyrus Lietuvos mokytojų profsąjungą (LMPS) ir Krikščionišką švietimo darbuotojų profesinę sąjungą, kurios 2016-02-27 susijungė į vieną juridinį asmenį – LMPS, parodydamos puikų pavyzdį kitoms profsąjungoms) priimti ryžtingus sprendimus šiuo klausimu. Matyt, tam įtakos turi per ilga asmeninių nesutarimų ir tarpusavio konkurencijos istorija, o svarbiausia – susijungus į vieną organizaciją liktų vienas pirmininkas. Visomis kitomis nesijungimo priežastimis, beje, tų pačių vadovų pateikiamomis, Raseinių profsąjungiečių bendruomenė jau nebetiki. Todėl mūsų susivienijimas nusprendė paskatinti susijungimo galimybę ir imdamasis iniciatyvos priėmė nutarimą, kuriuo Raseinių rajono susivienijimo nariai įsipareigoja jungtis prie besijungiančių švietimo profsąjungų, tuo parodydami, jog visos profsąjungos yra lygios, visos siekia tų pačių interesų, naudingų visai Lietuvos švietimo bendruomenei. O ir visų esamų švietimo profsąjungų vadovai yra daug nuveikę atstovaudami švietimo darbuotojų interesams, turi sukaupę didelę patirtį ir, manome, kad bet kuris iš jų galėtų deramai vadovauti susijungusiai vienai švietimo profsąjungai.

Kviečiame ir kitus susivienijimus (visų Lietuvoje veikiančių švietimo profsąjungų) priimti panašius sprendimus ir tokiu būdu įpareigoti vadovus jungtis į vieną organizaciją.

Beje, ar galime sau leisti tokią švietimo profsąjungų gausą Lietuvoje (šiuo metu veikia 6), kai narystė švietimo profesinėse organizacijose yra mažesnė nei 20 proc.? Tai reiškia, kad mažiau nei 2 iš 10 švietimo darbuotojų priklauso 6 profsąjungoms. Kokie pajėgumai, tokie ir rezultatai (labai neblogi, esant tokiai situacijai, tačiau nepakankami, kad įgyvendintų savo pačių keliamus reikalavimus). Neabejojame, jog susijungimas į vieną organizaciją tikrai pridėtų pasitikėjimo darbuotojų atstovais, o tai paskatintų ir narystės plėtrą“.

lsdps.lt nuotr.

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-06-01 13:59:16Makliovija
Jeigu sakote, kad jungiantis mažoms profsąjungoms esą nėra jokio efekto, tai lai jungiasi didelės.... Beje, o kur jos?
2016-05-30 01:31:25nusišnekėjimas
Davai jungiamės !!!! Su kuo ? Na nors su dvejais,o gal ir su viena ar kokia nors kita profsąjunga.
Kvailiausia avantiura - prievartinis susijungimas tik del to, kad būtų vienas pirmininkas ar vienas centras ir tas centras ko gero būtų vilniuje. Ir zarasuose irraseiniuose ir telšiuose viisur dirba mokytojai. O juos atstovauja ir vadovauja kas ??? - Visuomeniniais pagrindais išrinktas pirmininkas mokytojas, kuris ničiorta neturi supratimo apie teisinius, administracinius valdymo metodus. Narystė maža, finasų nėra ir šovė į galvą kažkam, kad du ar trys skurdukai susijungę padarys organizaciją stipresnę įtakingesnę :)))Tikrai ne.... ne pavyzdys, kad dvi mokyklos (kindurienės) prijungė prie 5 jūratės mokyklų. Ir ką pajutote pasikeitimus ???? Dar ir navicką prie jų pridėkit irgi didelio efekto nesulauksit. Kodėl: apie tai reikia šnekėtis, kalbėtis ir dirbti profesionaliai, o ne tada kai pamokos baigiasi.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai