2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 1:10
   

VIENOJE SALĖJE – VISŲ ŠVIETIMO PROFSĄJUNGŲ ATSTOVAI

«
2015 10 28
„Švietimo politika – socialinio sprogimo link“ - tokia pagrindinė tema numatyta aptarti pedagogų kongrese, kuris šiandien, spalio 28 d., vyksta Vilniuje, „Karolinos“ viešbutyje. Jo rengėjai – visos 6 Lietuvoje veikiančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, įskaitant ir Audriaus Jurgelevičiaus-Eugenijaus Jesino vadovaujamų organizacijų „blokuotą“ Andriaus Navicko vadovaujamą Lietuvos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą – LŠDPS.

„Ilgą laiką švietimo profsąjungos derėjosi, ieškojo sutarimo dalyvaudamos premjero Algirdo Butkevičiaus potvarkiu sudarytos darbo grupės, kurios pateiktoms išvadoms jis pritarė, veikloje bei derantis dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties. Derybų metu buvo aiškiai įvardytos problemos ir jų sprendimo keliai, tačiau susidurta su niūria realybe – Vyriausybė iš esmės nieko nesirengia daryti tam, kad reformuotų XXI amžiaus iššūkių neatitinkančią švietimo sistemą“, - buvo rašoma renginio organizatorių išplatintame pranešime spaudai.

Kongresą, į kurį, organizatorių teigimu, surinko apie 500 švietimo sektoriaus darbuotojų, savo atvykimu pagerbė keturi Seimo nariai, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, kuri itin jautriai reagavo į Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus pranešimą.

Kongreso vedėjai paskelbė, kad svečiai-valdžios atstovai žodžio iš karto negaus, - norima, kad jie išklausytų kongreso dalyvių-pedagogų kalbų. Išimtimi pasinaudojo parlamentaras Kęstutis Daukšys perskaitęs Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimą.

Viena iš kongreso vedėjų - LŠĮPS pirmininko pavaduotoja klaipėdiškė Laimutė Juknienė informavo, jog šio renginio iniciatorių ir vedlį LŠĮPS pirmininką Eugenijų Jesiną „ dėl įtampos pakirto liga“, tad jis šiame renginyje nedalyvauja. Anonsuotą E.Jesino pranešimą „Vyriausybės švietimo programa – ateities miražas“ vėliau perskaitė Telšių rajono profsąjungų lyderė Zofija Jesinienė.

Pirmasis pranešėjas - LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius įspėjo, jog nebus šiandien mandagus, žodžių nesirinksiąs, nes ramaus kalbėjimo metas baigėsi derantis dėl šakos kolektyvinės sutarties. Blogiausia, anot jo, yra melas, kuris vadinamas statistika, o mokytojai toliau kenčia nuo mažėjančio krūvio. Meluojama dėl mokinių ir mokytojų santykio, kuris neva yra pats prasčiausias ES, meluojama dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo. Pranešėjo teigimu, kai mokytojas nejaus psichologinio ar net fizinio smurto grėsmės iš mokinių, jų tėvų, tik tada mokytojo darbo sąlygas galima bus vadinti geromis.

"Susivieniję mokytojai yra didelė jėga. Sėkmės, drąsos ir pasididžiavimo būnant mokytojais!", - pranešimą baigė A. Jurgelevičius.


Sulaužiusi reglamentą švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė itin jautriai sureagavo į A,Jurglevičiaus pranešimą: "prieš jus stovi ta melagė, ta chamė, ta, kuri iš jūsų tarpo atėjo čia". "Skauda širdį, kad šitaip mes, mokytojai, galime nesusikalbėti", - sakė ji. Dialogas su socialiniais partneriais esąs jai pagrindų pagrindas.

Dėl Konstitucinio teismo sprendimo, kuris pripažino, jog mokytojų darbo užmokesčio nustatymas prieštarauja Švietimo įstatymui, ministrė aiškino: iki 2017 m. turės būti priimtas įstatymas, reglamentuojantis biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimus, už tai atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. "Turimas Biudžetinio sektoriaus įstatymo projektas mūsų netenkina, bus ieškoma tinkamiausio sprendimo", - patikino A. Pitrėnienė.

Ministrė išvardijo problemas ir kaip jas ES struktūrinių fondų lėšomis ketinama spręsti. Ji teigė sieksianti, kad apie 20 proc. ES lėšų pasiektų tiesiogiai mokyklas.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas pripažino, kad švietimo sektoriaus žmonės yra patys aktyviausi, ir esąs didelis pasiekimas, kad šešios profesinės sąjungos „sėdi vienoje salėje“.

Kongresas tęsiasi.

Kongresui baigiantis numatoma priimti jo temą atitinkantį manifestą, kuriame, remiantis PN turimais preliminariais duomenimis, gali būti kalbama ir apie švietimo darbuotojų nacionalinį streiką.

js nuotr.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-11-02 14:18:12Sandrauga - anonimui Spėju
Gerbiamoji Spėju - bailus anonime !!! Sandrauga šiandien jungia ,,grupelę' mokytojų : Kauno mieste 12 vidurinių ir pagrindinių mokyklų tame tarpe 1 VDU gimnaziją, Kauno rajone 8 vidurines ir pagrindines mokyklas, 2 gimnazijas ( Domeikavos ir Ugnės Karvelis), po keletą švietimo įstaigų prienų , jonavos rajone ir 14 ikimokyklinių įstaigų atskiruose rajonuose.
Sandrauga laisvai narių skaičiumi praneša tiek mokytojų, tiek kokios nors krikščioniškasias pedagogų profsąjungas,nes dirba profesionalūs -etatiniai darbuotojai, o ne visuomeninkai. Mes dalyvaujame respublikinės kolektyvinės sutarties svarstyme ir viso šito dėl biurokratizmo visai nesureikšminame.
Tarp kitko Sandrauga aktyviai dalyvavo ir istoriniame nacionaliniame mokytojų streike, vadovaujant gerbiamam Bružui. Gaila, kad save vadinantys mokytojų atstovais veikėjai ieško kaltų ir taip silpnina visą profsąjunginį judėjimą.
Turime pripažinti, kad buvę partorgai ir komunistai niekaip negali užmiršti savo buvusio stiliaus....
2015-11-02 11:28:21taigi
Finansų ministras: mokytojams algas didinti 5 proc. nėra galimybių
delfi.lt/news/daily/education/finansu-ministras-mokytojams-algas-didinti-5-proc-nera-galimybiu.d?id=69423810
na tai kiek plepėsim? gal jau laikas veikti?
2015-11-01 10:10:09Vilnietė
Kolegos, socialinio dialogo kelyje išbandoma viskas. Juk neinama iškart streikuoti, reikalingos ir derybos. Jei po to nevykdomi susitarimai, tuomet belieka tik streikas. Gaila, kad neturime valstybės lygiu gerų šiuolaikinių vadybininkų, kokie yra pvz., Estijoje. Vieni kitus dengia, leidžia užsidirbti "papildomai" sau ir savo partiečiams.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai