2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:18
   

LDF IR „SOLIDARUMAS“ - PRIE SUSIJUNGIMO SLENKSČIO?

«
2014 12 09

Gruodžio 6 d. įvykusiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos posėdyje šios organizacijos pirmininkė Kristina Krupavičienė ir Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Svajūnas Andriulis pasirašė minėtų nacionalinių centrų partnerystės sutartį.

Pagrindiniai šios sutarties tikslai – dalinantis organizacijų patirtimi, profesinėmis žiniomis, įgūdžiais ir remiantis dalykine jų reputacija bendradarbiauti atstovaujant ir ginant Lietuvos Respublikos darbuotojų profesines, ekonomines bei socialines teises ir interesus, - informuojama LPS „Solidarumas“ tinklalapyje.

Kaip PN sakė LDF vadovas S. Andriulis, pagal partnerystės sutartį „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija sudarys partnerių tarybą, kurioje bus derinamos bendros nuomonės ir veiklos. Partnerių taryba, pasak jo, nebus aukštesnis valdymo organas už LDF ar „Solidarumo“ įstatuose patvirtintus valdymo organus.

Partnerių taryba taip pat įgyvendins ir sutarties punktą, kuriame numatyta, kad „partneriai savo kolegialių valdymo organų sprendimais gali susijungti į vieną profsąjunginę organizaciją, gali įsteigti partnerių profsąjunginę konfederaciją, paliekant partnerių dalyvavimą ir balso teisę visų lygių dvišalėse, trišalėse tarybose ir visose Lietuvos ir tarptautinėse organizacijose.

LDF pirmininkas Svajūnas Andriulis PN patvirtino, kad „toliau vyks derybos dėl susijungimo, bet tai bus kruopštus procesas pradedant diskusijomis su regionuose, rajonuose esančiomis organizacijomis, kad derybų rezultatas nebūtų primestas. Taip pat tam turės pritarti ir LDF suvažiavimo dalyviai“.

„Partnerystės sutarčiai LPS „Solidarumas“ koordinacine taryba pritarė beveik vienbalsiai. „Solidarumo“ pirmininkės Kristinos Krupavičienės teigimu, tokiam atsakingam žingsniui ruoštasi nuosekliai, susitikinėta su LDF atstovais, tam organizacijoje buvo sudaryta darbo grupė.

„Mano nuomone, tai stiprus žingsnis, kai profesinės sąjungos jungiasi. Vienybėje – jėga, kaip sakoma. Lietuvos darbo federacija – mums nesvetima organizacija. Jos generalinė sekretorė Janina Švedienė padėjo „Solidarumui“ įstoti į EZA (Europos centras darbuotojų klausimams spręsti), nes ji yra šio centro prezidento pavaduotoja. Mūsų narystė nesidubliuoja, mes tik papildysime vieni kitus“, - komentavo K. Krupavičienė.

„Mūsų tikslas – bendras suvažiavimas ateityje ir tam turėsime ruoštis, diskutuoti rajonuose, stiprinti savo atstovavimą derybose dėl kolektyvinių sutarčių. Mūsų laukia daug darbo, nes naujai kuriamas Lietuvos socialinis modelis, bus tiek socialinis, kiek dėl jo pakovosime“, - PN sakė „Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

lps.lt nuotr.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2014-12-15 08:55:52komentaras
šį kartą nusivėmė ant jų stipresni.
2014-12-12 14:19:57Marija
Manau tokiai mazai Lietuvelei pakaktū vieno nacionalinio profsąjiunginio centro.
Gal jau gana mokymū ir pamokymų.
lai profsąjungos(turiu omenyje turinčios narių),ne tik pasivadinusios gražiais vardais susieina .
Ir visai nesvarbu-kas tas pirmininkas bus.
Šioje situacijioje _Kristinai linkiu sėkmes,ištvermės ir sveikatos.
2014-12-12 12:24:09Komentarai atspindi esmines pr
Komentarai atspindi esmines profsąjungų problemas - pavydą, pyktį ir silpnumą. Tik kuri nors profsąjunga padaro judesį, tuoj žiūrėk atsiranda komentatoriai, kurie vemia ant jų. Kitus sumenkinti bando tie, kurie patys yra silpni, neveiklūs ir nesugebantys pasiekti rezultato.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai