2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 6:24
   

OKUPANTŲ JUDĖJIMAS PLINTA

«
2012 01 26

Po visas šalis plinta judėjimas „Occupy X“ (Užimk), nukreiptas prieš pasaulio galinguosius, kurie, sudarydami tik 1 proc. planetos gyventojų, susigrobė daugumą jos kapitalo.

 

 Už ekonominį ir socialinį teisingumą kovojančių ir tiesioginę demokratiją propaguojančių žmonių randasi net ir vadinamosiose gerovės valstybėse, tokiose kaip Suomija ar Švedija.

 

Pastarosios šalies sostinėje Stokholme, centre, visai netoli karališkųjų rūmų įsikūręs palapinių miestelis skelbia žinią, kad kapitalistinė sistema jau atgyvenusi.


Panašu, kad žiemą palapinėse niekas negyvena, tačiau pagal pranešimus skelbimų lentoje matyti, kad susitikimai čia vyksta reguliariai.

 

Palapinių miestelis su judėjimo aktyvistais įsikūrė ir Šveicarijos mieste Davose, kur šiuo metu vyksta pasaulio ekonomikos forumas.

 

Ten, kur miesto centre nedygsta palapinės, kuriamos interneto svetainės. Neseniai portalas „Užimk Vilnių“ www.uzimk.lt startavo ir Lietuvoje.

 

Judėjimas kilo Ispanijoje 2011 m. pavasarį, po to nukeliavo iki JAV, kur paplito „Occupy Wall Street“ vardu, Londone taip pat įsikūrė palapinių miestelis Šv.Pauliaus skvere, naujienos iš vieno ar kito miesto "Occupy" vardu mus pasiekia ir toliau.

 

Taigi judėjimas neišsikvepia ir nors jis dar neįgavo masinio reiškinio pobūdžio, bet, atrodo, kiekviena šalis turi savo didesnę ar mažesnę „Užimk“ iniciatyvinę grupę.

 

Iš „Occupy Stockholm“ palapinių miestelio: „Sistemos klaida: kapitalizmas žlugo, instaliuok naują sistemą“.

 

Galerijoje -R.Motiejūnaitės-Pekkinen nuotr.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-01-25 21:34:36Pagiežingam
Vieniem komunizmas nusikalstamas, o kitiems kapitalizmas...
2012-01-25 20:54:30Pagiežingas
Kad komunizmas ar socializmas pagal Marksą bei Leniną nusikalstamas,žinojau dar vaikas,kad kapitalizmas irgi ne pyragai,sužinojau 21 metai atgal,kai pirmą kartą pavyko jį "pačiupinėti",bet kad nieko geresnio žmonija nesugalvojo,tą irgi žinau,kad Skandinavai bei Šveicarai sukūrė jau geresnę sistemą už kapitalizmą(atviros visuomenės sistemą),sužinojau prieš penketą metų,na,arabai mato terorizmo kelią,kiti mato protestų su terorizmo elementais,kelią,o ką siūlo(gal tik protestų šou) užėmėjai?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai