2020 m. rugsėjo 26 d. šeštadienis - 2:22
   

VILIJA BIERONTIENĖ: PRADĖJOME IŠ NAUJO ... SENUS DARBUS

«
2012 01 13

Vilijos Bierontienės, AB ,,Utenos trikotažas“ profesinės sąjungos pirmininkės, laiškas - atsakymas į PN klausimus:

 

Štai ir baigėsi dar vieni metai, - sveikinimai, šventinis šurmulys liko praeity. Pradėjome iš naujo …senus darbus.

 

2011 metais Utenos trikotažo darbuotojams buvo, permainingi ir kai kam skausmingi. Man, darbuotojų atstovei, profesinės sąjungos pirmininkei, praėjusieji (kaip ir dar ankstesnieji - 2009 bei 2010 metai) buvo sudėtingi, taupūs, neramūs, o metų pabaiga – net labai įtempta. Tai buvo metas, kai "šalių susitarimu’’ atleista apie 10 proc. įmonės darbuotojų.

 

Beje, tai tai reiškia, kad sumažėjo ir profesinės sąjungos narių.

 

Trumpai apie tuos darbus, kuriuos pavyko padaryti.

 

Darbuotojų atlyginimai. Visi žinome, kad drabužėlis nėra pirmojo būtinumo prekė, kad galime ir sutaupyti jo nepirkdami. Tuo tarpu mums, jų gamintojams, tai reiškia, kad mažiau turime užsakymų, kad mažiau turime darbo.

 

Deja, mūsų įmonėje per 2011 metus užsakymų nepadaugėjo. Tai liudija, kad krizė tęsiasi ir Europos Sąjungoje, nes apie 90 proc. mūsų siuvamos produkcijos kaip tik iškeliauja į ES.

 

Atlyginimų mažėjimas atsiliepė visų cechų, administracijos darbuotojams.

 

Vienas mažiausių įmonėje yra siuvėjų darbo užmokestis, o jų įmonėje yra virš 300.

 

Kai nuo sausio mėnesio, po derybų ir skaičiavimų kartu su įmonės vadovais, siuvėjoms vis dėlto buvo padidinti įkainiai, džiaugėmes nuveiktu darbu ir tikėjomės rezultato. Tačiau praėjus keletai mėnesių pamatyta, kad jis nėra ženklus. Todėl ir vėl organizavome susirinkimus su siuvėjomis, gamybos direktore, personalo vadove, kad išsiaiškintume, kodėl nedidėja atlyginimai.

 

Išvadas,savo siūlymus ir prašymus pateikėme raštiškai įmonės vadovams.

 

Vyko vėl susitikimai ir derinimai. Dabar jau galiu pasidžiaugti savo ir Tarybos darbu: siuvimo cecho siuvėjų atlyginimų įkainiai buvo padidinti dar kartą, - nuo rugpjūčio 1 d.

 

Kolektyvinės sutartis (toliau – KS). Laikytis sutarties, - kad ir ekonomine prasme įmonei sudėtingu laikotarpiu, – tai darbdavio garbės reikalas. Sutarėme su darbdaviu, kad šiuo metu labiausiai darbuotojui juntama parama - tai  pašalpos mirties atveju, nemokami skiepijimai, premijos darbo veteranams, premijos-dovanos Velykų ir Kalėdų progomis. Juo labiau kad KS tai paprastai būna numatyta ir iki šiol būdavo vykdoma.

 

Todėl ir 2011 metams baigiantis „Utenos trikotažo“ darbuotojų vaikučiams įteiktos saldžios Kalėdų senelio dovanėlės, o darbuotojams - dovanų čekiai, už kuriuos galima kukliai paruošti šventinį stalą.

 

KS buvome susiderėję punktą, kad profesinės sąjungos nariams, kurie turi vaikų, o šeimos ekonominė padėtis ypač sudėtinga,  skiriama ir įmonės produkcijos. Punktas buvo realizuotas ir 2011 metais: įteikėme papildomų dovanėlių  ir šiai savo darbuotojų kategorijai.

 

Priminsiu, kad praėję metai kolektyvo gyvenime  reikšmingi dar ir tuo, kad nuo 2011 m. rugpjūčio mėn. vadovauti „Utenos trikotažui“ buvo paskirtas naujas generalinis direktorius – Gintautas Bareika (Mano profsąjunginės veiklos laikatarpiu tai jau 4-as vadovas). Įvyko darbuotojų atstovų – Tarybos narių ir ne vienas mano susitikimas su naujuoju įmonės vadovu.

 

Su šiuo vadovu skiriasi požiūriai bei kai kurių dalykų supratimas, tad ir bendravimas buvo sudėtingesnis.

 

Tarp tokių probleminių klausimų - darbuotojų atleidimai.  Vis dėlto, turėdama galvoje, kadangi įmonė yra sertifikuota ir turi SA8000 (socialinės atsakomybės) standartą, viliuosi, kad bus išlaikytas konstruktyvus abipusis dialogas ir susitarimų laikymasis, nes tai turi įtakos įmonės rezultatams ir –svarbiausia - darbuotojų pasitikėjimui vadovais.

 

Šventės, seminarai, išvykos. Šalia problemų ir svarbiausių darbų, 2011-aisiais buvo gausu švenčių, renginių.

 

 Lankėmės Prezidentūroje, suorganizavome rankdarbių parodėlę, dalyvavome eurodemonstracijoje Budapešte, šventiniame darbdavių organizacijos LATIA renginyje, Utenos rajono profsąjungos centro renginiuose, mūsų šakinės profesinės sąjungos LLPPS surengtuose seminaruose.

 

Žinoma, dalyvavome gruodžio 10 d. Vilniuje Lietuvos profsąjungų suorganizuotame mitinge.

 

O prieš akis - ir vėl bendravimas su žmonėmis, vadovais ir kiti darbai darbeliai.

 

Dėkoju savo pagalbininkams-mūsų porganizacijos tarybos nariams už pilietiškumą, aktyvią veiklą visų mūsų labui, kad galėtume  gyventi oriau, sąžiningiau, kad ir mūsų jaunimas nebėgtų į kitus kraštus.

 

(2012 m., sausis)

 

Autorės atsiųstose nuotraukose (ž. paveikslėlius) iš kairės: (1) Uteniškės eurodemonstracijoje Budapešte. 2011 balandis; (2) Eurodemonstracijoje; (3) "Utenos trikotažo" profesinės sąjungos taryba; (4) Įmonės darbuotojų delegacija 2011 m. gruodžio 10 d. protesto akcijoje Vilniuje.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-01-15 19:33:21:)
Ačiū ir už tai :) Mes džiaugiamės :)
2012-01-13 18:39:59Pagiežingas
Kiek galiu,tiek padedu:laikau špygą už uteniškius.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai