2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 1:53
   

2011 08 05 - R.TAMOŠAUSKAS: NESUTIKDAMAS SU DARBDAVIO VALIA SAVAIME TAMPI NETEISUS

»
1
2011-08-23 19:30:11norai
Manau, kad nupušai pats, nes neskaitai Konstitucijos. Kur Konstitucijoje yra nuostata apie partinius rinkimus? Ten kalba eina apie piliečius, bet ne apie partijas ar partinius. tad gal rinkimų įstatymai yra antikonstituciniai? Paskaityk ir tada spręsk kuris nupušęs daugiau tu ar eilinis. Nematau eilinio tekste jokių raginimų eiti antikonstituciniu keliu. Kaip tik jis mini, kad yra daug įstatyminių kelių kaip įtakoti situaciją, bet niekas nenori jų išnaudoti. Kur Konstitucija draudžia masines manifestacijas, (susirinkimus) darbuotojų teisių gynybai? Su savo skiedalais daugiau panašėji į teisėjų klano atstovus ir taip bandai įbauginti profsąjungų narius. Gėda.
2011-08-23 09:26:17evaldas
jūs tik dabar pastebėjote, kad Lietuvoje darbuotojui draudžiama derėtis dėl atlyginimo? Darbo biržos praktika - nesutinki dirbt už tavo nuomone per menką atlyginimą - netenki garantijų - o tą praktiką beje formuojate ir jūs profsąjungų atstovai biržos trišalėje taryboje.
2011-08-19 12:06:08Fiks
Manau, kad iš Juknio ,,Sandraugos" ir veiklos daugeliui profsąjungų tik mokintis reikėtų. Gaila, kad dėl pavydo ir primytivumo, išsilavinimo ir žinių stokos daugelis lyderių tik deklaruoja vienijimąsi ir solidarumą. Dar 10 metų kaip uoga prabėgs, kol pradėsime koordinuoti profsąjunginius veiksmus.
2011-08-19 11:58:03Nora atsak eiliniui
Naivuoli Tu, Vargšelis jei tyčia klaidini žmones apie Juknio aiškinimus apie partijas ir įstamų formavimą, leidimą. Gal iš viso nupušai ir svaigsti, kad gali pakeisti LR Konstitucinę santvaką ar pačią Konstituciją? Apie kokį Amerikos profsąjungų prabudimą kalbi ? Įstatymus priima seimas ir į jį deleguoti partijų atstovai, dėl to Prancūzijoje bijant didesnės jėgos ir įtakos profsąjungų lyderiams draudžiama būti politinių partijų nariais.taip kad nei Černiauskas su savo dešimtūkstantinėmis profsąjungų masėmis įtakos nei teismams nei įstatymų leidimui nepadarys absoliučiai nieko, o kas eis prieš įstatymą greitai atsiras Kaišiadorių rajono pravieniškių miestelio ribose.
2011-08-19 11:55:08Liuks
Tai gerai pradedam kiekvieno teismo metu kur sprendžiami kokios nors profsąjungos reikalai protestuoti, mitinguoti, o jei pilnatis tai dar ir masėmis aptverti kokį nors pastatą, kad niekas į jį nepapultų. Tai geras, jei nekvaiklas eilinio pasiūlymas,
2011-08-19 11:46:30Nora atsak eiliniui
Naivuoli Tu, Vargšelis jei tyčia klaidini žmones apie Juknio aiškinimus apie partijas ir įstamų formavimą, leidimą. Gal iš viso nupušai ir svaigsti, kad gali pakeisti LR Konstitucinę santvaką ar pačią Konstituciją? Apie kokį Amerikos profsąjungų prabudimą kalbi ? Įstatymus priima seimas ir į jį deleguoti partijų atstovai, dėl to Prancūzijoje bijant didesnės jėgos ir įtakos profsąjungų lyderiams draudžiama būti politinių partijų nariais.taip kad nei Černiauskas su savo dešimtūkstantinėmis profsąjungų masėmis įtakos nei teismams nei įstatymų leidimui nepadarys absoliučiai nieko, o kas eis prieš įstatymą greitai atsiras Kaišiadorių rajono pravieniškių miestelio ribose.
2011-08-12 20:29:09eilinis
"Istrauka is auksciausiojo teismo nutarties, kuria remiasi teismas sakydamas, kad profesine sajunga negali deretis del dalyku, del kuriu darbuotojai susitare patys:" Štai kur šuo pakastas! Aš jau seniai sakiau ir šaukiau, kad darbo teisės įgyvendinimo praktiką turi formuoti PROFESINĖS SĄJUNGOS, o ne teismai. Ir tam turime išnaudoti visas teisines galimybes.( ir net ne teisines) Deja, viskas deleguota teisėjams, kurių dauguma yra įtakojami didžiojo verslo atstovų. Taip ir gaunasi. Darbo užmokestis- pats svarbiausias ir pats jautriausias gynybos objektas. Bet jau kuris laikas, su teisėjų pagalba tai deleguota susitarti LIŪTUI-darbdaviui ir VARGŠUI KIŠKIUI- darbuotojui, be jokių teisininkų, profesinių sąjungų atstovų. Ir tai vadinama- darbuotojai susitarė patys. Tik taip vadina teismai. O kiti? Na koks gali laisvas susitarimas liūto ir kiškučio, arba smauglio ir kiškučio? Taip su teismų praktika profesinės sąjungos nušalintos nuo svarbiausio gynybos objekto- darbo užmokesčio, kai darbdavys kiekvieną vargšelį apdoroja individualiai, ir tam nebelieka nieko kito kaip "savanoriška prievarta" pasirašyti tokį susitarimą. Tai yra patyčios ne tik iš darbuotojų, bet ir iš visų profesinių sąjungų, net ir Juknio, kuris ir čia kliedi apie partijas ir seimą. O ar viską padarėme? Ar viską išnaudojome ką galima padaryti? Ne! Ir dar kartą ne! Kiek yra norinčių dirbti aktyviai, kad profsąjungos atspindėtų tikrąją savo veiklą! Tokie yra nustumiami į šešėlį, apjuodinami, ignoruojami.O tie kurių veidai neišlipa iš ekrano, tik tuo ir didžiuojasi, kad gali pasipuikuoti prieš žiūrovus, bet realaus nieko nenuveikia. Lenkiu galvą prieš Švyturio profesinių sąjungų narius ir jų vadovus. Bet ir jiems reikia realios pagalbos,o ne rašliavos. Jei Černiauskas pakeltų savo dešimtis tūkstančių narių, ir aš nors vienas, bet papildyčiau jų gretas. Kodėl tokie esame naivūs? Tik jėga ir didele jėga galime sustabdyti vergovės traukinį. Čia derybos jau nebepadeda. Patys matote, tai vyksta jau dvidešimt metų. Tad nuo kalbų - prie veiksmų. Europa, Amerika jau pabudo- prabuskime ir mes.Kiekvieno teismo posėdį turi lydėti masiniai piketai iš kuo daugiau profesinių sąjungų. Tegul ponai pamato, kad profsąjungos ne tik AČ ar Jašinskienė, bet jų daug ir labai daug.
2011-08-12 10:32:19norai
Klystate ir neklaidinkite žmonių.Yra ir padės.Ir pamatysime kas buvo ir yra teisus ar teismas ar PROFESINE SĄJUNGA ginanti darbuotoją ir jį atstovaujanti.Kokia kolektyvine sutartimi buvo remiamasi teismuose ,ar ta kur pasiraše kažkoks Jonas,ar ta ,kur po ilgų derybų pasirašė gerb.Raimondas ir gerb. Vilhelmas.,ir ponas direktorius.
Teismai mums jau tapo žinomi,tik profsąjungomis galima tikėti. Kai išmokami milijonai dividentams,kai administracijos darbuotojų atlyginimai dešimtimis tūkstančių skaičiuojami,o kai darbininkui algą pakelti ,tai tada profsąjungos įveliamos į teismus.GĖDA.
2011-08-12 09:26:21Nora ats: zig
Ką reiškia kolektyvinė sutartis ir streikas du skirtingi dalykai ? Tai faktoriai apimantys kolektyvinius darbo santykius. Nesustabdžius kolektyvinės sutartie streiką organizuoti draudžiama. Tą konstatavo ir teismai, o seimo nariai čia padės tiek kiek numirėliui žvakė. Nėra seime dirbančiųjų atstovų ir tai faktas, o kreiptis galite nors ir į mėnulį.Nors gruzdienė ir pelių generolas varė, pylė purvą, kai kūrėsi profsąjungų partija, tačiau dabar patys supranta, kad skęstančiųjų gelbėjimas - jų pačių reikalas. Jei dar nesupranta, tai reiškia, kad tyčiojimasis iš darbuotojų tęsis dar kokius 10 metų. Galvokim kokius savo žmones, ištikimus dirbančiųjų gynėjus deleguoti į seimą, įstatymų keitimui ir kovai su kapitalo hidra, nenukrypdami į šalutines diskusijas. Esmė tai juk viena - dirbančiųjų atstovavimas ir gynimas.
2011-08-12 08:07:59zig
Kad neprsidetų susidorojimas su viršininkais,veliau su darbininkais,reikia kuo geičiau su seimo nariais,kurie jums jau ir padejo susitikti .
kolektyvine sutartis ir streikas,tai du skirtingi dalykai.
1
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai