2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 3:41
   

2009 08 19 - TAUPYMO POREIKIS GALINGESNIS UŽ ĮSTATYMĄ?

»
2009-09-03 13:31:16Ir dar...
Klausimėlis: Ar eisi į draudimą paprašyti pinigų už sudaužytą mašiną, jei jos nebūsi apsidraudęs?
2009-09-03 13:27:06Piliečiui
Sakote, kad profsąjungos turi išreikalauti laikytis įstatymų. Na, taip, bet tiek, kiek tai apibrėžia patys įstatymai. Juk profesinės sąjungos kuriasi tam, kad reguliuotųsi Darbo santykius su savo darbdaviais. Profesinės sąjungos yra nevalstybinės įstatymų laikymosi priežiūros institucijos. O Valstybinė įstatymų laikymosi priežiūros institucija yra Valstybinė darbo inspekcija (kas liečia darbo santykius). O toliau, žinia, yra kitos institucijos, kurios gina ir saugo kitų žmonių teises ir interesus. Keisti pas mus žmonės. Nori, kad profesinės sąjungos apskritai kovotų už viskąir už visus, netgi už tuos, kurie nėra profesinių sąjungų nariai. Atleiskit, bet taip negali būti. Tarybiniais laikais visi iki vieno buvo profsąjungoje, todėl profsąjungos ir kovojo už visus. O dabar viskas apsivertė aukštyn kojom, tad atsipeikėkit, žmonės. Nereikalaukit to, kas jums nepriklauso.
2009-08-27 16:43:35VALSTYBININKAS
..nors vardą teisingai parašytumėte..Gintautas
dėl Centro-tai tikrai stipraus, vieningo Valstybininkų Centro reikia. To reikia nariams. O turėti stiprę atstovaujančią instituciją( centrą ar kaip bepavadinsi), manau svarbu visiems , kurie dar tiki profsajungine idėja GINTI IR ATSTOVAUTI..
..bet kaip visad, yra ir tokių kurie šito nelabai nori...
2009-08-21 21:54:37Valstybininkui
p. Gintui Lagunavičiui(valstybininkui), gal pats norėtum kokiam centriukui pavadovauti, pvz.VALSTYBININKŲ? A? Žiūriu sena svajonė nemiršta.
2009-08-20 10:54:08PILIETIS
profsąjungos turi išreikalauti laikytis įstatymų.
2009-08-20 10:47:51valstybininkas
PROFSAJUNGOS PRITARĖ bazinės algos dydžio bei koeficientų mažinimo politikai, primestai esamos valdančios daugumos.
Taip-prievartiniu būdu pasiūlytai mažinimo politikai. Tačiau ką tai davė?
Tai nieko nedavė ir valstybės biudžeto skylės tikrai neuždengs. Valstybės tarnyba praras nemažai specialistų.Atleis gi iš tarnybos(vien policijoj apie 900 gyvų etatų) ne remiantis protingumo kriterijum, o kitu principu; myliu-nemyliu..
Taip ir tai bus padaryta gana tobulai, o po to kas ten nustatys kas buvo reikalingas o kas nelabai.
Bėda ta , kad Valstybė nesugeba pasirūpinti tais, kurie rūpinasi ir atstovauja jos interesus. Nesugeba nors tu ką.
Ir dar bėda , kad tai tęsiasi ne vienus metus (ir prie TŲ ir prie ŠITŲ). Kaltų NĖRA ir matyti negreitai BUS. Sugadinti lengva, tam didelio žinojimo ir sugebėjimo nereikia. Klausimas -kas taisys padarytas klaidas ir žalą atlygins. Taip-žalą(žmonėms,valstybei),padarytą neapgalvotais sprendimais.Valstybės tarnyba buvo sukurta tarnauti žmonėms, ginti jų ir valstybės interesus. Dabar gaunasi , kad valdžia kerta per valstybės pamatus(po nelabai aiškių valdančiųjų sprendimų),silpnina valstybiškumą užtikrinančių institucijų potencines galImybes užtikrinti joms deleguotų funkcijų vykdymą.
Kas laukia mūsų rytoj...? perspektyva nekokia. Valdantieji nusprendė su profsajungom nesiskaityti, sprendimus priimti vienašališkai o po to pavadinti tai derybomis(vis kokia demokratijos apraiška)ir pateikti kaip socialinį dialogą vardan Visų gerovės.
Profsajunginių centrų vadai-mus Valstybės tarnautojus ,,mūša“, biudžetininkus ,,muša“ o Centrai ką?.....
Prispaus ,, valstybininkų,, profsąjungas, tai su privatininkais susidoros dar greičiau. Bet matyt kaip kam geriau taip kaip yra dabar ,,ir vilkas sotus ir avis sveika‘‘.
TADA klausimas – kam profsąjungos-savo nariams ar politiniams interesams ?
2009-08-20 10:38:01Pagiezingui
Strategija tamstos amzinai pasiteisinusi - kas nors kitas tegul. O as pastoviai kritiskas...
2009-08-20 07:34:15Dar Pagiežingas
P.S. Tik gink Dieve, nepretenduoju į geriau žinantį už juristę Jolantą. Jei kas ryžtūsi eiti teisman(ir aš agituoju už ėjimą), nenorėčiau, kad manytų, jog mano ankstesnis komentaras nuo to atkalbinėja. Aš tik 100 procentų(gal net 200) teisus dėl nacionalinės...
2009-08-20 07:26:14Pagiežingas
Kažin, ar stiprus argumentas. Bent jau raštu apie mažinimą laikraščiuose skaitau kas kelintame numeryje jau pusmetis. O kad raštu laikraštyje nereiškia įvykdymą, Darbo kodeksas nereglamentuoja. Taigi.
O ką reiškia raštu, turėtų būti reglamentuojama Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje. Arba "Teismų praktikoje", kur sprendimo gali tekti laukti ir šimtmetį.
2009-08-19 19:04:01evaldas
manyčiau profsąjungos turėtų tesme priversti vyriausybę atšaukti šį potvarkį.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai