2018 m. rugpjūčio 19 d. sekmadienis - 20:30

DAR NEEMIGRAVĘ MEDIKAI REIKALAUJA POKYČIŲ (Foto)

»
Sausio 4 d. Lietuvos medikams atstovaujančios organizacijos surengė protesto akciją „Paskutinių medikų žygis į oro uostą“. Ja norėta atkreipti visuomenės ir valdžios atstovų dėmesį į įsisenėjusias sveikatos apsaugos sektoriaus problemas, lėmusias masinę medikų emigraciją. Proteste dalyvavo virš tūkstančio žmonių.
Akciją palaikė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), dėstytojų ir mokslininkų judėjimas "Paskutinis prioritetas".
2018 01 04

V. BANEL PATARINĖS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRUI

»
Sausio 2 d. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel pradeda eiti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėjo pareigas. Jis ministrui patarinės socialinės partnerystės, socialinio dialogo vystymo, darbuotojų atstovavimo, jų derybinių galių stiprinimo klausimais.
V. Banel ir toliau vadovaus NPPSS.
2018 01 02

A. ČERNIAUSKAS: NELEISIME DĖTIS TOKIOMS NESĄMONĖMS

»
Prieš savaitę Seimo Ekonomikos komitetas pritarė konservatoriaus Lauryno Kasčiūno parengtai  pataisai, kuri  leistų teisėsaugai specialiai komisijai prie Vyriausybės tikrinti šalies strateginėse įmonėse veikiančių profesinių sąjungų vadovus.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas šią pataisą vadina absurdiška, nepagrįsta, kaltina iniciatorius teisiniu neišmanymu ir rengiasi apie šį neregėtą precendentą informuoti Europos profesinių sąjungų konfederaciją.
2017 12 27

URĖDIJAS PALIEKANTYS DARBUOTOJAI PRIEVARTA VERČIAMI ATIDIRBTI

»
Likus vos kelioms savaitėms iki miškų urėdijų egzistavimo pabaigos, iškilo įspėjimo laikotarpio problema, kuri aiškinama kaip kam palanku, - informuoja Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF). Valstybinių įmonių miškų urėdijų darbuotojams pranešimai apie darbo santykių perkėlimą miškų urėdijų sujungimo atveju išdalinti neatsižvelgiant, kad skirtingų kategorijų darbuotojams, nesutikusiems tęsti darbo santykių naujoje įmonėje, įspėjimų terminai apie atleidimą darbdavio iniciatyva yra labai skirtingi. Darbuotojai, nesutikę tęsti darbo santykių naujoje įmonėje, yra bauginami ir prievartos būdu verčiami neteisėtai dirbti naujoje įmonėje.
2017 12 22

„LIETUVOS GELEŽINKELIUOSE“ - NAUJA KOLEKTYVINĖ SUTARTIS

»
Gruodžio 20 d. pasirašyta nauja kolektyvinė sutartis AB „Lietuvos geležinkeliai“. Kaip informuoja bendrovė, visiems darbuotojams (rekvizitai.lt duomenimis, jų šiuo metu yra 7662) taikomoje sutartyje nustatytos darbuotojų sąlygas gerinančios nuostatos dėl darbo užmokesčio ir jo priedų, papildomo apmokėjimo už viršvalandinį darbą, patirtų išlaidų kompensavimo, atostogų tvarkos, kompetencijų ugdymo ir kvalifikacijos kėlimo, saugos ir sveikatos užtikrinimo, profesinių sąjungų veiklos ir kita.
2017 12 21

MEDIKAMS ALGOS 20 PROC. KILS NUO GEGUŽĖS

»
Gruodžio 13 d. penkių Lietuvos nacionalinę sveikatos sistemos šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų vadovai su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga pasirašė susitarimą, kuriame numatyta nuo kitų metų gegužės 20 proc. didinti sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio fondą. Taip pat sutarta siekti, kad 2020 metų antrojo pusmečio pradžioje gydytojų vidutinis darbo užmokestis (VDU) būtų ne mažesnis kaip 3 šalies VDU, slaugytojų – ne mažesnis kaip 1,5 VDU.
Neseniai susikūręs Lietuvos medikų sąjūdis nors oficialiai ir neminimas susitarime, tačiau jo atstovai tiesiogiai ir netiesiogiai dalyvavo derybose.
2017 12 20

BALTIJOS ŠALIŲ PROFSĄJUNGOS TELKIA JĖGAS

»
Gruodžio 19 d. Rygoje įsteigta Baltijos šalių profesines sąjungas vienijanti organizacija „Baltic organising alliance“ (Baltijos organizavimo aljansas, BOA), kurios tikslas – pėsti narystę Baltijos šalyse bendradarbiaujant su skandinavų profsąjungomis.
Šios organizacijos prezidente išrinkta Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė nuotr. pirma iš kairės), viceprezidentu – Martins Dunskis iš Latvijos statybininkų federacijos.
2017 12 20

MARKSAS NESUSIJĘS SU GULAGAIS, O „KAPITALAS“ – VIS DAR PRASMINGAS

»
„Marksas = Leninas = Stalinas = Gulagas”, - tokia formulė, anot prof. Andriaus Bielskio, kritinės minties instituto DEMOS direktoriaus, deja, vis dar galioja Lietuvoje. Atidarydamas tarptautinį koliokviumą, skirtą Karlo Markso knygos „Kapitalas“ pirmojo tomo 150 metinėms, jis pabrėžė, jog  renginys, skirtas pagerbti šiai knygai, yra ypač prasmingas šiandien, kai Lietuvoje stebimos negeros tendencijos – siaurinti demokratijos ribas, nuolat gąsdinti žmones grėsmėmis iš užsienio.
Prasminga ir tai, kad susitikimas vyko Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kurios direktorius Renaldas Gudauskas pabrėžė, jog ši erdvė nebijo jokių temų, ypač susijusių su kritine mintimi, demokratija. „Turime pažinti reiškinį, turėjusį didelės įtakos visuomenės raidai“, - sakė jis.
2017 12 14

PIRMOSIOS ŠVENTĖS PRIE NAUJOJO DK: KĄ REIKIA ŽINOTI

»
Artėjant žiemos švenčių laikotarpiui Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena tiek darbuotojams, tiek darbdaviams aktualias teises bei pareigas pagal naująjį Darbo kodeksą. Prieššventinę dieną darbo laikas trumpinamas viena valanda; už darbą švenčių dieną mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis; jei švenčių dieną dirbami viršvalandžiai, už juos mokamas ne mažiau kaip du su puse karto didesnis atlyginimas. Apie tai ir administracinę atsakomybę darbdaviams – VDI konsultacijoje.
2017 12 08

„ACHEMA“: DARBUOTOJAI NENORI BŪTI POLITIKŲ ĮKAITAIS

»
Šiuo metu Seime svarstomą įstatymo projektą, kuris įpareigotų strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčias įmones deklaruoti didelius sandorius, kritikuoja ne tik pačios bendrovės, bet ir darbuotojų atstovai. Į strateginių įmonių sąrašą patenkančios AB „Achema“ profesinė sąjunga įspėja, kad „vienas absurdiškesnių šios valdžios sprendimų“ turės įtakos kiekvienam strateginės įmonės darbuotojui.
Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė įspėja, jog ne vieneri metai įvairiais mokesčiais ir apribojamais smaugiamos bendrovės darbuotojai jau pavargo iš darbdavio girdėti, jog nėra lėšų gerinti darbo sąlygoms ar kelti atlyginimams. O naujas siūlymas, leisiantis politikams tiesiogiai kištis į įmonės veiklą ir ją destabilizuoti, kelia dar daugiau nerimo dėl ateities.
2017 12 06

„ATRODYTŲ, PROFSĄJUNGAI LYG IR NĖRA KĄ VEIKTI“

»
"Per  pusmetį, kai galioja naujasis Darbo kodeksas, baimės ar didelių nesusipratimų dar neturėjome, - pasakoja AB "Utenos trikotažas" profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė. - Kadangi įmonė yra didelė ir socialiai atsakinga, tai yra  laikomasi įstatymų, vidinių darbo taisyklių, susitarimų.  Dėl įvairių priežasčių didelėje įmonėje (išėjimas į pensiją, į kitą darbą ar emigravimas dėl didesnio atlyginimo) vyksta nuolatinė darbuotojų kaita, todėl tiek darbininkų, tiek specialistų trūksta. Kokios nors drastiškos priemonės atleidžiant ar kitais atvejais, kai reikėtų įsikišti profsąjungai, per pusmetį nebuvo... Žinoma, niekada nesakyk niekada".
2017 12 01

DARBO TARYBOSE – IR VALSTYBĖS TARNAUTOJAI

»
Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujos redakcijos Darbo kodeksui, į darbo tarybas gali būti renkami ir valstybės tarnautojai. Valstybės tarnybos departamentas primena, kad iki 2017 m. gruodžio 31 d. darbdaviai turi sudaryti darbo tarybos rinkimų komisijas.
2017 11 29

SUSIJUNGĖ DVI ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS

»
Lapkričio 26 d. įvyko steigiamasis Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos suvažiavimas. Naujos organizacijos, sukurtos susijungus Lietuvos mokytojų (LMPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų (LŠĮPS) profesinėms sąjungoms, vadovu išrinktas pastarosios pirmininkas Eugenijus Jesinas (antras iš kairės).
LMPS pirmininkė Jūratė Voloskevičienė (antra iš dešinės) į vadovo postą nekandidatavo, o LMPS darbuotoja Eglė Žukauskaitė (pirma iš kairės), rinkimuose nusileidusi Euginijui Jesinui, tapo pirmininko pavaduotoja. Kitu pavaduotoju išrinktas Ramūnas Znutas (pirmas iš dešinės).
2017 11 25

NESĄŽININGA IR NEPADORU NEKELTI ATLYGINIMŲ!

»
Lapkričio 20 d. keturios Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai priklausančios profesinės sąjungos kreipėsi į Seimo narius išreikšdamos viltį, kad šie balsuos už Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pasiūlymą bazinės mėnesio algos (BMA) dydį nuo 2018 m. sausio 1 d.  pakelti iki 137 eurų.
Tuo tarpu vyriausybė 2018 m. siūlo nustatyti 132 eurų BMA. „Manome, kad po krizės praėjus beveik 9 metams, teikti tokį pasiūlymą yra nesąžininga ir nepadoru viešojo sektoriaus darbuotojų atžvilgiu“, - teigiama profsąjungų rašte.
2017 11 23

PEDAGOGAI JUNGIASI PRIE MEDIKŲ

»
Lapkričio 18 d. įvykusio Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) suvažiavimo delegatai nesuteikė organizacijos pirmininkui Andriui Navickui įgaliojimų pasirašyti Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. „Švietimo bendruomenė galutinai įsitikino, kad valdžia kelis dešimtmečius vedžiojo ją už nosies“, - LŠDPS pranešime spaudai cituojamas A. Navickas.
2017 11 20

NAUJOJO SĄJŪDŽIO TIKSLAS – NE PRIEŠINTI, O VIENYTI

»
Lapkričio 15 d. įvyko Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) asociacijos steigiamasis susirinkimas. Dalyvavo Seimo opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas, kuris, kaip medikas, tapo ir vienu iš organizacijos steigėjų, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.
Susirinkime taip pat dalyvavusi Medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė buvo išrinkta ir į naujos organizacijos tarybą.
2017 11 16

ŠEŠIŲ DARBO VALANDŲ PER DIENĄ VISIŠKAI PAKANKA

»
Švedija sveikatos apsaugos ir socialiniame sektoriuose vykdo eksperimentą – sutrumpino darbo laiką už tą patį atlyginimą. Rezultatas: kokybė ir našumas padidėjo, darbuotojų sergamumas sumažėjo.
Daugelyje šalių yra įprasta 8 valandų darbo diena, tačiau nepakenktų žvilgtelėti į Švedijos patirtį. Čia aštuonių valandų diena nebėra laikoma paskutiniu išminties žodžiu. Čia taip pat neaukštinamas „lankstumas“, kuris iš tikrųjų tik reiškia daugiau darbo valandų. Tačiau už tą patį atlyginimą dirbdami 6 valandas per dieną skandinavai dalijasi gera patirtimi.
2017 11 14

PRITARIA ALGŲ KĖLIMUI, BET KELTI NELINKĘ

»
Lapkričio 15 d. Vyriausybės posėdyje ketinama svarstyti Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio (BMA) dydžio įstatymo projektą, kuriuo siūloma jį kelti nuo nuo 130,5 iki 142 eurų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo Seimo narių Algirdo Syso ir Andriaus Palionio projektui pritarti, tačiau nesvarstyti.
2017 11 13

SIEKIA STABDYTI DAUG ŽMONIŲ PALIESIAČIĄ URĖDIJŲ REFORMĄ

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF), matydama, kad miškų urėdijų reorganizavimas ir toliau vyksta bėgimo prieš traukinį principu, kreipėsi į Vilniaus apygardos Administracinį teismą.
Miškų urėdijų reorganizavimo procesas nebuvo pradėtas tinkamai, nebuvo priimti esminiai reorganizavimą įgyvendinantys teisės aktai, o priimtieji kelia abejonių dėl jų teisėtumo, - apie teisininkų išvadas informuoja federacija.
2017 11 10

SUSIGINČIJO DĖL NACIONALINIO SUSITARIMO

»
Lapkričio 7 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje toliau buvo svarstomas spalio viduryje pasirašyto Susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų likimas. Kadangi praeitame posėdyje nebuvo rasta vieninga pozicija, nuo ko turėtų prasidėti ir kaip turėtų atrodyti susitarimo vykdymas, nuspręsta, kad visos trys šalys šiandien ateis su savo pasiūlymais.
Tačiau vieningos nuomonės, net kas apskritai turėtų rengti susitarimo vykdymo priemonių planą, neprieita ir šį kartą.
2017 11 07

ŠAKOS KOLEKTYVINĖS SUTARTYS – PANACĖJA AR APYNASRIS?

»
Lapkričio 6 d. Vyriausybės Baltojoje salėje iškilmingai pasirašyta švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis. „Istorinis žingsnis“, „istorinė sutartis“, - žodžiai, skambėję pasirašymo ceremonijoje, kurioje, beje, nedalyvavo vienos iš dėl sutarties besiderėjusių profsąjungų vadovas – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Anot jo, pasirašius dokumentą grėsmių mokytojams kils daugiau negu bus iš to naudos.
2017 11 06

MENKINAMOS PROFESINĖS SĄJUNGOS SUSKATO VIENYTIS

»
Lietuvoje oficialiai veikia trys nacionaliniai profesinių sąjungų centrai: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija (LDF). Pastarieji du dar 2014 m. pabaigoje įformino partnerystės sutartį, kuri turėjo atvesti į susijungimą. Tačiau jau kurį laiką LDF balso iš viso nesigirdi, o šių metų pradžioje ji pašalinta ir iš Trišalės tarybos.
Vis dėlto judesius dėl susijungimo pradėjo daryti du likę profesinių sąjungų junginiai. Pirmasis jungimosi darbo grupių susitikimas įvyko spalio 27 d., - praneša „Solidarumas“.
2017 11 02

ŠVIETIMO ŠAKOS SUTARTĮ PASIRAŠYS NE VISI

»
Parengtą ir Vvriausybės patvirtintą švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį pasirašyti ketinama lapkričio 6 d.
Tačiau ne visos dėl sutarties besiderėjusios profesinės sąjungos tą dieną ją pasirašys. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS), jos pirmininkui Andriui Navickui ir tarybai sutarties projektas kelia esminių abejonių, todėl nuspręsta sutarties pasirašymo klausimą spręsti artėjančiame suvažiavime lapkričio 18 d.
2017 10 31

KAS KURIA POLITIKĄ, TURI IR PATS JA SEKTI

»
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) įsikūrė profesinė sąjunga, - neseniai paskelbta SADM tinklalapyje. Spalio 11 d. 90 ministerijos darbuotojų tapo profesinės sąjungos steigėjais, o narių nuolat daugėja.
Su naujos organizacijos pirmininku Struktūrinės paramos valdymo skyriaus vedėju Artūru Bytautu susitikome spalio 19 d., - netrukus po to, kai profsąjungos atstovai pirmą kartą oficialaus vizito pabuvojo pas ministerijos vadovą Liną Kukuraitį.
2017 10 24

DARBUOTOJŲ ATSTOVĖS TEBĖRA „MATOMOS”

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2017 m. rugsėjo 25 - spalio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 43 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 40 proc. teigė jomis nepasitikį. Tarp 20 į apklausos sąrašą įtrauktų institucijų profesinės sąjungos 18-osios. Prasčiau už jas buvo vertinama Vyriausybė (43:52) ir Seimas (32:64).
2017 10 23

DAR VIENAS SUSITARIMAS, KURIAME AKIS BADO FORMULAVIMŲ APTAKUMAS

»
Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, jog vėlų spalio 18 d. vakarą susitarta su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovais dėl šakos kolektyvinės sutarties.
Dvi profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) – nors ir rezervuotai, tačiau sveikina derybų pabaigą ir reiškia viltį dėl sklandaus tolesnio darbo. Tuo tarpu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) paskelbtame pirmininko Andriaus Navicko komentare teigiama, jog derybų rezultatas netenkina, o koordinavimo taryba spręsianti, ar netęsti šešių profsąjungų pradėto kolektyvinio ginčo.
2017 10 20

NACIONALINIS SUSITARIMAS PASIRAŠYTAS, O KAS TOLIAU? (Papildyta)

»
Spalio 17 d. Trišalės tarybos nariai diskutavo apie tai, kaip dieną prieš posėdį pasirašytas susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų turėtų būti įgyvendintas. Vyriausybės, penkių verslui atstovaujančių organizacijų ir dviejų profesinių sąjungų atstovų pasirašytas dokumentas, atrodo, visoms šalims taps galvos skausmu: kaip „priversti“ vieni kitus laikytis sutartyje numatytų įsipareigojimų?
Papildymai - mėlyna spalva
2017 10 18

ŠALYJE BRĘSTA DAR VIENAS STREIKAS

»
Šešios švietimo profesinės sąjungos, įteikusios reikalavimus vyriausybei, apie tolesnį kolektyvinio ginčo kelią spręs po rytdienos, spalio 18 d., susitikimo Švietimo ir mokslo ministerijoje. Tuo tarpu penkios medikų profsąjungos dar tebelaukia atsakymo į savo prisistatymą kolektyvinėms deryboms dėl atlyginimų augimo. Medikams atstovaujančios organizacijos į vyriausybę kreipėsi spalio 3 d., o ši jų raštą Sveikatos apsaugos ministerijai persiuntė spalio 12 d.
2017 10 17

PO 8 METŲ – DAR VIENAS NACIONALINIS SUSITARIMAS

»
Spalio 16 d. Vyriausybėje pasirašytas Susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų. Jį pasirašė premjeras Saulius Skvernelis, penkių verslą ir investuotojus vienijančių organizacijų ir dviejų profesinių sąjungų vadovai.
Portalo lprofsajungos.lt žiniomis, svarstant dokumento projektą tiek Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), tiek Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybose diskusijų ar abejojančiųjų susitarimo nauda netrūko.
2017 10 16

PAREIGŪNŲ ALGOMS KELTI – KELI VARGANI MILIJONAI

»
Vyriausybė visuomenei pristatė 2018 metų valstybės biudžeto projektą. Atlyginimų augimo reikalaujančios švietimo profesinės sąjungos kol kas projekto nekomentuoja, tačiau neatrodo, kad einama susitarimo linkme
Pareigūnai įvertino šiokį tokį finansavimo augimą teisėsaugos įstaigoms, tačiau tai, anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininko Vladimir Banel, optimizmo nekelia.
2017 10 13
3
Liepą gavome
50 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai