2018 m. birželio 22 d. penktadienis - 4:58

„ACHEMA“: DARBUOTOJAI NENORI BŪTI POLITIKŲ ĮKAITAIS

»
Šiuo metu Seime svarstomą įstatymo projektą, kuris įpareigotų strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčias įmones deklaruoti didelius sandorius, kritikuoja ne tik pačios bendrovės, bet ir darbuotojų atstovai. Į strateginių įmonių sąrašą patenkančios AB „Achema“ profesinė sąjunga įspėja, kad „vienas absurdiškesnių šios valdžios sprendimų“ turės įtakos kiekvienam strateginės įmonės darbuotojui.
Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė įspėja, jog ne vieneri metai įvairiais mokesčiais ir apribojamais smaugiamos bendrovės darbuotojai jau pavargo iš darbdavio girdėti, jog nėra lėšų gerinti darbo sąlygoms ar kelti atlyginimams. O naujas siūlymas, leisiantis politikams tiesiogiai kištis į įmonės veiklą ir ją destabilizuoti, kelia dar daugiau nerimo dėl ateities.
2017 12 06

„ATRODYTŲ, PROFSĄJUNGAI LYG IR NĖRA KĄ VEIKTI“

»
"Per  pusmetį, kai galioja naujasis Darbo kodeksas, baimės ar didelių nesusipratimų dar neturėjome, - pasakoja AB "Utenos trikotažas" profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė. - Kadangi įmonė yra didelė ir socialiai atsakinga, tai yra  laikomasi įstatymų, vidinių darbo taisyklių, susitarimų.  Dėl įvairių priežasčių didelėje įmonėje (išėjimas į pensiją, į kitą darbą ar emigravimas dėl didesnio atlyginimo) vyksta nuolatinė darbuotojų kaita, todėl tiek darbininkų, tiek specialistų trūksta. Kokios nors drastiškos priemonės atleidžiant ar kitais atvejais, kai reikėtų įsikišti profsąjungai, per pusmetį nebuvo... Žinoma, niekada nesakyk niekada".
2017 12 01

DARBO TARYBOSE – IR VALSTYBĖS TARNAUTOJAI

»
Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujos redakcijos Darbo kodeksui, į darbo tarybas gali būti renkami ir valstybės tarnautojai. Valstybės tarnybos departamentas primena, kad iki 2017 m. gruodžio 31 d. darbdaviai turi sudaryti darbo tarybos rinkimų komisijas.
2017 11 29

SUSIJUNGĖ DVI ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS

»
Lapkričio 26 d. įvyko steigiamasis Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos suvažiavimas. Naujos organizacijos, sukurtos susijungus Lietuvos mokytojų (LMPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų (LŠĮPS) profesinėms sąjungoms, vadovu išrinktas pastarosios pirmininkas Eugenijus Jesinas (antras iš kairės).
LMPS pirmininkė Jūratė Voloskevičienė (antra iš dešinės) į vadovo postą nekandidatavo, o LMPS darbuotoja Eglė Žukauskaitė (pirma iš kairės), rinkimuose nusileidusi Euginijui Jesinui, tapo pirmininko pavaduotoja. Kitu pavaduotoju išrinktas Ramūnas Znutas (pirmas iš dešinės).
2017 11 25

NESĄŽININGA IR NEPADORU NEKELTI ATLYGINIMŲ!

»
Lapkričio 20 d. keturios Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai priklausančios profesinės sąjungos kreipėsi į Seimo narius išreikšdamos viltį, kad šie balsuos už Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pasiūlymą bazinės mėnesio algos (BMA) dydį nuo 2018 m. sausio 1 d.  pakelti iki 137 eurų.
Tuo tarpu vyriausybė 2018 m. siūlo nustatyti 132 eurų BMA. „Manome, kad po krizės praėjus beveik 9 metams, teikti tokį pasiūlymą yra nesąžininga ir nepadoru viešojo sektoriaus darbuotojų atžvilgiu“, - teigiama profsąjungų rašte.
2017 11 23

PEDAGOGAI JUNGIASI PRIE MEDIKŲ

»
Lapkričio 18 d. įvykusio Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) suvažiavimo delegatai nesuteikė organizacijos pirmininkui Andriui Navickui įgaliojimų pasirašyti Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. „Švietimo bendruomenė galutinai įsitikino, kad valdžia kelis dešimtmečius vedžiojo ją už nosies“, - LŠDPS pranešime spaudai cituojamas A. Navickas.
2017 11 20

NAUJOJO SĄJŪDŽIO TIKSLAS – NE PRIEŠINTI, O VIENYTI

»
Lapkričio 15 d. įvyko Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) asociacijos steigiamasis susirinkimas. Dalyvavo Seimo opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas, kuris, kaip medikas, tapo ir vienu iš organizacijos steigėjų, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.
Susirinkime taip pat dalyvavusi Medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė buvo išrinkta ir į naujos organizacijos tarybą.
2017 11 16

ŠEŠIŲ DARBO VALANDŲ PER DIENĄ VISIŠKAI PAKANKA

»
Švedija sveikatos apsaugos ir socialiniame sektoriuose vykdo eksperimentą – sutrumpino darbo laiką už tą patį atlyginimą. Rezultatas: kokybė ir našumas padidėjo, darbuotojų sergamumas sumažėjo.
Daugelyje šalių yra įprasta 8 valandų darbo diena, tačiau nepakenktų žvilgtelėti į Švedijos patirtį. Čia aštuonių valandų diena nebėra laikoma paskutiniu išminties žodžiu. Čia taip pat neaukštinamas „lankstumas“, kuris iš tikrųjų tik reiškia daugiau darbo valandų. Tačiau už tą patį atlyginimą dirbdami 6 valandas per dieną skandinavai dalijasi gera patirtimi.
2017 11 14

PRITARIA ALGŲ KĖLIMUI, BET KELTI NELINKĘ

»
Lapkričio 15 d. Vyriausybės posėdyje ketinama svarstyti Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio (BMA) dydžio įstatymo projektą, kuriuo siūloma jį kelti nuo nuo 130,5 iki 142 eurų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo Seimo narių Algirdo Syso ir Andriaus Palionio projektui pritarti, tačiau nesvarstyti.
2017 11 13

SIEKIA STABDYTI DAUG ŽMONIŲ PALIESIAČIĄ URĖDIJŲ REFORMĄ

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF), matydama, kad miškų urėdijų reorganizavimas ir toliau vyksta bėgimo prieš traukinį principu, kreipėsi į Vilniaus apygardos Administracinį teismą.
Miškų urėdijų reorganizavimo procesas nebuvo pradėtas tinkamai, nebuvo priimti esminiai reorganizavimą įgyvendinantys teisės aktai, o priimtieji kelia abejonių dėl jų teisėtumo, - apie teisininkų išvadas informuoja federacija.
2017 11 10

SUSIGINČIJO DĖL NACIONALINIO SUSITARIMO

»
Lapkričio 7 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje toliau buvo svarstomas spalio viduryje pasirašyto Susitarimo dėl šalies pažangai būtinų reformų likimas. Kadangi praeitame posėdyje nebuvo rasta vieninga pozicija, nuo ko turėtų prasidėti ir kaip turėtų atrodyti susitarimo vykdymas, nuspręsta, kad visos trys šalys šiandien ateis su savo pasiūlymais.
Tačiau vieningos nuomonės, net kas apskritai turėtų rengti susitarimo vykdymo priemonių planą, neprieita ir šį kartą.
2017 11 07

ŠAKOS KOLEKTYVINĖS SUTARTYS – PANACĖJA AR APYNASRIS?

»
Lapkričio 6 d. Vyriausybės Baltojoje salėje iškilmingai pasirašyta švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis. „Istorinis žingsnis“, „istorinė sutartis“, - žodžiai, skambėję pasirašymo ceremonijoje, kurioje, beje, nedalyvavo vienos iš dėl sutarties besiderėjusių profsąjungų vadovas – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Anot jo, pasirašius dokumentą grėsmių mokytojams kils daugiau negu bus iš to naudos.
2017 11 06

MENKINAMOS PROFESINĖS SĄJUNGOS SUSKATO VIENYTIS

»
Lietuvoje oficialiai veikia trys nacionaliniai profesinių sąjungų centrai: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija (LDF). Pastarieji du dar 2014 m. pabaigoje įformino partnerystės sutartį, kuri turėjo atvesti į susijungimą. Tačiau jau kurį laiką LDF balso iš viso nesigirdi, o šių metų pradžioje ji pašalinta ir iš Trišalės tarybos.
Vis dėlto judesius dėl susijungimo pradėjo daryti du likę profesinių sąjungų junginiai. Pirmasis jungimosi darbo grupių susitikimas įvyko spalio 27 d., - praneša „Solidarumas“.
2017 11 02

ŠVIETIMO ŠAKOS SUTARTĮ PASIRAŠYS NE VISI

»
Parengtą ir Vvriausybės patvirtintą švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį pasirašyti ketinama lapkričio 6 d.
Tačiau ne visos dėl sutarties besiderėjusios profesinės sąjungos tą dieną ją pasirašys. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS), jos pirmininkui Andriui Navickui ir tarybai sutarties projektas kelia esminių abejonių, todėl nuspręsta sutarties pasirašymo klausimą spręsti artėjančiame suvažiavime lapkričio 18 d.
2017 10 31

KAS KURIA POLITIKĄ, TURI IR PATS JA SEKTI

»
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) įsikūrė profesinė sąjunga, - neseniai paskelbta SADM tinklalapyje. Spalio 11 d. 90 ministerijos darbuotojų tapo profesinės sąjungos steigėjais, o narių nuolat daugėja.
Su naujos organizacijos pirmininku Struktūrinės paramos valdymo skyriaus vedėju Artūru Bytautu susitikome spalio 19 d., - netrukus po to, kai profsąjungos atstovai pirmą kartą oficialaus vizito pabuvojo pas ministerijos vadovą Liną Kukuraitį.
2017 10 24

DARBUOTOJŲ ATSTOVĖS TEBĖRA „MATOMOS”

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2017 m. rugsėjo 25 - spalio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 43 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 40 proc. teigė jomis nepasitikį. Tarp 20 į apklausos sąrašą įtrauktų institucijų profesinės sąjungos 18-osios. Prasčiau už jas buvo vertinama Vyriausybė (43:52) ir Seimas (32:64).
2017 10 23

DAR VIENAS SUSITARIMAS, KURIAME AKIS BADO FORMULAVIMŲ APTAKUMAS

»
Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, jog vėlų spalio 18 d. vakarą susitarta su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovais dėl šakos kolektyvinės sutarties.
Dvi profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) – nors ir rezervuotai, tačiau sveikina derybų pabaigą ir reiškia viltį dėl sklandaus tolesnio darbo. Tuo tarpu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) paskelbtame pirmininko Andriaus Navicko komentare teigiama, jog derybų rezultatas netenkina, o koordinavimo taryba spręsianti, ar netęsti šešių profsąjungų pradėto kolektyvinio ginčo.
2017 10 20

NACIONALINIS SUSITARIMAS PASIRAŠYTAS, O KAS TOLIAU? (Papildyta)

»
Spalio 17 d. Trišalės tarybos nariai diskutavo apie tai, kaip dieną prieš posėdį pasirašytas susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų turėtų būti įgyvendintas. Vyriausybės, penkių verslui atstovaujančių organizacijų ir dviejų profesinių sąjungų atstovų pasirašytas dokumentas, atrodo, visoms šalims taps galvos skausmu: kaip „priversti“ vieni kitus laikytis sutartyje numatytų įsipareigojimų?
Papildymai - mėlyna spalva
2017 10 18

ŠALYJE BRĘSTA DAR VIENAS STREIKAS

»
Šešios švietimo profesinės sąjungos, įteikusios reikalavimus vyriausybei, apie tolesnį kolektyvinio ginčo kelią spręs po rytdienos, spalio 18 d., susitikimo Švietimo ir mokslo ministerijoje. Tuo tarpu penkios medikų profsąjungos dar tebelaukia atsakymo į savo prisistatymą kolektyvinėms deryboms dėl atlyginimų augimo. Medikams atstovaujančios organizacijos į vyriausybę kreipėsi spalio 3 d., o ši jų raštą Sveikatos apsaugos ministerijai persiuntė spalio 12 d.
2017 10 17

PO 8 METŲ – DAR VIENAS NACIONALINIS SUSITARIMAS

»
Spalio 16 d. Vyriausybėje pasirašytas Susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų. Jį pasirašė premjeras Saulius Skvernelis, penkių verslą ir investuotojus vienijančių organizacijų ir dviejų profesinių sąjungų vadovai.
Portalo lprofsajungos.lt žiniomis, svarstant dokumento projektą tiek Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), tiek Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybose diskusijų ar abejojančiųjų susitarimo nauda netrūko.
2017 10 16

PAREIGŪNŲ ALGOMS KELTI – KELI VARGANI MILIJONAI

»
Vyriausybė visuomenei pristatė 2018 metų valstybės biudžeto projektą. Atlyginimų augimo reikalaujančios švietimo profesinės sąjungos kol kas projekto nekomentuoja, tačiau neatrodo, kad einama susitarimo linkme
Pareigūnai įvertino šiokį tokį finansavimo augimą teisėsaugos įstaigoms, tačiau tai, anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininko Vladimir Banel, optimizmo nekelia.
2017 10 13

KVIEČIA Į EITYNES IR MITINGĄ PRIEŠ SKURDĄ

»
Spalio 17 d., minint Tarptautinę kovos su skurdu dieną, Lietuvos profesinės sąjunga „Sandrauga“, matydama šią problemą aštrėjant, Kaune rengia eitynes ir mitingą.
Renginio pradžia – 14 val. prie Laisvės al. 46 namo, kuriame įsikūrusi „Sandraugos“ būstinė, o einama bus link Kauno miesto savivaldybės, kur numatytas mitingas.
2017 10 12

APSIMESTINIS RŪPESTIS MOKYTOJAIS STUMIA Į STREIKUS

»
Kaip esame informavę, rugsėjo 26 d. šešios švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vyriausybei įteikė reikalavimus pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį, kurioje būtų numatyti įsipareigojimai didinti mokytojų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimus, mažinti mokinių skaičų klasėse ir pan.
Spalio 9 d. švietimo ir mokslo ministrė pasikvietė pedagogų atstovus aptarti reikalavimų, tačiau anot profsąjungų pranešimų, susitikimas įtampos nesumažinęs, socialinis dialogas – imituotas, o ministrės rūpestis mokytojais – apsimestinis.
2017 10 10

REFORMOS CHAOSE PADEDA ŽMONĖMS SUSIVOKTI

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija žiemą ir pavasarį aktyviai priešinosi, anot jos, beatodairiškai buldozeriu stumiamai valstybinių miškų ūkio pertvarkai, kuriai pagrįsti nebuvo atlikta jokių rimtų tyrimų ir analizių, deramai nesikonsultuota su socialiniais partneriais. Seimas vasarą vis dėlto uždegė žalią šviesą reformai, kurios sumanytojai ketina 42 urėdijas kartu su Generaline miškų urėdija ir Valstybiniu miškotvarkos institutu sujungti į vieną centralizuotą įmonę. Su federacijos pirmininke Inga Ruginiene kalbamės apie tai, kas šiuo metu vyksta miškų ūkyje, kuo gyvena žmonės ir kas jų laukia ateityje.
2017 10 06

KAD 4-OJI PRAMONĖS REVOLIUCIJA NEGILINTŲ NELYGYBĖS

»
Pasaulyje vis didėja atotrūkis tarp 1 proc. pačių turtingiausių žmonių ir likusių planetos gyventojų. Maža to, 4-oji pramonės revoliucija gresia dar labiau pažeisti ir taip nesaugiai besijaučiančių darbuotojų interesus. Visai tai Didžiojo septyneto susitikime Italijoje darbo ministrams priminė ir reikalavimus įteikė tarptautinės profesinių sąjungų bendruomenės atstovai, - praneša Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija.
2017 10 05

TRIJŲ ŠVIETIMO PROFSĄJUNGŲ FEDERACIJOS STEIGIMAS ATIDEDAMAS

»
Dar 2016 m. spalio mėnesį LŠĮPS (Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga; vadovas Eugenijus Jesinas), LŠPS (Lietuvos švietimo profesinės sąjungos; vad. Audrius Jurgelevičius) ir LMPS (Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos; vad. Jūratė Voloskevičienė) tarybų bendrame posėdyje buvo nuspręsta jungtis į vieną darinį. Bendra organizacija turėjo vadintis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija, o jos steigiamąjį suvažiavimą planuota sukviesti šių metų spalio 5 d. Tačiau dar rugsėjo 14 d. LMPS tinklalapyje paskelbtas pranešimas "apie numatomą Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą", t.y. dviejų, o ne visų trijų organizacijų jungimąsi.
2017 10 03

LATVIJOS MEDIKŲ PROTESTO AKCIJA DAR TĘSIAMA

»
Liepos mėnesį prasidėjęs Latvijos šeimos gydytojų streikas dar gali tęstis iki spalio 5 d. Apie tai rugsėjo 29 d. pranešė Latvijos šeimos gydytojų asociacijos (Ģimenes ārstu asociācija) vadovė Sarmīte Veide. Iki minėtos datos neradus kompromiso su sveikatos apsaugos ministerija, medikų protestai gali būti tęsiami "sunkesniu būdu", nes po trijų savaičių streiko asociacija perėjo "modifikuoto streiko" formą ir pradėjo priiminėti pacientus, tik apribodami jų skaičių iki 20 žmonių per dieną.
2017 10 02

NAUJASIS DK – ĮRANKIS MANIPULIACIJOMS

»
Iš esmės pasikeitęs Darbo kodeksas (DK) – didelis galvos skausmas tiek darbdaviams, tiek darbuotojams.  Atsiranda darbdavių, kurie gal vedami piktų kėslų, o gal dėl nežinojimo manipuliuoja darbuotojų neišmanymu ir taip pablogina samdytiniams darbo sąlygas.
2017 09 29

ŠVIETIME VĖL GRESIA STREIKAS

»
Mokytojų streikai, rengiami tai vienų, tai kitų, tai visų profsąjungų kartu nuo 2014 m. vyksta kasmet. Naujos kadencijos valdžia, atrodo, taip pat jų neišvengs.
Šešios profesinės sąjungos rugsėjo 26 d. premjerui Sauliui Skverneliui įteikė aštuonis reikalavimus, taip pradėdamos kolektyvinį ginčą.
2017 09 27

BAIGIAMAS ŠLIFUOTI NACIONALINIO SUSITARIMO PROJEKTAS

»
Nacionalinis susitarimas dėl šaliai būtinų reformų gali būti pasirašytas jau spalio mėnesį. Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis buvo sukvietęs socialinius partnerius į pasitarimą, kuriame  aptartas dokumento projektas. Anot profesinėms sąjungoms (kartu su „Solidarumo“ vadove Kristina Krupavičiene) jame atstovavusios Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkės Gražinos Gruzdienės, minėtas susitikimas – „bandymas išeiti į finišo tiesiąją“, tačiau šalys dar turėjusios nemažai pastabų.
Portalo lprofsajungos.lt žiniomis, kitas susitikimas dėl susitarimo numatytas spalio 2 d.
2017 09 26
3
Gegužį gavome
60 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai