
Profsąjungų atstovei piktinantis, užsitęsusiu „žaidimu“, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) pasisakant už MMA pakėlimą, į kai kurių darbdavių atstovų prieštaravimus nebuvo atsižvelgta: galų gale žiniasklaidai SADM pateikė informaciją, jog TT pasisakė už MMA padidinimą nuo šių metų liepos 1 d.
Vytauto Kašėtos nuotr.
Išsamiau – paspaudus antraštę
2016 05 19

LR Trišalėje taryboje profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai sutarė išbraukti iš mokslininkų parengto Darbo kodekso projekto nenustatytos apimties (vadinamąsias 0 valandų) darbo sutartis, kaip labiausiai nesaugias darbuotojams. Taip buvo sutarta ir projektą svarstant Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, tačiau balandžio 7 d. Seimo nariai socialdemokratė Irena Šiaulienė, liberalas Gintaras Steponavičius ir Darbo partijos narys Kęstutis Daukšys pateikė siūlymą minėtas sutartis grąžinti į DK projektą.
Papildyta sąrašu Seimo narių, balsavusių už minėtų sutarčių įteisinimą.
Toliau - paspaudus antraštę
2016 05 18

Remiantis Prancūzijos konstitucijos 49.3 straipsniu, numatančiu išimtinę galimybę priimti įstatymą parlamentui dėl jo nebalsavus, įstatymas ir buvo pasirašytas prezidento Olando. "Deja, tenka konstatuoti, kad šiuo metu gyvename demokratinės diktatūros sąlygomis, - pareiškė Visuotinės darbo federacijos CGT tarptautinio departamento vadovas Pjeras Kutaz. - Demokratinėje valstybėje tai - grandiozinis skandalas."
Pastarųjų socialinių ir politinių kovų dėl DK fone visoje Prancūzijoje pradėjo formuotis 18-30 metų bedarbių, profsąjungininkų, gimnazistų, praktikantų, studentų, benamių, skvoterių ir kovingųjų ekologų protesto judėjimas, pasivadinęs "Naktiniu prabudimu" (Nuit debout)
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 05 13

Renginyje dalyvavo bei kalbėjo Norvegijos profesinės sąjungos Fagforbundet atstovė Anne K. Grimsrud, pensijų ekspertas ir Fagforbundet pirmininko patarėjas Steinar Fulevaag bei norvegų ekonomistas Jorn Handal.
Svečiams iš Norvegijos vertėjauja Tomas Tomilinas (kairėje)
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 05 12

Svarstomame projekte bedarbiams siūloma ilginti nedarbo socialinio draudimo išmokos mokėjimo trukmę (iki 9 mėn.), didinti nedarbo socialinio draudimo išmokos maksimalų dydį bei įtvirtinti asmenims palankesnę išmokų skaičiavimo tvarką.
Toliau - spausk antraštę.
2016 05 10

Valdžia aiškina, kad toks įstatymas būtinas norint gauti tarptautinę finansinę paramą. Per numatomą reformą bus sumažintos kai kurios socialinės išmokos, sujungti keli pensijų fondai, didesnius įnašus į pensijų fondus bei didesnius mokesčius turės mokėti ne tik didesnes, bet ir vidutines pajamas gaunantieji.
Įstatymas priimtas neatsižvelgiant į dvi dienas trukusį nacionalinį streiką.
Jau dvi savaitės kaip streikuoja du trečdaliai Belgijos kalėjimų prižiūrėtojų, protestuojančių prieš pablogėjusias darbo sąlygas.
Toliau – spausk antraštę
2016 05 10

Prieš tai Seimo nariai svarstė IV dalį „Darbo ginčai“. Pritarta nuostatai, kad darbo ginčai būtų skirstomi į darbo ginčus dėl teisės (individualūs darbo ginčai dėl teisės ir kolektyviniai darbo ginčai dėl teisės) ir kolektyvinius darbo ginčus dėl interesų. Pritarta nuostatai, kad Darbdavio lygmens streikui skelbti turėtų būti gautas ne mažiau kaip ketvirtadalio profesinės sąjungos narių sutikimas.
Tuo tarpu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, stebėdama „ne visada sveiku protu suvokiamus politikų sprendimus“ paskelbė akciją „Išrink labiausiai darbuotojams „nusipelniusį“ Seimo narį“. Trijų nominacijų nugalėtojus planuojama apdovanoti birželio 16 dienos profesinių sąjungų mitinge.
Toliau - paspaudus antraštę!
2016 05 06

Tuo tarpu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) prieš kiekvieną Seimo posėdį, kuriame svarstomas DK projektas, rengia piketą. Prie parlamento susirinkę piketuotojai eksponuoja nuotraukas tų parlamentarų, kurie teikia darbuotojams nepalankias pataisas.
PN žiniomis, birželio 16 d. LPSK planuoja surengti protesto akciją.
Toliau – paspaudus antraštę.
2016 05 05

Prieš plenarinį posėdį prie parlamento vėl piketavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai. PN žiniomis, gegužės 4 d. šaukiamas neeilinis LPSK valdybos posėdis, kuriame bus svarstomas tolesnių veiksmų planas.
Seimo nariai pritarė nuostatai, kad profesinės sąjungos atstovauja tik savo nariams. Pasigirdus kalbų, jog tai prieštarauja Konstitucijai, Socialdemokratų partija išplatino pranešimą, jog Konstitucija nepažeidžiama, o minėta nuostata esą skatins darbuotojus jungtis į profesines sąjungas.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 05 04

Vis dėlto Vilniuje Gegužės pirmoji buvo paminėta ir "kalendoriškai": profsąjungų palikta tuščia erdve pasinaudojo naujasis judėjimas "Nacionalinis interesas". Vinco Kudirkos aikštėje jis surengė piketą "Už civilizuotus darbo santykius, už socialiai orientuotą valstybę!", akcijoje dalyvavo ir dviejų šalies profsąjungų atstovai (vaizdo įrašas).
Tuo tarpu kitų šalių, įskaitant ir kaimynų latvių (nuotr.:Ryga, Domo a.) profesinės sąjungos gegužės 1 d., sekmadienį, ir šventė, ir kovojo.
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 05 03

"Šią gegužės dieną daugelis žygiuoja su šūkiais už laisvę ir prieš konfliktus bei vergiją. Daugelis mitinguoja už teisingumą pabėgėliams, kiti reikalauja minimalaus darbo užmokesčio ir kolektyvinių derybų bei kviečia priešintis korporacijų godumui. Visa tai yra pagrindiniai lygybės ir socialinio teisingumo principai.
Mūsų vyriausybėms bijant korporacijų galybės, stosime ginti demokratijos ir kovosime prieš korporacijų godumą. už visuotinę gerovę. Mūsų planeta turi būti saugi, o aukščiausia siekiamybė - bendrasis gėris," - pabrėžiama Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos išplatintame ir jos generalinės sekretorės Sharan Burrow pasirašytame pareiškime.
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 04 30

Pirmoji kalbėjusi LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė priminė, jog Lietuvos atlyginimai yra vieni mažiausių ES, yra nemaža skurstančių šeimų. „Ypač skursta vienišos mamos, kurios, gaudamos minimalų atlyginimą, dirba po 12 val., neturi laiko, kurį galėtų skirti vaikui. O atėjusi namo, kokias vaišes ji atneša vaikui? Šiandien ledų porcija kiek kainuoja? Vaikiškos pėdkelnės?“ – susigraudinusi kalbėjo pirmininkė.
Į mitingą atvyko ir kalbėjo kauniškės „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis, Kovo 11-osios akto signataras Audrius Rudys.
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 04 29

Testą sudaro 25 klausimai su 3-4 atsakymų variantais, iš kurių reikės pažymėti vieną teisingą. Sprendusieji testą turės galimybę atsispausdinti ar išsisaugoti savo atsakymus su jų įvertinimo procentais ir jau kitą dieną, t.y. balandžio 29 d., pasitikrinti teisingus atsakymus.
Toliau - spausti antraštę
2016 04 28

Kaip informuojama RJPS tinklalapyje, deryboms dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo darbuotojų atstovai prisistatė vasario 11 d. Kadangi įstatymų nustatytu terminu darbdavys derybų nepradėjo, kovo 15 d. profesinė sąjunga iškėlė reikalavimus bei pradėjo kolektyvinį ginčą. Profesinės sąjungos narių (daugiau nei pusė visų autobusų parko darbuotojų) susirinkime balandžio 19 d. vienbalsiai nutarta pradėti balsavimą dėl streiko.
Tikra.lt nuotr.: profesinės sąjungos narių susirinkimas, kairėje - RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas.
Toliau - paspaudus antraštę
2016 04 27

Tarptautinei darbo dienai sutampant su sekmadieniu bei Motinos diena profesinės sąjungos gegužinę programą „kompensuos” tarptautinės dienos išvakarėse: „Sandrauga” - balandžio 27 d. apskrituoju stalu, „Solidarumas” ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija – balandžio 29 d. protesto akcija „Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą“. Kaip pastarosios akcijos preliudija balandžio 27 d. numatoma spaudos konferencija.
Kol kas žinoma, kad gegužės 1 dieną Gegužės pirmąją ketina minėti tik asociacija “Nacionalinis interesas”. Anonsuojami tokie jos renginio šūkiai: “Už civilizuotus darbo santykius – už socialiai orientuotą valstybę!“, „Už viešojo sektoriaus išsaugojimą ir plėtrą!“.
PN nuotraukoje: 2013 m. Gegužės pirmoji. Plakate užrašas: “O kur progresiniai mokesčiai?”
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 04 26

Palyginti su ankstesne, kovo 3 - 5 d., apklausa, pasitikinčiųjų sumažėjo 4 procentais, nepasitikinčiųjų padaugėjo 5 procentais. Žodžiu, kovo mėn. gana netikėtai pasireiškęs itin didelis palankumas profsąjungoms po mėnesio vėl grįžo į nusistovėjusį, tiesa, taip pat gana palankų, vertinimą ( turint galvoje, kad 2015 metų vidutinis "pasitikėjimo - nepasitikėjimo" santykis buvo 42,9 : 38,7).
Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos grįžo į 15 vietą (prieš mėnesį buvo pakilusios į 14-ąją).
Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 04 23

Prieš Seimo posėdį LPSK vėl surengė piketą, protestuodami prieš skubotą DK svarstymą.
Tuo tarpu Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga (LPMS) pradėjo kampaniją – siunčia laiškus Seimo nariams, balsavusiems už darbuotojams žalingas nuostatas. Balandžio 21 d. protesto laiškai išsiųsti 49 Seimo nariams, balandžio 14 d. balsavusiems už neapibrėžtos apimties darbo sutarčių gražinimą į Darbo kodekso projektą.
Toliau – paspaudus antraštę.
2016 04 22

Atidaryme dalyvaus ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) prezidentas Džordžio Dasis (Georges Dassis). Jis taip pat skaitys pranešimą apie laisvą darbuotojų judėjimą balandžio 22 d. Seime įvyksiančioje konferencijoje, skirtoje darbuotojų mobilumo problemoms nagrinėti.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 21

Samdomo darbo santykių esmė paprasta: darbdavys perka darbo jėgos paslaugą iš darbuotojo ... Darbuotojas gauna atlygį jau suteikęs darbo jėgos paslaugą, t. y., kol jam neišmokėtas atlygis, jis tampa darbdavio kreditoriumi.
Tačiau realybėje, pabrėžia autorius, kaip tik kredito gavėjo pareigą atsiskaityti darbdaviai moka puikiai pamiršti. Jei stambūs verslininkai vienu balsu tvirtina, kad iki šiol buvęs (esą „sovietinis“) darbo santykių reglamentavimas jiems trukdąs ir esą jie negali operatyviai valdyti darbo jėgos įmonėse, tai vis kyla klausimas, kodėl jie neteigia, kad būtinybė grąžinti paskolas bankams (net jei to labai nenorėtum) taip pat trukdo „valdyti finansinius srautus“? - polemizuoja autorius.
Vitalijus Balkus 2012 m. renginyje Vinco Kudirkos aikštėje „Konstitucija be dekoracijų“ - kadras iš video įrašo
Visas straipsnis – paspaudus antraštę
2016 04 20

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) prieš plenarinį Seimo posėdį vėl surengė piketą protestuodama prieš skubotą Darbo kodekso projekto svarstymą Seime (nuotr.). LPSK žada piketuoti prieš kiekvieną Seimo plenarinį posėdį, „kuriame bus svarstomas socialinio modelio likimas“.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 19

AB „Švyturys“ profesinės sąjungos komiteto pirmininko Raimondo Tamošausko ir Lietuvos jūrininkų sąjungos vadovo Petro Bekėžos pasirašyto rašto kopija nusiųsta ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui Algirdui Butkevičiui.
Beje, I. Šiaulienė rinkimuose į Seimą nuolat kandidatuoja Klaipėdos Baltijos vienmandatėje apygardoje, tačiau išrinkta buvo tik 1992 m. Kituose rinkimuose į Parlamentą ji patekdavo per LSDP sąrašą.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 18

Posėdyje Seimas, svarstydamas nuostatas dėl išmokų atleistiems darbuotojams, sutiko su Seimo narių Irenos Šiaulienės ir Kęstučio Daukšio siūlymu, kad atleidžiamam darbuotojui turėtų būti išmokėta vieno vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – pusės jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 15

Šių metų laureatas labourstart.org vienija apie 140 tūkstančių jo naudotojų, palaiko glaudžius ryšius su tarptautiniu profesinių sąjungų judėjimu. Per 18 savo veikimo metų LabourStart inicijavo apie 240 kampanijų prieš darbuotojų teisių pažeidimus. Oficialus apdovanojimo įteikimas vyks Norvegijos sostinėje birželio 15 d.
Išsamiau – paspaudus antraštę
2016 04 14

Seimas apsvarstė parlamentarų pasiūlymus iki 56 straipsnio (iš viso projekte yra 256 straipsniai). Tolesnis Darbo kodekso projekto svarstymas Seimo posėdyje numatytas balandžio 14 d., ketvirtadienį, taip pat – dviejuose plenariniuose posėdžiuose kitą savaitę.
Dėl svarstymo skubos nuogąstaujančios profesinės sąjungos konstatuoja, kad kai kurie Seimo nariai siekia DK projektą grąžinti į tokią būseną, koks jis atėjo iš Vyriausybės. Taip būtų nubrauktas ilgas darbas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, kur rasta nemažai kompromisų ir pagerinta darbuotojų situacija.
Toliau – paspaudus antraštę.
2016 04 13

LPSK taip pat kviečia visus piliečius stebėti, kaip svarstant Darbo kodekso projektą elgsis Seimo nariai, ir tikisi, jog tai padės rinkėjams apsispręsti, kaip balsuoti Seimo rinkimuose spalio 9 dieną.
PAPILDYTA: Tuo tarpu Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į Seimo narius prašydama, kad šie, balsuodami už kiekvieną Darbo kodekso straipsnį, nepamirštų, „jog tai paveiks vienos ar kitos grupės piliečių interesą“.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 12

Įstatymas Seime pateiktas svarstyti 2015 metų spalio 15 d., pasak Socialinės apsaugos ir darbo minsiterijos, esą radus sutarimą Trišalėje taryboje, nors profesinės sąjungos teigė, jog dėl svarbiausių aspektų taip ir nepavyko susitarti.
Profesinių sąjungų atstovai gana sėkmingai dirbo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete siekdami kuo labiau apsaugoti darbuotojus nuo darbo santykių liberalizavimo ir kovo 21 d. užregistruota nauja projekto redakcija. Deja, jau ir ji spėjo „apaugti“ naujais pasiūlymais, kurių dauguma – ne darbuotojų naudai.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 11

Jos pirmininko Artūro Černiausko teigimu, kol valdininkai linksminasi (pernai beveik 260 tūkst. eurų buvo išleista institucijų darbuotojų jubiliejinių sukakčių progoms), 54 tūkstančiai valstybės tarnautojų vis dar laukia bazinio atlyginimo dydžio atstatymo į prieškrizinį lygį. Todėl esą nereiktų stebėtis, kad „gėdingus atlygius už sunkų darbą gaunantys įvairių sektorių darbuotojai masiškai pradės streikuoti“.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 09

Interviu leidiniui Neatkarīgā ("Nepriklausomybė") naujosios profesinės sąjungos vadovas Ēriks Pūle (nuotr.) išsakė profesinės sąjungos ryžtą siekti, kad teismų darbuotojams būtų mokami jų aukštoms kvalifikacijoms ir atsakomybei adekvatūs atlyginimai.
Išsamiau – paspaudus antraštę
2016 04 07

Jau pirmojoje EBPO Lietuvos ekonominės apžvalgos ataskaitoje kalbama apie lankstesnius darbo santykius, o EBPO atliktas Lietuvos valstybės valdomų įmonių sektoriaus vertinimas sukėlė didelį galvos skausmą Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijai (LMPF). Mat EBPO rekomenduoja „racionalizuoti“ valstybines įmones, tarp kurių minimos ir 42 miškų urėdijos. LMPF raštu kreipėsi į EBPO generalinį direktorių Angel Gurria (nuot. kairėje) išdėstydama motyvus, kokios ekonominės ir socialinės problemos iškiltų Lietuvoje „sustambinus“ urėdijas ar sujungus jas į vieną įmonę.
Toliau - paspaudus antraštę.
2016 04 05

Palyginti su ankstesne, vasario 9-17 d., apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 5 procentais, nepasitikinčiųjų sumažėjo 3 proc. Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos pakilo į 14 vietą (prieš mėnesį buvo 15-osios).
Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už komercinius bankus, STT, muitines, prokuratūrą, Vyriausybę, teismus ir Seimą.
Per pastaruosius 6 metus tai - aukščiausias profesinių sąjungų "Baltijos tyrimų" užfiksuotas reitingas. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad apklausa prasidėjo kovo 4 d., t.y. tik vakar pasibaigus dvi savaites trukusiam pedagogų streikui.
Išsamiau – paspaudus antraštę
2016 04 04