2017 m. spalio 17 d. antradienis - 20:03

PO STREIKŲ ATSINAUJINO DERYBOS

»
Keturioms iš penkių švietimo profesinėms sąjungoms kovo 3 d. pasirašant taikos susitarimą - "Susitarimą dėl streiko nutraukimo" jame buvo numatyta toliau "derinti" Lietuvos švietimo šakos kolektyvinę sutartį. Po šešių dienų, kovo 9 d., įvyko pirmasis po streiko derybininkų susitikimas, kuriame dalyvavo ir visos streikavusios profesinės sąjungos, įskaitant ir susitarimo dėl streiko nutraukimo nepasirašiusią Lietuvos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą (LŠDPS) bei streiką ignoravusias organizacijas - Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimą ir Lietuvos profesinių sąjungų federaciją „Sandrauga“. Abiem pusėms atstovauja po septynis derybininkus.

Pirmąjį derybininkų susitikimą vedė viceministrė Genoveita Krasauskienė (lsdps.lt nuotr.)


Toliau - paspaudus antraštę

2016 03 14

„NE GLEŽNOS GĖLĖS, O SOLIDŪS ĮSTATYMAI!“

»
Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos laikais Tarptautinė moters diena pažymėta eitynėmis (video) ir mitingu Vilniuje „Dukroms tokios Lietuvos nepaliksim!“. Kovo 8-osios eitynių dalyvės ir dalyviai (ne vien tik lietuvių tautybės) skandavo: „Vienodas atlygis už vienodą darbą!“, „Vaikų priežiūra irgi kainuoja!“, „Lygybės norim dabar!“, „Tikrą paramą šeimoms, o ne koncepcijas!“, „Išveskite motinas su vaikais iš skurdo!“ ir pan.   Mitinge prie Seimo žinomos Lietuvos feministės kalbėjo apie nepakankamą dėmesį lyčių lygybei, institucijų, turinčių rūpintis moterimis ir vaikais, subiurokratėjimą, prisiminti žinomi ir nutylėti istorijos faktai. Netikėtai kalbas paįvairino prasmingas feministinis šokis. Po neilgų kalbų išsiskirstyta, viliantis, jog kovo 8-osios eitynės taps tradicija.


Toliau - paspaudus antraštę.


2016 03 08

PRAEITĄ SAVAITĘ...

»
Šeštadienis, kovo 5 d. Indijoje streikuoja per 100 tūkst. juvelyrų, apie 20 milijonų auksakalių bei verslininkų, beveik 3 mln. dizainerių ir 3 mln. industrijos darbuotojų, informuoja Indijos aukso prekybos juvelyrų asociacija (India Bullion and Jewelry Association). Reikalaujama atšaukti 1 proc. akcizo mokestį, kurį įveda valdžia. Pranešama, kad streikas, prie kurio pastaruoju metu prisidėjo dar 40 tūkst. dalyvių, pratęstas iki kovo 7 d.

Penktadienis, kovo 4 d. 20 tūkstančių darbuotojų vienijanti Suomijos maisto pramonės darbuotojų profesinė sąjunga SEL atsisakė prisidėti prie anksčiau su valdžia pasirašytos nacionalinės kolektyvinės sutarties. Profesinė sąjunga kritikuoja dokumente įtvirtinamą nuostatą, leidžiančią 24 valandomis pailginti metinį darbo laiką.

Toliau – paspaudus antraštę


2016 03 07

KETURIOS STREIKININKĖS JAU SUSITAIKĖ SU VALDŽIA (PAPILDYTA)

»
Keturios švietimo profsąjungos su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene kovo 3 d. pasirašė "Susitarimą dėl streiko užbaigimo".

Susitarime sakoma, kad "Švietimo ir mokslo ministerija iš jai skirtų asignavimų mokytojų atlyginimams didinti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. papildomai skiria 8 mln. eurų didinant tarifinio atlygio minimalius koeficientus mokytojams iki atitinkamo dydžio". Taip pat "nuo 2017 m. sausio 1 d. panaikinamos tarifinio atlygio "šakutės" mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą".

Susitarimą pasirašiusios profesinės sąjungos savo ruožtu įsipareigojo streiką baigti kovo 4 d.

Penktoji streike dalyvavusi ir tebestreikuojanti  švietimo darbuotojų atstovė - Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) susitarimo nepasirašė. Jos vadovas Andrius Navickas pareiškė, kad šis susitarimas "tiesiog žemina mokytojus", ir LŠDPS neterminuoto streiko galimai nenutrauks.

Papildymas. Vis dėlto ir LŠDPS koordinavimo taryba kovo 4 d. priėmė sprendimą streiką nutraukti.


Kovo 3 d. susitarimą pasirašęs LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius kovo 2 d. vakare žiniasklaidai  teigė, kad profsąjungos mano pasiekusios 75 proc. savo reikalavimų (lrt.lt nuotr.).


Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 03 04

PRAEITĄ SAVAITĘ...

»
Pirmadienis, vasario 22 d. Latvijos tinklalapis telegraf.lv publikuoja informaciją apie tą dieną prasidėjusį Lietuvos pedagogų streiką pažymėdamas, kad „mokytojai ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojai reikalauja pakelti atlyginimus, kurie yra patys mažiausi Europoje". "Tėvai solidarizuojasi su pedagogais, be to, ir vieni, ir kiti mano, jog vyriausybė privalo mažiau išleisti ginklavimuisi ir daugiau – švietimui“, - rašo telegraf.lv.

Antradienis, vasario 23 d. Čekijos Respublikos Moravijos-Silezijos krašto Paskovo šachtos profesinė sąjunga paskelbė ikistreikinę būseną. Protestą inspiravo firmos-savininkės OKD ketinimai iki 2016 metų pabaigos uždaryti šachtą.

Toliau – paspaudus antraštę
2016 03 01

NEJAUGI TEKS DIRŽUS VERŽTIS ...PER KAKLĄ? (PAPILDYTA)

»
Švietimo profesinės sąjungos praneša, kad neterminuotas streikas tęsiasi; vasario 29 d., pirmadienį, prie jo prisideda ir iki šiol nestreikavusių mokyklų.

Vasario 29 d., 11 val., streikuoti pradeda didžiausia Panevėžio rajone Velžio gimnazija. „Diržų veržimas per juosmenį nepadeda, veršimės per kaklą!“ Tokio pavadinimo teatralizuota pedagogų akcija rengiama pirmąją šios mokyklos streiko dieną.

Didžiausiai rajono gimnazijai, kurioje mokosi per 500 mokinių (ir jų nuolat daugėja), iki metų pabaigos trūksta 29 tūkst. eurų. Ir taip pagal minimalius tarifinių atlygių koeficientus dirbantys Velžio gimnazijos pedagogai būtų priversti dar labiau "susiveržti diržus".

Vasario 29 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pranešė, kad prie streiko prisijungė ir Marijampolės sav. Igliaukos A. Matučio gimnazija, Švenčionių pradinė mokykla, Švenčionių progimnazija. Savo ruožtu Lietuvos švietimo profsąjunga praneša, kad "šią savaitę" prie streikuojančių pedagogų ketina prisidėti Kelmės, Klaipėdos, Švenčionių, Šilutės ir kitų savivaldybių švietimo įstaigų darbuotojų.


Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 02 29

SUSIJUNGĖ DVI PROFESINĖS SĄJUNGOS

»
Vasario 27 d. įvykusiame neeiliniame Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) suvažiavime į LMPS sudėtį įsiliejo Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (KŠDPS). Pastarosios organizacijos dabar jau buvusios pirmininkės, o šiuo metu – Mokytojų profesinės sąjungos vicepirmininkės Aldonos Kindurienės teigimu, į LMPS įsiliejo apie 400 narių.

PN kalbinta A. Kindurienė sakė, jog tai, kad profsąjunginiame judėjime nebeliko Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pavadinimo, neliūdina, nes daug svarbiau yra jungtis ir būti didesne organizacija. LMPS pirmininkė Jūratė Voloskevičienė į šį postą perrinkta 2014 m., jos kadencija truks iki 2018 m. balandžio mėn.


Toliau - paspaudus antraštę.


2016 02 29

GERIAU UŽ PROKURATŪRĄ, MUITINES IR NET VYRIAUSYBĘ

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. vasario 9 - 17 d. atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 37 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginti su sausio 4 - 14 d. apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 1 procentu, nepasitikinčiųjų sumažėjo 2 proc.

Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos pakilo į 15 vietą (buvo smukusios į 19-ąją). Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už prokuratūrą, muitines ir net Vyriausybę; pasitikinčiųjų pastarąja  sumažėjo net 10-čia procentų ir taip pat 10-čia proc. padaugėjo nepasitikinčiųjų.

Išsamiau - paspaudus antraštę

2016 02 27

TĘSIANT DEŠIMTMEČIŲ TRADICIJĄ

»
Koncerno „Achemos grupė“ narė akcinė bendrovė „Achema“ surengė darbo veteranų pagerbimo vakarą. Tautinėmis juostomis buvo perjuosti ir apdovanoti ne tik chemijos gamykloje dirbantys ištikimiausi ir geriausi darbuotojai, bet ir filialų bei „Achemos“ mokymo centro bendruomenių atstovai, triūsiantys po 20, 25, 30, 35, 40 ir 45 metus.

Iš tarybinių metų paveldėta ir šviesios atminties Bronislovo Lubio toliau puoselėta veteranų pagerbimo tradicija "Achemoje" tęsiama jau ketvirtą dešimtmetį. Pasak „Achemos“ profesinių sąjungų administracijos vadovės Birutės Daškevičienės, bendrovės įsipareigojimas kasmet organizuoti veteranų šventę yra įtvirtintas AB „Achema“ kolektyvinėje sutartyje.

Bičiuliai, kolegos, artimieji veteranams dovanojo puokštes gėlių (jonavosnaujienos.lt nuotr.)

Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 02 26

PREMJERAS SOCIALDEMOKRATAS SMOGĖ PROFSĄJUNGOMS

»


Prasidėjus neterminuotam pedagogų streikui, premjeras A.Butkevičius pareiškė, kad šiuo atveju „yra tam tikra Rusijos įtaka“ ir kad jis pirmadienį gavęs„informacijos iš tam tikrų tarnybų“.

Premjero teiginys sukėlė pasipiktinimo bangą tiek žiniasklaidoje, tiek socialiniuose tinkluose. Laikydami šį pareiškimą šmeižtu atitinkamus pareiškimus padarė profsąjungų vadovai, įskaitant Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininką Artūrą Černiauską. Pirmoji išsamų protesto pareiškimą paskelbė Audriaus Jurgelevičiaus vadovaujama Lietuvos švietimo profsąjunga.

"Nepraėjus nė valandai po klaidinančios visuomenę informacijos apie derybų su streiką organizuojančiomis profesinėmis eigą, atvirai prieš mokytojų atstovus karo kirvį iškasęs premjeras, smogė iš peties – apkaltino visas švietimo profesines pasidavus Rusijos įtakai. Tai jis padarė sau būdinga maniera, naudodamas miglotas ir nieko nesakančias frazes...“- rašoma profsąjungininkų pareiškime, kuriame pateikiami ir faktai prieš, profsąjungos nuomone, visuomenę klaidinantį pastarųjų derybų su Vyriausybe interpretavimą.


Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 02 24

ŠAKINĖS SUTARTIES REIKALINGUMU TIKI IR MINISTRAS

»
Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) pasiekė, kad šakinė kolektyvinė sutartis tampa apčiuopiama realybe: vasario 25 d. numatomas pirmasis profesinės sąjungos ir Aplinkos ministerijos (AM) derybinių grupių susitikimas.

Pirmasis LAASDPS ir AM atstovų susitikimas dėl šakinės kolektyvinės sutarties derybų įvyko praėjusią savaitę, o dar anksčiau, profesinės sąjungos delegacija, vadovaujama pirmininko Vaido Laukio, susitiko su ministru Kęstučiu Trečioku ir aptarė šakinės kolektyvinės sutarties idėją ir projektą.

„Ministras, trumpai susipažinęs su kolektyvinės sutarties projekto turiniu, teigiamai jį įvertino ir išreiškė viltį, kad derybos ilgai neužtruks", - po susitikimo pranešė profsąjunga.

Pasak jos pirmininko, pastaraisiais metais aplinkosaugos sistemoje jaučiama socialinio dialogo stoka, o kai kurie vadovai užsiima profesinės sąjungos ir jos atstovų menkinimu, ignoravimu, persekiojimu.

"Tikimės 2016-aisiais sulaukti socialinio dialogo proveržio aplinkosaugos sistemoje", - sako pirmininkas V.Laukys

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 02 23

PRAEITĄ SAVAITĘ...

»
Pirmadienį, vasario 15 d., į Briuselį suvažiavo apie 5 tūkst. metalurgų iš visos Europos. Jie protestavo prieš tai, kad Kinijai būtų suteiktas  šalies su rinkos ekonomika statusas. Jei ES pripažins Kinijai tokį statusą, metalurgų profsąjungų nuomone, tai gali baigti masiškais šio sektoriaus darbuotojų atleidimais visos Europos mastu. Antradienį, vasario 16 d., Pskovo srities Pečioros rajone, trijų Rusijos - Estijos ir Rusijos - Latvijos pasienio kontrolės punktų valytojai surengė sėdimąjį streiką.

Tęsinys – paspaudus antraštę


2016 02 22

NEPAISANT PREMJERO PRAŠYMO, STREIKAS NEATIDEDAMAS

»
 Vasario 19 d. įvykęs švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas su Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi (be kita ko, prašiusio streiką bent atidėti), profsąjungininkų nuomone, buvęs bevaisis. „Vėl žarstyti pažadai, „ištraukta“ naujų pasiūlymų, tačiau lapkričio 16 d. profsąjungų iškelti reikalavimai nenagrinėti, jiems įgyvendinti reikalingi sprendimai nepriimti. Todėl Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga informuoja, jog vasario 22 d. neterminuotas švietimo šakos streikas prasidės“, pranešė lsdps.lt.

Kad streikas neatšaukiamas ir neatidedamas, patvirtina ir Audriaus Jurgelevičiaus vadovaujama Lietuvos švietimo profsąjunga.

Nors profesinės sąjungos pirmadienį streiką pradės, vis dėlto planuojamas ir naujas derybų su Vyriausybe raundas, kuriame bus tariamasi dėl streiko nutraukimo.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 02 19

„ATSIPRAŠAU VYRIAUSYBĖS, KAD DAR NEEMIGRAVAU”

»
Vasario 15 d. iš visų Lietuvos kampelių į protesto akciją susirinkę pedagogai ironiškai reikalavo dar daugiau „programų, gairių ir reformų“ ir demonstravo nusiteikimą streikui, kurį planuojama pradėti po savaitės – vasario 22 d. Šį kartą į akciją jie susirinko su lagaminais – užuomina į didžiausią tautos skaudulį ir realią dalies pedagogų išeitį - emigraciją.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nariai ir jiems pritariantieji švietimo sistemos darbuotojai rinkosi prie Švietimo ir mokslo ministerijos. Katedros aikštėje kolona sustojo prie kolegų iš kitų profesinių sąjungų, kur laukta specialiai užsakytų mišių Arkikatedroje pabaigos. Dvyliktą valandą eisena pajudėjo link Vyriausybės (video), kur kalbas sakė mitingą surengusių šešių profesinių sąjungų lyderiai, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovai. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas ironiška forma išsakė (video) pedagogų nusivylimą valdžia:

„Noriu atsiprašyti Vyriausybės, kad aš dar neemigravau, ir ateinu čia nuolat trukdyti jiems kurti gerbūvį sau“, - mitinguojančių šurmulio bei pritariančio juoko lydimas kalbėjo oratorius

Mitingo pabaigoje buvo pranešta, jog Vyriausybei bus įteiktas memorandumas, kuris buvo perskaitytas, o penki profesinių sąjungų lyderiai jį nunešė į Vyriausybės rūmus.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 02 16

SOLIDARIZUOJASI SU PROTESTUOJANČIAIS PEDAGOGAIS

»
Su pirmadienį protesto akcijas pradedančiais pedagogais  solidarizuojasi Aukštojo Moxlo fakulteto studentai. Vasario 15 d., 11 val., jie ketina kartu su mokytojais susirinkti prie Švietimo ir mokslo ministerijos, o paskui savarankiškai žygiuoti  iki Krašto apsaugos ministerijos.


„Šiais metais krašto apsaugos biudžetui buvo skirti papildomi 162 mln. eurų, t.y., iš viso 643 mln. krašto apsaugai + 542 mln. "visuomenės apsaugai", iš kurių perkamos, pvz., vandens patrankos malšinti nepatenkintiems piliečiams. Mokytojų atlyginimams kelti tuo tarpu skirta 9 mln. eurų, o ikimokyklinio ugdymo auklėtojams – 4,4 mln. Minimaliajai algai padidinti iki 350 eurų/mėnesį skirta 27 mln. eurų. Akivaizdu, kad be nuolatinio visuomenės bauginimo gręsiančiu karu ir užsienio priešais tokia politika nebūtu pateisinama daugelio piliečių“, - teigiama socialinio tinklo Facebook svetainėje sukurtoje paskyroje-renginyje „Patinka mokykloj – ir armijoj patiks: Aukštojo Moxlo fakultetas solidarizuojasi su streikuojančiais mokytojais“.

Kartu su informacija apie palaikymą PN redakcija gavo ir šio kairiojo studentų sambūrio straipsnį-pareiškimą, kuriame pasisakoma prieš "militarizavimą", autorių nuomone vykdomą švietimo, sveikatos apsaugos bei socialinės rūpybos sąskaita.


Toliau - paspaudus antraštę.
2016 02 14

PIRMADIENĮ STARTUOJA NAUJOS PROTESTO AKCIJOS

»
Profesinės sąjungos pakvietė švietimo bendruomenę pirmadienį, vasario 15 d., atvykti į Vilnių, kur rengiama protesto akcija „Išgyventi. Negalima emigruoti!“. Protestuotojai ir juos palaikantieji 11 val. rinksis prie Švietimo ir mokslo ministerijos (A. Volano g. 2), iš kur Šv. Mykolo ir Pilies gatvėmis eis į Katedros aikštę. Iš čia 12 val. kolona pajudės link Vinco Kudirkos aikštės, kur 12.30 val. numatomas mitingas. Lygiai po savaitės, vasario 22 d., turėtų prasidėti ir neterminuotas švietimo darbuotojų streikas.

LR trišalė taryba, vasario 9 d. apsvarsčiusi švietimo šakoje susiklosčiusią situaciją, rekomendavo profesinėms sąjungos ieškoti taikaus problemų sprendimo būdo.Tačiau posėdyje dalyvavę darbuotojų atstovai priminė, jog pakankamai ilgai tik nevaisingai derėtasi su Vyriausybe. Buvo stengtasi išvengti streiko (jis net du kartus buvo atidėtas), tačiau, deja, mokytojai yra verčiami streikuoti: profesinių sąjungų iškelti reikalavimai realiai nevykdomi.

2015 m. gruodžio 8 ir 10 dienomis Lietuvos ugdymo įstaigose jau įvyko įspėjamieji streikai, bet Vyriausybė į juos iš esmės nereagavo.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 02 12

„KAUNO AUTOBUSŲ“ PROFSĄJUNGOS AIŠKINASI SANTYKIUS (papildyta)

»
Vasario  9 d. prie Kauno savivaldybės įvyko Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengtas mitingas.  „Tokiam sprendimui darbuotojai ryžosi po to, kai UAB „Kauno autobusai“, atstovaujama generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, ir viena iš bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų – UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinė sąjunga, atstovaujama pirmininko Broniaus Bučelio, ignoruodamos kitas profesines sąjungas, pasirašė susitarimą, kuriame numatė savo pačių sugalvotas delegatų į darbuotojų konferenciją rinkimo taisykles“, - teigiama Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pranešime.

Tuo tarpu UAB „Kauno autobusai“ tinklalapyje informuojama, jog mitingą surengusi profesinė sąjunga pažeidžia kolektyvinę sutartį ir siekia „sukelti suirutę“ bei „išprovokuoti socialinę krizę“ bendrovėje.

Naujos - dvi paskutinės pastraipos.


Toliau - spausk antraštę.


2016 02 09

ŠALININKŲ DAUGIAU NEI KRITIKŲ

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. sausio 4 - 14 d. atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 39 proc. teigė jomis nepasitikį. Palyginti su pernykšte lapkričio 20 - gruodžio 4 d. apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 3 procentais, o nepasitikinčiųjų sumažėjo 1 proc.

Antra vertus, tarp 21 į apklausos lentelę įtrauktos institucijos profesinės sąjungos nusileido į 19 vietą (lapkričio-gruodžio apklausoje dar buvo 17-osios).

Praėjusių 2015 metų, kaip ir ankstesnių, apklausų rezultatai byloja, jog mažėja „neturinčių nuomonės“ apie profsąjungas. Nors daugėjant šalininkų daugėja ir kritikų, šalininkai visada persveria kritikus.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 02 07

ŠVIETIMO ŠAKOS STREIKAS NEIŠVENGIAMAS?

»
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) išplatino pranešimą, jog vasario 22 d. pradedamas neterminuotas pedagogų streikas, nes vasario 3 d. įvykęs švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas Vyriausybėje rezultatų nedavė. Nepavyko susitarti nei dėl vieno iš reikalavimų, kuriuos pernai valdžiai įteikė šešios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, tenkinimo.

Vasario 3 d. įvykusiose derybose Švietimo ir mokslo ministerijos pateikė siūlymų pedagogų reikalavimams įgyvendinti, tačiau ten dalyvavęs Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus ir Finansų ministerijos atstovė juos įvertino kaip nerealius.

"Profesinės sąjungos dėjo visas pastangas, kad būtų išvengta streiko, net buvo atšauktas sausio pabaigoje planuotas streikas ... Ministerijos žadėtas nors ir menkas darbo užmokesčio augimas nuo šių metų sausio 1 d. tėra farsas. Nė vienai savivaldybei „padidėjusiame“ mokinio krepšelyje nepakanka pinigų numatytam pedagogų atlyginimų kėlimui", - sakoma LŠDPS pranešime.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 02 04

RENGIAMAS NACIONALINIS SUSITARIMAS DĖL ŠVIETIMO

»
Į Lietuvos verslo tarybą susibūrusios didžiausios verslui atstovaujančios organizacijos su parlamentinių politinių partijų lyderiais rengia Nacionalinį susitarimą dėl 2016-2030 metų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo politikos strateginių gairių. Jose sutarta kalbėti apie mokyklą ir mokytojų rengimą neliečiant profesinio ar aukštojo mokslo.

Nei į projekto rengimą, nei į jo aptarimą nebuvo įtraukta švietimo bendruomenė. Tai konstatavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pasmerkė tokį žingsnį ir parengusi alternatyvinį susitarimo projektą kreipėsi į visas švietimo sistemoje veikiančias profesines sąjungas ragindama teikti jam pastabas.

Toliau - spausk antraštę.
2016 02 03

PAGRINDINIS SEIMO KOMITETAS BAIGĖ SVARSTYTI DK PROJEKTĄ

»
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete sausio 20 d. baigtas svarstyti naujojo Darbo kodekso (DK) projektas. „Nors pirminis projekto variantas buvo kritikuojamas už per didelį liberalumą, LPSK pastangomis nemažai projekto straipsnių tapo socialiai atsakingesniais, nors yra likę straipsnių, dėl kurių profesinės sąjungos kategoriškai nesutinka“, - informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK).

Primename, jog Seime naujasis socialinis modelis buvo pristatytas spalio 15 d. Netrukus po to prasidėjo svarstymai pagrindiniame – Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete. Įvyko apie 20 posėdžių, o juose, pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko , dėl didelės dalies svarstomų straipsnių pavyko pasiekti palankesnių sąlygų darbuotojams. LPSK interneto puslapyje publikuojami pirmieji 5 reikšmingi sprendimai, kurie buvo priimti komitete.

Nuotr. iš profsąjungų mitingo 2015 m. rugsėjo 10 d.


Toliau - spausk antraštę.


2016 02 02

KĄ VASARĮ VEIKS PROFESINĖS SĄJUNGOS

»
Peržvelgėme Lietuvos profesinių sąjungų tinklalapius ir juose publikuojamus kalendorius ir pateikiame skaitytojams vasario mėnesio profsąjungų veiklos anonsą. Bene svarbiausiu įvykiu laikytinas švietimo profesinių sąjungų derybinis susitikimas Vyriausybėje vasario 3 d., kuris turėtų nulemti, ar vasario antrojoje pusėje įvyks neterminuotas šakos streikas.   

Įspėjamiesiems streikams gruodžio mėnesį nepasiekus rezultato, švietimo profsąjungos buvo paskelbusios planus terminuotai streikuoti sausio pabaigoje. Tačiau Vyriausybei pradėjus aktyviai demonstruojant norą susitarti,  jie buvo atšaukti. Profsąjungų pagrindinis reikalavimas – atkurti švietimo finansavimą į prieškrizinį lygį.

Toliau - paspaudus antraštę.


2016 02 01

UŽKLIUVO PROFSĄJUNGŲ PRIVILEGIJOS

»
Lenkijos profsąjungų aktyvistus ir narius šokiravo žinia, kad viena iš įtakingų šalies Seimo frakcijų - liberalcentristinė partija "Moderni Lenkija" (Nowoczesna) įregistravo įstatymo projektą, pagal kurį gali būti panaikintos pagrindinės iki šiol galiojusios šalyje veikiančių profesinių sąjungų privilegijos. Projekte, be kita ko, siūloma atleisti darbdavius nuo pareigos nemokamai suteikti profsąjungų veiklai patalpas, teikti joms finansinę paramą. Profsąjungų susivienijimai, kaip ir kitos visuomeninės organizacijos, turėtų kasmet pateikti finansines ataskaitas mokesčių inspekcijoms.

Profsąjungų narių, jų aktyvo veiklai esą nepagrįstai skiriamas ir tam tikras skaičius darbdavio apmokamų darbo valandų kiekis.

"Solidarumas" (Solidarność ) ir "Lenkijos profsąjungų aljansas" (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - OPZZ) šį dešiniųjų žingsnį pavadino „abusurdišku“, sukurptu net nepasikonsultavus su suinteresuotomis pusėmis. "Įstatymo projektas pažeidžia ne tik Tarptautinės darbo organizacijos atitinkamos konvencijos 135 punktą, bet ir Lenkijos konstituciją (jos 20 str.)“,- komentuoja OPZZ vadovas Janas Guz (Jan Guz).

Išsamiau – paspaudus antraštę2016 01 25

PROFESINĖS SĄJUNGOS ĮSPĖJO POLICIJOS VADĄ

»
Lietuvos policijoje veikiančios profesinės sąjungos nepatenkintos naujosios policijos vadovybės vykdomomis chaotiškomis, neapgalvotomis pertvarkomis bei nykstančia bendradarbiavimo kultūra. Tai konstatuojama bendroje Lietuvos policijos profesines  sąjungos, Lietuvos respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos tarybų ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos sausio 21 d. priimtoje rezoliucijoje, kuri įteikta Lietuvos policijos generaliniam komisarui Linui Pernavui.

Rezoliucijoje, be kita ko, reikalaujama stabdyti visas pradėtas pertvarkas policijoje ir imtis jų tik visapusiškai pasirengus jų įgyvendinimui, apmokyti pareigūnus dirbti pasikeitusiomis tarnybos sąlygomis bei atkurti realų socialinį dialogą.


Toliau - spausk antraštę.


2016 01 22

ITUC ATSKLEIDĖ NEŽABOJAMĄ KORPORACIJŲ GODUMĄ

»
Pasaulinėse tiekimo grandinėse, priklausančiose pasaulio 50 įmonių, pagal darbo sutartis dirba tik 6 proc. žmonių,  visas verslas remiasi 94 proc. „paslėptų“ darbuotojų, - parodė naujas Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) tyrimas.

„Tik 50 įmonių, įskaitant "Samsung", "McDonalds" ir "Nestle", pajamos yra 34 trilijonai dolerių. Tiek pinigų ir turima galia gali sumažinti nelygybę, tačiau vietoj to jie sukūrė verslo modelį su 116 milijonų paslėptų darbuotojų", - teigia Sharan Burrow, ITUC generalinė sekretorė.

Toliau - paspaudus antraštę.


2016 01 18

LENKIJOS „SOLIDARUMAS” – PRIEŠ PREKYBOS TINKLŲ DARBĄ IŠEIGINĖMIS

»
Lenkijos profesinė sąjunga “Solidarumas” (NSZZ „Solidarność”) kreipėsi į vyriausybę ragindama uždrausti prekybos centrų bei kitų parduotuvių darbą išeiginėmis dienomis. Premjerei Beatai Šydlo (Beacie Szydło ) “Solidarumo” bankų ir prekybos sektoriaus vadovas Alfredas Bujara (nuotr.) įteikė specialią peticiją su kalendoriumi, kuriame pažymėtos dienos, kada neturėtų būti prekiaujama.

Premjerei sukvietus prekybininkų pasitarimą, paaiškėjo, jog nemaža stambių prekybos centrų į profsąjungų iniciatyvą žvelgia pozityviai.

Žiniasklaida pažymi, jog gali būti priimtas ir diskusijoje pasiūlytas alternatyvus variantas: prekybos išeiginėmis dienomis įstatymu neuždrausti, o nustatyti didesnius mokesčius toms parduotuvėms, kurios ir per išeigines dienas bus toliau atidaromos pirkėjams.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 01 15

PROFSĄJUNGA PRISIDĖJO PRIE GINTARO KAMBARIO ĮRENGIMO

»
Sausio 12 d. Kauno klinikinėje ligoninėje duris atvėrė unikali gintarais dekoruota palata, kurioje bus gydomi tuberkulioze ir kitais kvėpavimo sutrikimais sergantys vaikai. Tam buvo surinkta 14,5 kg gintarų, o 1,5 kg gintarų palatą įrengusiai organizacijai „Saulės smiltys“ gruodį perdavė Kauno klinikinės ligoninės profesinė sąjunga.

„Nupirkome 1 kg ir 50 g gintarų. Tai Kauno klinikinės ligoninės profesinės sąjungos narių indėlis įgyvendinant gražią idėją“, - įteikdama gintarus (nuotr.) sakė profesinės sąjungos pirmininkė Irena Tavgenienė.


Toliau - spausk antraštę.


2016 01 13

MMA KYLA, O KVALIFIKUOTŲ MEDIKŲ ALGOS - ĮŠALDYTOS

»
Keliant minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) išbalansuojamos sveikatos pasaugos įstaigų darbo užmokesčio sistemos, nes nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimai keliami, o kvalifikuotų medikų darbo užmokestis nuo 2009 m. nebuvo didinamas. Apie tai informuoja Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga (LGVS) ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė  sąjunga (LSADPS).

Pasak LSADPS pirmininkės Aldonos Baublytės, per 2012–2015 m. laikotarpį MMA buvo didinamas net penkis kartus, tačiau sveikatos apsaugos darbuotojų, gaunančių MMA, darbo užmokesčio padidinimas buvo paliktas kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir įstaigų vadovų atsakomybei.

Toliau - spausk antraštę.


2016 01 11

STREIKO KLAUSIMU PROFSĄJUNGŲ NUOMONĖS IŠSISKYRĖ

»
Sausio 7 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) tarybos posėdis. Pagrindinis bendro posėdžio tikslas - pasirengti sausio 14 d. profsąjungų ir valdžios atstovų susitikimui artėjant profesinių sąjungų numatytai trijų dienų streiko sausio pabaigoje datai.

Su švietimo darbuotojų atstovais susitikti atvykusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė papasakojo, ką valdžia atliko reaguodama į 2015 m. spalio 28 d. įvykusio mokytojų kongreso bei gruodžio 8 ir 10 dienų įspėjamojo streiko reikalavimus.

Dviejų švietimo profsąjungų aktyvas vieningai nusprendė atsisakyti sausio pabaigoje numatomo streiko, dalyvauti sausio 14 d. susitikime su Vyriausybės atstovais. Jei laukiamų rezultatų susitikimas neduos, bus rengiamasi neterminuotam streikui, kuris įvyktų kovo mėnesį.

Nuo šio dviejų didžiausių švietimo profesinių sąjungų sprendimo atsiribojo Žemaitijos regione veikiančios Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos  vadovas Eugenijus Jesinas. BNS agentūrai E.Jesinas pareiškė, kad jo vadovaujama profesinė sąjunga ketinanti streikuoti sausį.

Išsamiau - paspaudus antraštę
2016 01 09

SOCIALINIS DARBUOTOJAS DAŽNAI LIEKA VIENAS

»
„Dar nėra atliktas atvejo tyrimas, tačiau jau išsakomi kaltinimai, kad socialinis darbuotojas neatliko savo darbo su socialinės rizikos šeima pareigų“, - taip į atgarsius po tragedijos  Kėdainių rajone, kur tėvas nužudė du vaikus, reaguoja Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija (LSDA).

Pasak jos prezidentės Rasos Laiconienės, socialinis darbuotojas yra socialinės rizikos šeimos pagalbininkas, tačiau jis negali būti atsakingas už tokios "šeimos pasirinktą gyvenimo būdą ir jos sprendimus bei tų sprendimų pasekmes".

Be to, socialinis darbuotojas dažnai lieka vienas su socialinės rizikos šeimos problemų sprendimu, rajonų savivaldybėse nėra pakankamos socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros, kad šeimos nariai būtų nukreipti gydytis nuo priklausomybių, įveikti krizę ir pan.


Toliau - paspaudus antraštę.
2016 01 06
10
Rugpjūtį gavome
30 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai