2018 m. rugpjūčio 18 d. šeštadienis - 5:55

PAREIGŪNAI MINISTREI: JUK JŪS NE BUHALTERĖ

»
Nuo birželio pabaigos pereigas einanti finansų ministrė Rasa Budbergytė, kalbėdama apie kitų metų valstybės biudžetą, užsiminė apie „per didelius ir nerealius“ kai kurių ministerijų apetitus. Dienraščiui „Lietuvos rytas“ kaip tokias ji išskyrė Švietimo ir mokslo, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Susisiekimo ministerijas.

Į tai tuoj pat sureagavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS), o jo pirmininkas Vladimir Banel (nuotr.) susitiko su vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku ir aptarė pirminį 2017 metų teisėsaugos biudžeto projektą. Ministrei R. Budbergytei NPPSS pirmininkas patarė prisiminti, „kad ji yra Lietuvos finansų ministrė, o ne vyriausioji buhalterė“, ir į šalies problemas ji turinti žvelgti plačiau.

Toliau – paspaudus antraštę


2016 08 09

LJPS: DK PROBLEMOS SVARBUMAS VERTAS REFERENDUMO

»
Šiaulių regione veikiančios Laisvosios jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Feliksas Jucius (nuotr.) išplatino šios profesinės sąjungos (toliau LJPS) pareiškimą dėl naujojo Darbo kodekso (DK), kurį birželio 21 d. priėmė Seimas ir liepos 4 d. vetavo Prezidentė.

Naująjį DK profesinė sąjunga vertina "kaip palankų darbdaviams ir diskriminacinį darbuotojų atžvilgiu" ir pritaria daugelio darbuotojų ir profsąjungų vertinimui, kad tai - „vergovės kodeksas“.

Dėl tokio DK projekto „atsiradimo LJPS kaltina ir didžiąsias profsąjungas, kurios "suteikusios sau respublikinių profesinių sąjungų statusą, laiku nesiėmė jokių reikalingų priemonių, kad tokio kodekso nebūtų".

LJPS  mano ir siūlo, kad dėl naujojo DK turėtų būti surengtas referendumas.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 08 02

BENDRAS PUSMEČIO VAIZDAS NEBLOGAS

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. liepos 1-14 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 37 proc. teigė jomis nepasitikį.

Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos liko 16-je vietoje.

Pirmojo 2016 m. pusmečio apklausų rezultatai rodo, kad šių metų profsąjungų įvaizdis kol kas nėra blogas: teigiamų ir neigiamų atsiliepimų vidutinių balų santykis yra 45,7:37, kai vidutinis pasitikėjimo procentas 2015 metais nesiekė 43 (santykis buvo 42,9 : 38,7).

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 08 01

AR IŠSAUGOS „ACHEMA” SOCIALIAI ATSAKINGOS ĮMONĖS TRADICIJĄ?

»
Viena didžiausių Lietuvos bendrovių, kuri didžiuojasi socialiniu dėmesingumu savo darbuotojams, profesinių sąjungų (jų "Achemoje" veikia dvi) pripažinimu lygiateisiais socialinio dialogo partneriais, pastaruoju metu, atrodo, linksta paneigti senas tradicijas. Taip verčia manyti vilkinamos derybos dėl kolektyvinės sutarties ir siekis planuojamus nuostolius perkelti ant darbuotojų pečių.

Bet pradėkime istoriją nuo pradžių.

Nuotraukoje: eilinis susitikimas su bendrovės valdyba. (Achemos profs. archyvas).


Toliau – paspaudus antraštę


2016 07 29

JAU DVEJI METAI MIŠKININKAI DALYVAUJA BOA PROGRAMOJE. KAS TAI?

»
BOA - Baltic Organising Academy (Baltijos organizavimo akademija) yra organizacija, siekianti suvienyti Baltijos šalių darbuotojus, taip sustiprinant juos ginančias profesines sąjungas, kurios, bendradarbiaudamos su Skandinavijos šalių profesinėmis sąjungomis, kovotų už geresnes darbuotojų sąlygas visose šalyse.

Organizacijos idėja gimė, kai Baltijos ir Šiaurės šalių profesinės sąjungos pripažino, jog bent viena silpna ir mažą narystę turinti profesinė sąjunga bet kurioje šalyje silpnina visų likusių šalių profesinių sąjungų judėjimą bei apsunkina bendradarbiavimą.
Toliau - paspaudus antraštę

2016 07 21

VALDŽIA IŠGIRSTA TIK STREIKUOJANČIUS?

»
Liepos 19 d. rytą Lietuvos švietimo profesinės sąjungos surengė piketą prie Vyriausybės rūmų. Protesto akcijos pedagogų atstovams prireikė dėl valdžios atstovų "kurtumo" šiuo metu vykstančiose derybose, konkrečiai - dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pozicijos pedagogų atžvilgiu rengiant Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektą.

Pikete dalyvavo ir gausiems žiniasklaidos atstovams informaciją bei interviu teikė  profsąjungų vadovai derybininkai Audrius Jurgelevičius, Vytautas Silvanavičius, Eugenijus Jesinas ir kitų mokytojų profsąjungų lyderiai bei jų komandų nariai.

"Tik streiko metu esame girdimi!" - tokia užuomina valdžiai į buvusius pedagogų streikus, kurie - suprask - gali ir pasikartoti, bylojo piketuotuotojų plakatas.

PN nuotrauka ir VIDEO iš piketo

Išsamiau - spausk antraštę


2016 07 19

SPRENDIMAS DĖL DK – NAUJOS KADENCIJOS SEIME?

»
Liepos 4 d. socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ ir profesinių sąjungų atstovai demonstracija link Seimo simboliškai užbaigė Vyriausybės prieigų apgultį protestuodami prieš naująjį Darbo kodeksą (DK). Pasklidus kalboms, jog Seimas operatyviai bandys atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl DK, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LSPK) prie Seimo rinktis kvietė jau leipos 11 d. Tačiau politinei tarybai nesutarus dėl neeilinės Seimo sesijos datos, mitingas buvo atšauktas.

Vis dėlto LPSK skelbia, jog „stebi situaciją“ ir, kai paaiškės veto svarstymo data Seime, vėl kvies žmones susiburti į mitingą.

Tuo tarpu liepos 18 d. viena iš valdančiųjų partijų – Darbo partija – netikėtai pareiškė, jog Darbo kodeksą „protingiausia“ būtų laikyti nepriimtu ir palikti sprendimus naujam Seimui . Darbo partijos parnešime spaudai rašoma, jog partijos valdyba siūlys šį klausimą svarstyti artimiausioje politinėje taryboje.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 07 18

ESTIJA: DARBUOTOJŲ SAUGUMAS PAAUKOTAS „VERSLO LANKSTUMUI“

»
Lietuvoje vykstant diskusijoms apie darbo rinkos reformą darbo santykių liberalizavimo šalininkai dažnai remiasi Estijos pavyzdžiu. Ten 2009 m., valdant premjerui Andrui Ansipui,  buvo atlikta darbo santykių reforma – priimtas  darbo sutarčių įstatymas, kuris esą lėmė gerus šalies ekonominius rodiklius.

Tiesa, oficialūs skaičiai gal ir pagerėjo (juolab kad ir krizė baigėsi), tačiau siekis į darbo rinką įvesti lankstumo ir saugumo  (flexicurity) modelį, anot mokslininkės Kairit Kall, liko  neįvykdytas. Iki reformos turėtas darbuotojų saugumas buvo paaukotas verslo lankstumui. Baltijos šalių kritinės minties platforma Locomotive.press publikuoja Talino (Estija) ir Juveskiulės (Suomija) universitetų doktorantės Kairit Kall straipsnį „Darbo sutarčių įstatymo Estijoje priėmimas: iš saugumo per lankstumą-saugumą į lankstumą“ (anglų k.). 

Siūlome susipažinti su svarbiausiais straipsnio teiginiais.

Toliau - spausk antraštę


2016 07 15

BIRŽELIO 22-OJI — ATMINTINA DIENA

»
Darbuotojų atstovų kova prieš darbo santykių liberalizavimą dar nesibaigė, - prezidentės veto svarstymas Seime tik atidėtas. Tačiau jau dabar verta išsamiau įvertinti ir įrašyti į tos kovos istoriją birželio pabaigoje vykusią Vinco Kudirkos aikštės „okupaciją”. Kaip žinoma, ką tik Vyriausybės ir Seimo pažeminimą patyrusioms profsąjungoms į talką atėjo Kauno akademinis jaunimas, tiksliau - į socialinį judėjimą „Gyvenimas per brangus” (GPB) susibūrę jo atstovai, birželio 22 d. vakare prieš Vyriausybės rūmus iškleidę protesto palapines.

Profesinių sąjungų garbei reikia pasakyti, kad jos šį kartą išdrįso prisidėti prie valdžios kontraversiškai vertinamo jaunimo. Jau pirmąją akcijos dieną „okupantų” paremti ir kartu su jai budėti prisistatė abiejų didžiųjų profsąjungų centrų, Kauno ir kitų profsąjungų nariai bei vadovai, paskui kasdien lankę protestuotojus. Kai kurie (pirmiausia - kauniškė „Sandrauga”) tiesiogiai įsiliejo į akcijos vyksmą, aktyviai dalyvaudavo GPB „asamblėjose”.

Šio bendradariavimo efektas buvo išties unikalus: profsąjungos suteikė GPB akcijai papildomos visuomeninės reikšmės, užtikrino daugiau viešojo dėmesio, o jaunimas profsąjungoms - drąsos ir išradingumo pamokų.

Todėl, anot žemiau publikuojamo komentaro autorės, gal išties derėtų birželio 22 dieną kasmet minėti kaip istorinį įvykį - „tikrosios laisvės pasireiškimą Lietuvoje”?

Komentarą skaitykite paspaudę antraštę


2016 07 12

AR BUS TEISIAMI DARBDAVIAI SAVIŽUDYBIŲ KALTININKAI?

»
Prancūzijoje tebenagrinėjamos 2008-2009 metais vykusių France Télécom darbuotojų savižudybių „bangos“ priežastys, ir jau ryškėja tiesioginiai kaltininkai. Po ilgo tyrimo Paryžiaus prokuratūra priėjo prie išvados, kad dėl vykdyto mobingo darbuotojų atžvilgiu, kurių pasekmė - mažiausiai 19 savižudybių, turi būti perduoti teismui buvęs kompanijos vadovas Didje Lombaras (Didier Lombard) ir dar keletas pagrindinių France Télécom administracijos atstovų. 2004 metais pradėta privatizuoti bei restruktūrizuoti kompanija 2008-2009 metais vykdė masišką etatų mažinimą, gąsdinimu, mobingu ir kitomis neleistinomis priemonėmis pasiekė, kad tūkstančiai darbuotojų paliktų darbą, dauguma jų išeitų "savo noru".

19 savižudybių tik kriminalizuojamos kaip mobingo pasekmė, o tikslaus savižudybių skaičiaus kol kas nežinoma. Žiniasklaida skelbia, kad iš viso yra nusižudę apie 60 kompanijos darbuotojų.

Čia 2011 m. balandžio 26 d. netoli savo darbo vietos Merinjako mieste susidegino France Télécom darbuotojas (AFP nuotr.)

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 07 11

GRESIA SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ STREIKAS?

»
Praėjus beveik šešeriems metams nuo Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos (RJPS) prisistatymo derybų dėl socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties, liepos 5 d. Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai įteikti reikalavimai.

Reikalaujama 50 proc. pakelti socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojų algas, nevilkinti kolektyvinių derybų, vykdyti informavimo ir konsultavimo procedūras. Pradėjus kolektyvinį ginčą pagal Darbo kodeksą turės vykti taikinimo procedūros, o nesant profsąjungą tenkinančio rezultato, - skelbiamas streikas.

Toliau - spausk antraštę


2016 07 08

RENGIAMASI SEIMO „APGULČIAI“

»
Sulaukę Prezidentės sprendimo liepos 4 d. vakare prieš naująjį Darbo kodeksą protestuojantieji socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ ir profesinių sąjungų atstovai užbaigė savaitę trukusią Vyriausybės „apgultį“.

Pasibaigus šmaikščiam performansui su nerišliomis Premjero citatomis ir Vinco Kudirkos eilėraščių ištraukomis  susirikusiems choru kartojant „uždek mus iš apačios“ (aliuzija į Algirdo Butkevičiaus citatą), apie šimtas žmonių pajudėjo link Seimo. Skanduodami „Darbo kodeksas „nepraėjo“, sveikas protas nugalėjo“, „Gyvenimas per brangus“, „Naujas DK – ne mūsų valia“ šaligatviais protestuojantieji lydimi policijos nukeliavo prie Seimo. Kadangi jau yra surinkti Seimo narių parašai neeilinei sesijai, kurioje, tikėtina, Prezidentės veto bus bandoma atmesti, svarstytas ir protesto prie Parlamento scenarijus. 


Toliau - paspaudus antraštę


2016 07 05

PREZIDENTĖ GRĄŽINO SVARSTYTI KAI KURIAS DK NUOSTATAS. PROTESTAS KELIASI PRIE SEIMO

»
Liepos 4 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė grąžinanti Seimui taisyti prieštaravimus visuomenėje sukėlusias Darbo kodekso nuostatas.

„Prezidentės požiūriu, dauguma kodekso nuostatų yra reikalingos ir turi būti kaip galima greičiau įgyvendintos, nes senasis kodeksas stabdo valstybės pažangą. Tačiau naujajame didelės svarbos ir apimties dokumente liko paminti pažeidžiamiausių žmonių poreikiai“, - rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Tuo tarpu prieš Seimo priimtą Darbo kodeksą protestuojantys piliečiai šiandien, 18 val., nuo Vyriausybės keliaus link Seimo, taip parodydami, jog netoleruos Seimo narių ketinimų atmesti Prezidentės veto.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 07 04

PIRMADIENĮ "OKUPACIJA" PERAUGS Į DEMONSTRACIJĄ

»
Socialinis judėjimas "Gyvenimas per brangus" informuoja, jog liepos 4 d., pirmadienį, laukia Prezidentės veto Seimo priimtam Darbo kodeksui, kuris atima iš darbuotojų dalį socialinių garantijų. Kadangi Seimo nariai jau renka parašus nenumatytai Seimo sesijai, kurioje, tikėtina, bus siekiama veto atmesti, protestuotojai, savaitę rezidavę Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės, rengiasi demonstracijai.

Liepos 4 d., 18 val., visi, kurie mano, jog darbo santykių liberalizavimas naudingas tik verslui, o pažadai sukurti naujų darbo vietų negarantuoja jų kokybės, kviečiami rinktis į Vinco Kudirkos aikštę Vilniuje.

Toliau - paspaudus antraštę
2016 07 03

KLAIPĖDOJE - PIKETAS PRIE SOCDEMŲ BŪSTINĖS, VILNIUJE – PROTESTIVALIS (PROGRAMA)

»
Liepos 1 d. vidurdieny Klaipėdoje prie Socialdemokratų partijos būstinės uostamiesčio profesinės sąjungos surengė piketą prieš priimtą Darbo kodeksą ir kitus socialinio modelio projekto dokumentus. Jie būstinės darbuotojams paliko Seimo narei Irenai Šiaulienei skirtą profesinių sąjungų apdovanojimą už antipilietinį darbą (nuotr.).

Tuo tarpu prie Vyriausybės įsikūrę protestuotojai prieš naujo Darbo kodekso įvedimą savaitgalį kviečia į provokuojančią meninę programą Vinco Kudirkos aikštėje. Lankytojų laukia politiškai angažuoti performansai, muzika, poezija bei ypatingasis svečias – pats Vincas Kudirka.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 07 01

PREZIDENTĖ SUTEIKĖ VILČIŲ. PROTESTAS TĘSIAMAS

»
Birželio 30 d. Prezidentė susitiko su profesinių sąjungų Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos darbo federacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais dėl jai pateikto pasirašyti Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo. Profsąjungos prašo vetuoti dalį įstatymo punktų, kurie pažeidžia darbuotojų teises.

Anot Trišalės tarybos narės, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkės Gražinos Gruzdienės, susitikimas praėjęs labai dalykiškai, Prezidentė įsigilinusi į problematiką, jai buvo pateikti pasiūlymai keisti konkrečius punktus.


Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 30

AKCIJA TĘSIASI, PROFSĄJUNGOS SUSITIKS SU PREZIDENTE, O PREMJERAS TYLIAI ATSISAKĖ PATARĖJOS

»
Birželio 30 d. prie Vyriausybės tęsiasi pilietinė akcija „Gyvenimas per brangus: arsi ar pasikarsi?“, nukreiptas prieš naująjį Darbo  kodeksą. Dieną prieš tai socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“ ir profesinių sąjungų suformuluoti reikalavimai išsiųsti Vyriausybės ir Prezidentūros kanceliarijos, Seimo nariams. 

Tuo tarpu šiandien, 12.30, profesinių sąjungų, atstovaujamų Trišalėje taryboje, įgalioti nariai susitiks su Prezidente. Jie bandys šalies vadovę įtikinti, kad ji nepasirašytų Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo, nes jis yra žalingas darbuotojams. Įstatymas Prezidentei pasirašyti įteiktas birželio 29 d. 

O Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija informuoja, kad birželio 23 d. Premjeras Algirdas Butkevičius atsisakė visų Lietuvos profesinių sąjungų deleguotos visuomeninės patarėjos Loretos Soščekienės. Apie tai nebuvo informuota nei ji pati, nei profesinės sąjungos.

Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 30

SUFORMULUOTI BENDRI PILIETINĖS AKCIJOS REIKALAVIMAI

»
Birželio 28 d. vakare Vinco Kudirkos aikštėje pilietinės akcijos dalyviai, protestuojantieji prieš naująjį Darbo kodeksą, susirinko į generalinę asamblėją. Joje socialinis judėjimas „Gyvenimas per brangus“, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir „Solidarumas“  patvirtino reikalavimus dėl naujojo Darbo Kodekso.

Tuo tarpu protesto akcija vyksta toliau, vakarais sostinės centre skamba muzika, vyksta diskusijos, dienos metu bendraujama su praeiviais, paišomi plakatai, rengiama ir platinama informacija, per pietų pertrauką planuojama rengti „profsąjungų valandėles“. Taip pat internete yra sukurtas grafikas, kuriame galima „užsiregistruoti“ kada ir kas nakvos palapinėse.
Toliau - paspaudus antraštę.

2016 06 29

PROFSĄJUNGOS TIKISI PREZIDENTĖS VETO. PROTESTAS TĘSIASI

»
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga išplatino viešą kreipimąsi į Prezidentę dėl naujojo Darbo kodekso.

Jame nurodomi kai kurie Darbo kodekse įtvirtinti principai, kuriems profsąjungos nepritaria, bei reiškiamas tikėjimas, jog Prezidentė vetuos Seime birželio 21 d. priimtą naująjį Darbo kodeksą.

Tuo tarpu prie Vyriausybės toliau vyksta protesto akcija „Gyvenimas per brangus: arsi ar pasikarsi?“. 17.30 vyks protesto asamblėja, kurioje bus aptariamos šios dienos aktualijos (dalis protestuotojų stebi plenarinį posėdį Seime) bei numatomi ateities veiksmai.  

Toliau – paspaudus antraštę.


2016 06 28

PALAIKYMO PROTESTUOTOJAI SULAUKĖ IR IŠ UŽSIENIO

»
Birželio 27 d., kaip ir buvo žadėta, prie Vyriausybės prieš Seime priimtą liberalizuotą Darbo kodeksą protestuojantys piliečiai. Prie judėjimo „Gyvenimas per brangus“ atstovų su palapinėmis prisijungė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), LPS „Solidarumas“, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“  vadovai.

Kadangi  Vyriausybės rūmai iš visų pusių buvo aptverti STOP policija juosta, budėjo gausios policininkų pajėgos, todėl palapinių miestelis įsikūrė šalia paminklo Vincui Kudirkai.
Toliau - paspaudus antraštę.

2016 06 27

GEGUŽĖ MUMS BUVO PALANKI

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. gegužės 26 - birželio 6 d. atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 38 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginti su prieš 6 savaites (balandžio 1-11 d.) vykdyta apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 2 procentais, nepasitikinčiųjų sumažėjo 1 procentu.

Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos nusiledo iš 15 į 16 vietą.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 06 27

STREIKŲ SAVAITĖ: LENKIJA, BELGIJA, RUMUNIJA, IZRAELIS

»
Birželio 22 d. paskelbtas virėjų ir oficiantų streikas Varšuvoje - žiniasklaidos teigimu, pirmoji šalyje restoranų darbuotojų protesto akcija. Ji aprėpė populiarų šalyje veganų (vegetarų) virtuvės restoranų tinklą Krowarzywa ir šį kartą sutelkė protesto šalininkus bei dalyvius per socialinius tinklus. Dviejuose Varšuvoje veikiančio Krowarzywa tinklo restaranų patalpose streikuotojai "okupavo" jų patalpas.

Kadangi tik susikūrusią profesinę sąjungą darbdavys išvaikė, vienas iš įtakingiausių Lenkijos profsąjungų centrų - Visos Lenkijos profesinių sąjungų aljansas (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - OPZZ) pasiuntė streikuojantiesiems pagalbon keletą dešimčių savo aktyvistų.

Birželio 24 d. duomenimis, derybos su darbdaviu dėl atleistų profsąjungos narių sugrąžinimo kol kas nesėkmingos.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 06 25

NESITRAUKS TOL, KOL NESULAUKS PREZIDENTĖS VETO

»
Protestuojantieji prie Vyriausybės dėl darbuotojų socialines garantijas ir teises apkarpančio Darbo kodekso choru perskaitę manifestą išsiskirstė, tačiau grįš birželio 27 d., 12 val. Jie kviečia visus burtis ir parodyti, „kad mums ne vis vien, kokius sprendimus priima politikai“.

Vyriausybės prieigų „okupacija“, prasidėjusi birželio 22, tęsėsi ir kitą dieną. Prie palapinėse nakvojusiųjų prisijungė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, LPS „Solidarumas“, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai, kurie žadėjo gausiai prisijungti prie akcijos. Pirmadienį su palapinėmis įsikūrę prie Vyriausybės žmonės ten ketina likti iki bus atšauktos darbuotojams žalingos Darbo kodekso nuostatos.

Protestuotojai džiaugėsi žmonių palaikymu, kurie atnešė maisto, gėrimų, kai kurie palaikymą išreiškė duodami šiek tiek pinigų.


Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 23

JAUNIMAS SU PALAPINĖMIS PERSIKRAUSTĖ Į VILNIŲ

»
Birželio 22 d. judėjimas „Gyvenimas per brangus“ atsikraustė į Vilnių ir užėmė Vyriausybės pastato prieigas. Savaitę Kauno miesto sode palapinėse gyvenęs jaunimas po to, kai Seime skandalingai greitai buvo priimtas darbuotojų teises smarkiai apkarpantis Darbo kodeksas, nutarė vykti į Vilnių ir nesitraukti tol, kol įstatymas nebus atšauktas.

Protetso akcijoje dalyvavo ir asamblėjoje kalbėjo Trišalės tarybos narė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 22

I.ŠIAULIENĖS IR K. DAUKŠIO TANDEMAS SUVEIKĖ IR NEDARBO FRONTE

»
Tą pačią dieną, kai buvo priimtas skandalingasis Darbo kodeksas, birželio 21 d., Seimas priėmė ir kitus Socialinį modelį sudarančius įstatymus. Vienas jų – Nedarbo socialinio draudimo įstatymas.

Nors įstatymo projekte rengėjų buvo numatyta, jog nedarbo socialinio draudimo išmokos trukmė yra 9 mėn., buvo pritarta socialdemokratės Irenos Šiaulienės (nuotr.) ir „darbiečio“ Kęstučio Daukšio pasiūlymui šį laikotarpį sumažinti iki 6 mėn.

PN primena, jog minėti valdančiųjų partijų atstovai savo pasiūlymais „atšaukė“ daugelį darbuotojams palankių nuostatų Darbo kodekse.


Tuo tarpu Kaune prieš Darbo kodekso liberalizavimą protestivalį surengęs jaunimas atsikrausto į Vilnių. Birželio 22 d., 20 val., Vinco Kudirkos aikštėje planuojama protesto akcija "Arsi ar pasikarsi?".

Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 22

SEIME PRIIMTAS LIBERALIZUOTAS DARBO KODEKSAS

»
Birželio 21 d. Seime pradėtos ir baigtos liberalizuojamo Darbo kodekso (DK) priėmimo procedūros. Rytiniame posėdyje Seimo nariai pritarė nenustatytos apimties darbo (nulio valandų) sutarčių įteisinimui, išbraukta nuostata dėl darbuotojo, kaip silpnesnės šalies, bus leidžiama sudaryti terminuotas sutartis ir nuolatinio pobūdžio darbams, atleidžiamam darbuotojui numatyta dviejų (vietoj buvusių šešių maksimalių) vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, viršvalandžių skaičius padidintas iki 180 per metus, atsisakyta laikinojo įdarbinimo įmonių licencijavimo, į DK sugrąžintas darbo tarybų institutas ir kt.

Oficialus Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento pranešimas apie rytiniame posėdyje priimtus sprendimus.

Informacija apie vakariniame posėdyje priimtus sprendimus.


Visas DK priimtas 65 balsais "už", 12 - "prieš" ir 14 susilaikiusiųjų balsų.


Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 21

SIŪLO KURTI VIENINGĄ ŠVIETIMO PROFESINĘ SĄJUNGĄ

»
Birželio 18 d. Telšiuose įvykusiame II Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) suvažiavime  pirmininku dar vienai 3 metų kadencijai perrinktas Eugenijus Jesinas, - praneša LŠĮPS. Anot informacijos,   nors pirmininkas ir nepageidavęs daugiau kelti savo kandidatūros, tačiau jo atsistatydinimas suvažiavimo delegatų „nebuvo priimtas“, o balsų dauguma vadovauti organizacijai vėl patikėta E. Jesinui.  LŠĮPS pirmininko pavaduotoja perrinkta Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.

Primename, jog LŠĮPS įsteigta 2013 m. pradžioje, kai nuo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atsiskyrė Žemaitijos regiono susivienijimas. Tiek steigiamajame, tiek ir pastarajame suvažiavimuose LŠĮPS delegatai priėmė nutarimų, deklaruojančių  tikslą – suvienyti švietimo profesines sąjungas.

Toliau - paspaudus antraštę.


2016 06 20

„MES GYVENSIM IR DAR BALSUOSIM!”

»
Tokiu vedamuoju šūkiu įprasminta ilgai anonsuota profsąjungų protesto akcija birželio 16 d. įvyko. Renginio organizatorių - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) ir Lietuvos profesinės sąjungos "Solidarumas" - nesutrikdė klastingas valdančiųjų manevras išvakarėse pakeisti Seimo darbotvarkę ir nukelti naujojo darbo kodekso priėmimą į kitą savaitę.

Mitingo scenarijus (šįkart ypač kūrybingas ir turiningas) buvo sėkmingai pritaikytas ir naujomis aplinkybėmis, - dalyviai turėjo dar vieną progą išsakyti savo požiūrį į valdančiųjų žmonėms primetamus darbo bei socialinius įstatymus bei galimybę pasimėgauti įstatymų priėmimo virtuve Lietuvos Seime.

AB „Utenos trikotažas“ delegacija mitinge. Vaivos Leišienės nuotr.

Toliau – paspaudus antraštę


2016 06 17

TIKĖJIMAS PROFSĄJUNGOMIS APKARTINTAS NUOSKAUDŲ

»
Gegužės 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Raseinių rajono susivienijimo ataskaitinėje rinkimų konferencijoje buvo priimtas kreipimasis į keturias švietimo profsąjungas, kuriuo joms mestas savotiškas iššūkis, - pareikšta, jog LŠDPS Raseinių rajono susivienijimas tikrai jungtųsi prie tų profesinių sąjungų, kurios bendrame suvažiavime nutartų tapti viena organizacija. Tačiau vienas iš šio pareiškimo iniciatorių ir aktyvių jo propaguotojų Vytautas Bulotas, šešerius metus vadovavęs Raseinių susivienijimui, pirmininko rinkimuose nedalyvavo.

"Tikroji nekandidatavimo priežastis – susiklosčiusios aplinkybės... Esu ne visai geras pavyzdys kitiems profsąjungiečiams, nes dėl savo aktyvios profsąjunginės veiklos esu praradęs darbą", - aiškinasi V.Bulotas.


Apie Lietuvos profsąjungų realijas, šešerių metų patirtį atstovaujant švietimo darbuotojams, dramatiškos kovos su vietinės valdžios savivale pamokas (beje, ir nesulauktą dabartinių kolegų pagalbą) buvęs Raseinių profsąjungininkas panoro išsamiau pakalbėti PN puslapiuose.

Alio, Raseiniai“ nuotr.

Interviu su Vytautu Bulotu - paspaudus antraštę


2016 06 14

ARTĖJA DARBO KODEKSO PRIĖMIMO FINALAS, KAUNE IR VILNIUJE - PROTESTAI

»
Ketvirtadienį, birželio 16 d., Seimo plenariniame posėdyje paskutinį kartą bus balsuojama dėl naujojo Darbo kodekso projekto. Tuo tarpu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete (SRDK) svarstomi įvairiausi Seimo narių pasiūlymai, kurie, anot Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkės ir LR trišalės tarybos narės Gražinos Gruzdienės, yra visiškai nesubalansuoti, ir tikėtina, pateks į Seimo plenarinę sesiją.

Protestuodamos prieš darbuotojų socialinių garantijų mažinimą Lietuvos profesinės sąjungos birželio 16 d., 11 val., prie Seimo rengia mitingą „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“. Dieną prieš tai, 19 val., numatyta protesto akcija ir Kaune (nuotr.).

PAPILDYTA


Toliau – paspaudus antraštę.


2016 06 13
10
Liepą gavome
50 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai