2018 m. birželio 22 d. penktadienis - 4:59

DARBO KODEKSAS BUS TOBULINAMAS

»
Gruodžio 20 d. Seimas atidėjo naujojo, dar ankstesnėje kadencijoje priimto, Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Už siūlymą atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 30 parlamentarų.

„Šešių mėnesių reikia norint ištaisyti padarytas klaidas. Klaidas, kurios būtų kenkusios abiem pusėms – ir verslui, ir darbuotojams“, - yra sakęs vienas iš šio pasiūlymo iniciatorių Tomas Tomilinas.
Toliau - paspaudus antraštę

2016 12 20

ŠĮ KARTĄ VIRŠŲ IMA KRITIKAI

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. lapkričio 24 - gruodžio 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 39 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 44 proc. teigė jomis nepasitikį.

Reitingų lentelėje (kurioje surašyta 20 institucijų) darbuotojų atstovės šį kartą yra tik 19-osios.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 12 19

ANTRASIS BALSAVIMAS SEIME DĖL DK – PALANKUS DARBUOTOJAMS

»
Gruodžio 15 d. Seime po svarstymo pritarta įstatymo projektui, kuriuo Darbo kodekso bei jį lydinčių įstatymų galiojimas atidedamas iki kitų metų liepos 1 d. Nepaisant Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovų bei kai kurių konservatorių raginimo nebegrįžti prie „skausmingo“ ir „daug aistrų“ sukėlusio proceso bei buvusio Premjero Algirdo Butkevičiaus gąsdinimų neigiamomis pasekmėmis, už tai, kad Darbo kodeksas turi būti persvarstytas, balsavo 82, prieš – 15, susilaikė 13 parlamentarų.

Taip pat atidėtas ir Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo įsigaliojimas.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 15

DĖL DK ĮSIGALIOJIMO ATIDĖJIMO SPRĘS KETVIRTADIENĮ

»
Gruodžio 13 d. Seime turėjo būti svarstomas Darbo kodekso ir kitų naujojo socialinio modelio įstatymų įsigaliojimo atidėjimo iki 2017 m. liepos 1 d. Tačiau posėdžio pradžioje tvirtinimui pateiktoje darbotvarkėje šių projektų jau nebebuvo. Jie pačios valdančiosios daugumos sprendimu perkelti į gruodžio 15 d., penktadienio, posėdį. Pataisas esą dar nori įvertinti naujoji Vyriausybė.

Tuo tarpu profesinės sąjungos siunčia Seimo nariams laiškus, prašydamos palaikyti iniciatyvą atidėti DK ir kitų įstatymų įsigaliojimą.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 14

ŽURNALISTAI PRAŠO APGINTI ŽODŽIO LAISVĘ

»
Gruodžio 13 d. Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) oficialiu raštu ir viešai kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydama vetuoti Seimo gruodžio 8 dieną priimtas Civilinio kodekso pataisas ir padėti apginti žodžio laisvę. Šiuo metu vis dar galiojančiame Civiliniame kodekse yra įtvirtinta, kad paskleidęs tikrovės neatitinkančius duomenis asmuo atleidžiamas nuo civilinės atsakomybės, jeigu tie duomenys yra paskelbti apie viešą asmenį bei jo valstybinę ar visuomeninę veiklą, o juos paskelbęs asmuo įrodo, kad jis veikė sąžiningai siekdamas supažindinti visuomenę su tuo asmeniu ir jo veikla.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 13

LPSK TARYBOS POSĖDYJE – DISKUSIJA SU LVŽS LYDERIU

»
Gruodžio 9 d. Vilniuje įvyko didžiausio šalies profesinių sąjungų centro – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdis. Savo ataskaitas delegatams pristatė LPSK pirmininkas Artūras. Černiauskas, asociacijos „LPSK Jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius ir LPSK moterų centro pirmininkė Irena Petraitienė. Posėdyje dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.


Tarybos nariai svarstė galimybę pasirašyti nacionalinį susitarimą bei LVŽS ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo susitarimą.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 09

LENKIJOS PROFSĄJUNGŲ JUDĖJIMAS IŠGYVENA KRIZĘ

»
Lenkijos profesinės sąjungos sparčiai praranda visuomenės paramą, - mano Lenkijos radijo laidoje dalyvavę ekspertai, - praneša portalas polskieradio.pl. Visai neseniai, praėjusio amžiaus 8 dešimtmetyje, profsąjungas sudarė daugiau nei 10 mln. lenkų. Šiandien šis skaičius yra daug kuklesnis – tik 1,5 milijono žmonių.

Pasak Piotr Ostrowski iš Varšuvos universiteto Sociologijos instituto ir Jeremi Mordasewicz iš Lenkijos darbdavių konfederacijos „Lewiatan“, kurie kalbėjo analitinėje Lenkijos radijo laidoje „Idėjų konfrontacija“, silpstančio profesinių sąjungų populiarumo priežastys gali būti suskirstytos į dvi grupes: tos, kurios nepriklauso nuo profesinių sąjungų susivienijimų, ir tos, kurioms tiesioginės įtakos turi jų pačių veiksmai.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 07

VYRIAUSYBĖ: KONKURUOSIME NE PIGIA, O KVALIFIKUOTA DARBO JĖGA

»
Gruodžio 6 d. paskirtasis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis parlamentui pristatė paskirtuosius ministrus ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos koalicijos parengtą XVII Vyriausybės programą.

Pristatydamas Vyriausybės 2016–2020 m. darbus S. Skvernelis pabrėžė, kad programa yra nuosekli ir pasižyminti tuo, kad esminės problemos ir klausimai bus sprendžiami horizontaliuoju bendradarbiavimo principu, neišskiriant kurios nors vienos ar kitos ministerijos veiklos srities, nes problemos matomos kaip visa visuma.

Programoje įtvirtintas ir pažadas tobulinti Darbo kodeksą bei stiprinti socialinį dialogą.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 06

NAUJA ASOCIACIJA BENDRŲ INTERESŲ PAGRINDU

»
Gruodžio 1 d. pareigūnų, švietimo ir transporto darbuotojų profesinės sąjungos bei asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ sudarė bendradarbiavimo susitarimą - "Asociacijos sutartį", kuria įsipareigojo "kooperuoti savo žinias, dalykinius ryšius, lėšas bei kitus išteklius ir bendrai siekti užsibrėžtų tikslų".

Pagrindinė sutartį pasirašiusių organizacijų veiklos kryptis šiuo metu – Darbo kodekso tobulinimas. Profesinėms sąjungoms labai svarbus darbo laiko, jo apskaitos reglamentavimas, teisingas atlygis, atostogų, darbuotojų atstovavimo klausimai. „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ pabrėžia dirbančių šeimų interesų atstovavimo skatinimą.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 12 05

SUSITIKIMAS SU PREMJERU VERTINAMAS TEIGIAMAI IR BE EUFORIJOS

»
Lapkričio 29 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai susitiko su Premjeru Sauliumi Skverneliu, kad aptartų su Darbo kodeksu susijusius klausimus ir socialinio dialogo galimybes. Apie tai pranešė tinklalapis lpsk.lt

Susitikimas buvęs konstruktyvus. Sutarta, kad naujojo darbo kodekso įsigaliojimas stabdomas, o po Naujųjų metų profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės atstovai rinksis derėtis dėl likusių problemiškiausių Darbo kodekso aspektų.

"Kol kas nereikėtų dėti didelių vilčių, - pastebima LPSK tinklapyje paskelbtame pranešime, - ankstesnės valdžios ne kartą sulaužė pažadus profesinėms sąjungoms".

2015 m. liepos 17 d. tuometinis vidaus reikalų minisrtras S.Skvernelis pasirašė susitarimą su profsąjungomis

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 12 01

DARBAS STATYBOSE: VAGIAMOS ALGOS, NEŽMONIŠKOS SĄLYGOS, PATYČIOS

»
Dažniausiai džiaugiamasi greita miesto vystymosi raida ir tempais – dygstantys nauji pastatai arba gražinami-renovuojami gyvenamieji penkiaaukščiai, atrodo, viskas klostosi tik geryn – ir darbo žmonėms apstu, ir miestas pritrauks dar daugiau investicijų, o tai paveiks darbo rinką tik teigiamai, tada žmonės uždirbs daug pinigų ir galės pirkti dar naujesnį butą. Graži istorija, kurią dažnai kartoja ekonomikos ekspertai, o politikai teatrališkai jiems antrina, neturi nieko bendro su Artūro pasakojimais apie statybose nuolat nuvagiamus atlyginimus ir prastas darbo sąlygas.

Taip nelinksmą istoriją pradeda judėjimo „Gyvenimas per brangus“ solidarumo tinklas, į kurį kreipėsi Artūras dėl vienos darbovietės neišmokėto atlyginimo. Iki šiol gyvenamųjų namų rekonstrukcijas vykdančios įmonės „MV Baltic Company“ vadovas atkakliai tvirtina, jog su Artūru buvo visiškai atsiskaityta ir grasina teismais už šmeižtą.

Visa istorija – paspaudus antraštę


2016 11 30

CETA BULDOZERIS – JAU EP

»
Lapkričio 28 d. 455 Europos ir Kanados visuomeninės organizacijos paskelbė raginimą parlamentams atmesti CETA – ES ir Kanados išsamųjį ekonomikos ir prekybos susitarimą. Tarp jų – 11 organizacijų iš Lietuvos, kurių devynios yra profesinės sąjungos. 

Tuo tarpu Europos Parlamentas atmetė (ne be parlamentarų iš Lietuvos pagalbos) iniciatyvą kreiptis į ES Teisingumo Teismą išaiškinimo, ar susitarime numatyta investicijų arbitražo sistema atitinka ES teisę. Šis mechanizmas atvers naujas galimybes tarptautinėms korporacijoms bylinėtis su valstybėmis dėl verslui „nepalankių“ teisės aktų.

Oficialiame EP tinklalapyje informuojama, jog dėl CETA sutarties Tarptautinės prekybos komitete bus balsuojama jau gruodžio 5 d.

Čia galima paprašyti 11 Lietuvoje rinktų EP narių balsuoti prieš šį susitarimą.

Toliau – paspaudus antraštę


2016 11 29

GRUODŽIO 1 D. SEIME – KLAUSIMAS DĖL DK ĮSIGALIOJIMO

»
Lapkričio 24 d. Seime užregistruotas Darbo kodekso (DK) ir jį lydinčių įstatymų pakeitimų projektai, kuriais siūloma šių dokumentų įsigaliojimą atidėti iki 2017 liepos 1 d. Pasak aiškinamojo rašto, šių projektų tikslas – „sudaryti prielaidas dar kartą socialiniams partneriams, visiems suinteresuotiems asmenims ar visuomenei, pateikti savo pasiūlymus dėl Darbo kodekso ir kitų socialinio modelio įstatymų, priimtų 2016 m. Seimo pavasario (VIII) bei rudens (IX) sesijų metu.“

Seimo narių: socialdemokrato Algirdo Syso, „valstiečių“ Tomo Tomilino, Rimos Baškienės ir Ramūno Karbauskio parengtus įstatymų projektus ketinama pateikti svarstyti jau gruodžio 1 d. Seimo plenariniame posėdyje.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 11 28

PROFSĄJUNGOS PASVEIKINO DONALDĄ TRAMPĄ

»
Amerikos darbo federacija-Pramonės profsąjungų kongresas -AFL-CIO (American Federation of Labor and Congress of Industrial Organization), vienijantis 12,5 mln. narių, pasveikino Donaldą Trampą su pergale prezidento rinkimuose.

Rinkimų kampanijos metu šis darbuotojų susivienijimas rėmė išrinktojo prezidento oponentę (pervesdamas per 130 mln. dolerių į vadinamuosius politinių veiksmų komitetus) demokratę Hillari Klinton. o dabar pasirengęs darbuotis kartu su Donaldu Trampu.


Oficialiame pareiškime, kurį pasirašė AFL-CIO prezidentas Richardas Trumka (Richard Trumka), sakoma, kad profesinė sąjunga „priima šių rinkimų rezultatus”, nes „Amerika - demokratinė šalis“. „Jeigu jis pasirengęs dirbti kartu su mumis, atsižvelgdamas į mūsų vertybes, tai ir mes pasirengę dirbti kartu su juo“, - pabrėžiame pareiškime.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 11 25

SUNKUMAI PROFSĄJUNGŲ VEIKLOJE – TAI NORMALU

»
Miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė mano, kad šiuo metu visoms profesinėms sąjungoms aktualiausia yra profesinių sąjungų narystė. Tai pirmininkei "bene vienas iš sudėtingiausių klausimų".

LMPF komandai teberūpi grėsmės darbo vietoms dėl urėdijų optimizavimo projektų, darbuotojams palankių kolektyvinių sutarčių išsaugojimas, į kurias biurokratai „iš aukščiau“ taip pat linkę kėsintis.

Dvejus metus lyderės poste ištarnavusi I.Ruginienė prisipažįsta netikėjusi, jog profsąjungų organizatoriaus darbas bus toks sunkus, tačiau jau supratusi, kad sunkumai profsąjungų veikloje - tai normalu.

2014 m. spalis. LMPF suvažiavime. Lmpf.lt nuotr.

Interviu su I.Ruginiene - paspaudus antraštę2016 11 22

S.SKVERNELIS REVOLIUCIJŲ NEŽADA

»
„Visada buvau ir esu komandinio darbo šalininkas. Pirmenybę teikiu socialiniam dialogui, o ne konfliktiniam problemų sprendimo būdui. Esu ryžtingų sprendimų ir pokyčių šalininkas. Tačiau ryžtas – tai ne fanatizmas, pokyčiai – ne radikalizmas ir revoliucijos. Tvirtai tikiu, kad tik laisvas, kritiškai mąstantis ir kuriantis žmogus gali būti pokyčiu architektu, drąsus ir ryžtingas – jų įgyvendintoju. Noriu suburti drąsią, vieningą, kompetentingą, skaidrią ir atsakingą pokyčių vyriausybę“, - kalbėjo kandidatas į Ministrus Pirmininkus Saulius Skvernelis lapkričio 17 d. Seimo plenariniame  posėdyje.

PN skaitytojams pateikiame kelias būsimojo Premjero kalbos citatas, susijusias su darbu, darbo santykiais.

Toliau - spausk antraštę


2016 11 17

EP DAROMAS SPAUDIMAS DĖL CETA (PAPILDYTA)

»
Lietuvos valdžios pareigūnai vengia informuoti visuomenę apie spalio 30 d. Briuselyje pasirašyto ES ir Kanados išsamiojo ekonomikos ir prekybos susitarimo (angl. santr. CETA) tikslus ir galimą poveikį, - informuoja Europiečių iniciatyva prieš TTIP ir CETA.

Nors šį susitarimą dar turės ratifikuoti Europos Parlamentas ir visų ES valstybių narių parlamentai, jame numatytas „preliminaraus įsigaliojimo“ mechanizmas reiškia, kad mašina bus paleista visiems dar tebesvarstant, ar ji reikalinga, naudinga ir nepavojinga.

Europos piliečiai turi galimybę paraginti EP narius balsuoti prieš CETA. Kaip pranešama, jau apie 70 parlamentarų iš 751 informavo taip ir darysiantys. Daugiausia iš jų – vokiečiai ir prancūzai, tačiau nė vieno iš 11 Lietuvoje rinktų EP narių. Čia galima paprašyti jų balsuoti prieš minėtą susitarimą.

Naujos paskutinės pastraipos (taip pat - susitarimas lietuvių kalba).


Toliau - paspaudus antraštę
2016 11 16

KVIEČIAMI TIK TIE, KURIE „SOLIDARŪS, SĄŽININGI IR TEISINGI”

»
Spalio 27 d. Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungų (LMPS) tarybos bendrame posėdyje priėmė rezoliuciją „Dėl susijungimo ir socialinės partnerystės“. Joje deklaruojama, jog per keturis mėnesius turėtų būti parengtas būsimos organizacijos įstatų projektas ir jungimosi procedūrų reglamentai. Naujos organizacijos sukūrimas bus įteisintas suvažiavime, kuris įvyktų 2017 metais.

Šios organizacijos yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) narės. Nepaisant to,  jų paskelbtoje rezoliucijoje deklaruojamas siūlymas prie būsimo darinio jungtis ir kitoms švietimo profsąjungoms, kurios, rezoliucijos autorių požiūriu, „laikosi solidarumo, sąžiningumo ir teisingumo principų“.

Nuotr. 2015 m. spalio 28 d. įvyko  švietimo darbuotojų kongresas. Jį surengė visos nacionalinės švietimo profesinės sąjungos.


Toliau – paspaudus antraštę


2016 11 10

„SOLIDARUMAS“ VALDŽIOJE NORĖTŲ MATYTI KONSERVATORIUS

»
Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ informuoja, jog lapkričio 3 d. išsiuntė kreipimąsi į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narius ragindama pradėti derybas dėl koalicinės vyriausybės sudarymo.

„Manome, jog Lietuvai reikia valdžios žmonių, kurie išmanytų tikrąją padėtį Lietuvoje (dvi Lietuvos) bei suprastų geopolitinį kontekstą ir priimtų sprendimus, kurie padėtų išjudinti Lietuvos ekonomiką, augimą, pažangą, sprendimų, kurie paskatintų žmones dirbti ir gyventi Lietuvoje“, - rašoma pirmininkės Kristinos Krupavičienės pasirašytame rašte.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 11 07

DARBO GINČŲ KOMISIJOSE VEIKLOS NETRŪKSTA

»
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, jog beveik prieš ketverius metus įsteigtų darbo ginčų komisijų veiklos rezultatai rodo, jog darbo joms nemažėja. Populiariausia tema, dėl kurios kreipiamasi į darbo ginčų komisijas, – dėl darbo užmokesčio. Pvz., 2015 m. dėl to kreiptasi 4792 kartus, tai – net 89 proc. visų kreipimųsi; dėl darbo sutarties – 94, dėl drausminių nuobaudų – 173, dėl materialinės žalos – 207 kartus.

2014-2015 m. 97 proc. prašymus padavusių subjektų yra darbuotojai, 3 proc. - darbdaviai. Per praėjusius metus darbuotojams darbo ginčų komisijų sprendimais priteista beveik 3 mln. 572 tūkst. eurų, o iš darbuotojų žalos atlyginimo priteista beveik 120 tūkst. eurų.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 11 04

PATAISĖ DARBO KODEKSĄ

»
Lapkričio 3 d. Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kuriomis taisomas neseniai aptvirtintas ir profesinių sąjungų itin kritikuotas darbo santykius reglamentuojantis įstatymas. Spalio 18 d. priimti pataisoms neužteko parlamentarų balsų, o šiandien už įstatymo projektą balsavo 83, prieš – 1 ir susilaikė 4 Seimo nariai.


Naujasis Darbo kodeksas turėtų įsigalioti 2017 m. sausio 1 d., tačiau į valdžią ateinantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai yra žadėję įstatymo įsigaliojimą stabdyti ir dokumentą grąžinti svarstyti Trišalei tarybai. Tai, kaip tinkamiausią išeitį, vertina ir profesinės sąjungos.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 11 03

CETA PASIRAŠYTA, BET VILTIES DAR YRA

»
Spalio 30 d. Kanados premjeras ir Europos Sąjungos vadovai Briuselyje pasirašė Kanados ir ES laisvosios prekybos sutartį CETA, prieš kurią protestavo daugybė ES piliečių. Kanados ir ES viršūnių susitikimas buvo planuotas spalio 27 d., tačiau neįvyko, nes vienos iš ES šalių – Belgijos – federalinė valdžia negavo sutikimo pasirašyti minėtą sutartį iš vieno savo regionų – Valonijos.

Po derybų Valonijos parlamentas spalio 28 d. formaliai pritarė CETA pasirašymui, kuris ir įvyko spalio 30 d. Jeigu šiam dokumentui pritars Europos Parlamentas, jis iš dalies įsigalios jau nuo kitų metų. Tačiau jį visiškai įgyvendinti (tame tarpe ir ginčytiną investicijų apsaugos sistemą) bus galima tik tuomet, kai bus gautas beveik 40 ES šalių ir regionų parlamentų pritarimas.

Kviečiame užduoti klausimus, susijusius su CETA („laisvosios prekybos“ susitarimas tarp ES ir Kanados), Lietuvoje rinktiems EP nariams. 

Toliau – paspaudus antraštę


2016 10 31

PROFESINĖS SĄJUNGOS PALAIKO SIŪLYMĄ STABDYTI DK ĮSIGALIOJIMĄ

»
Seimo rinkimus laimėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai pasigirdo pranešimų, jog vienas iš pagrindinių naujosios sudėties parlamento darbų - stabdyti nueinančios valdžios prastumto  Darbo kodekso (DK) įsigaliojimą.

Lietuvos profesinių sąjungų, aršiai kritikuojančių naująjį Darbo kodeksą, kuris, anot jų, smarkiai apribos darbuotojų teises ir pablogins darbo sąlygas, atstovai mano, kad toks sprendimas būtų geriausias.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 10 25

Į SEIMĄ PATEKO IR PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ATSTOVŲ

»
Spalio 23 d. baigėsi rinkimai į Seimą, juos laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, turėsianti parlamente 54 vietas. Šiame sąraše kandidatavusius profesinių sąjungų atstovus taip pat lydėjo sėkmė.

Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, daugiamandatėje apygardoje į Seimą pateko Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vingrienė, o didžiausiu laimėjimu, turbūt, reiktų laikyti Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovės Aušros Papirtienės pergalę antrame ture aplenkus buvusį Kauno merą konservatorių Andrių Kupčinską.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 10 24

DARBO SĄLYGOS LIETUVOJE VIS DAR ŠIURPINA

»


„Darbo prekybos centre „IKI“ istorijoje dramos nebus. Nebus ir skambių grasinimų, neišmokėtų atlyginimų ar tiesioginio smurto. Tačiau tai bus pavyzdys nuolatinio, nepastebimo ir plačiai paplitusio išnaudojimo, kurį dauguma darbuotojų priima kaip normą, integralią darbo dalį“, - taip pradedamas straipsnis, publikuotas „Gyvenimas per brangus” (GPB) tinklavietėje. Siūlome paskaityti šią istoriją žmogaus, kurį laiką „savanoriškai vergavusiam“ viename prekybos centrų.


Judėjimo „Gyvenimas per brangus“ (GPB) solidarumo tinklas – neformali organizacija, burianti darbuotojus, nuomininkus, studentus.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 10 21

LATVIJOS PEDAGOGAI KRITIKUOJA ŠVIETIMO REFORMĄ

»
Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų pofesinė sąjunga (LIZDA) paskelbė išvadas dėl švietimo reformos pasekmių pedagogų darbo apmokėjimo srityje. Konstatuojama, kad darbuotojų atlyginimai pakilo tik 558 švietimo įstaigose,  apytikriai trijų ketvirtadalių įstaigų pedagogams. Tuo tarpu 215-kos (t. y. 28-ių proc. ) mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojams atlyginimai sumažėjo.

Labiausiai nukentėjo tos mokyklos, kurias lanko daug vaikų, tarp jų – ir gimnazijos.

Švietimo darbuotojai nepatenkinti ir nauja pedagogų kvalifikacijų nustatymo metodika ir ją rengiasi apskųsti Latvijos konstituciniam teismui. 

Išsamiau - paspaudus antraštę


2016 10 20

SOCIALDEMOKRATAMS VIS "NESISEKA" DARBUOTOJAMS PAGERINTI SĄLYGŲ

»
Atmetę prezidentės veto darbdavių naudai liberalizuotam naujajam Darbo kodeksui, valdantieji lengva ranka pažadėjo jį pataisyti darbuotojų labui. Tačiau dabar jie tegali muštis į krūtinę dėl gerų norų ir kaltinti opoziciją, kuri „bando stabdyti“ pataisų priėmimą Seime. Spalio 18 d. Seimo nariai po pertraukos grįžo prie Darbo kodekso pataisų, kurias pateikė 22 parlamentarai. Iš pradžių buvo sklandžiai pritariama Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete priimtiems sprendimams, nuspręsta priimti Darbo kodekso pataisas ypatingos skubos tvarka, bet balsuojant dėl įstatymo priėmimo pritrūkta balsų. Iš 141 salėje turėjusio būti Seimo nario balsavo tik 64 (iš jų tik vienas susilaikė), tačiau to nepakako. Kad įstatymas būtų priimtas reikėjo 71 parlamentaro balso. Beje, salėje tuometu buvo Liberalų sąjūdžio frakcijos narių, tačiau jie pasirinko nebalsuoti iš viso.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 10 18

ES TARYBA DĖL CETA SPRĘS JAU RYTOJ (ATNAUJINTA: sprendimas atidėtas)

»
Spalio 18 d. Liuksemburge į posėdį renkasi Europos užsienio reikalų taryba, kuri turės priimti sprendimus dėl prieštaringai vertinamos Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (CETA). Nevyriausybinės vartotojų ir darbuotojų, žemdirbių ir aplinkosaugininkų organizacijos, kritikuojančios šią sutartį dėl nuolaidžiavimo korporacijoms ir viešojo intereso išdavystės, CETA laiko Trojos arkliu, atversiančiu kelią kitam - Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimui (TTIP).

Oficialioji Lietuva besąlygiškai palaiko abiejų sutarčių pasirašymą, rytoj ET posėdyje jai atstovaus užsienio reikalų viceministras Raimundas Karbolis. Tuo tarpu savaitgalį visoje Europoje vėl įvyko protesto akcijos prieš CETA ir TTIP. O štai vieno Belgijos regiono – Valonijos – parlamentas spalio 14 d. nubalsavo prieš CETA pasirašymą.


Lietuviškasis europiečių inciatyvos "Prieš TTIP ir CETA" judėjimas informuoja, jog spalio 17 d. prasideda ir pilietinio veiksmo savaitė, skirta priminti Europos institucijoms, kad egzistuoja ir piliečių balsas ir valia.


Dw.com spalio 18 d. informuoja, jog ES taryba atidėjo sprendimą dėl CETA, nes kelios šalys - daugiausiai Belgija ir Rumunija - išreiškė abejonių dėl šio susitarimo.
Toliau - paspaudus antraštę
2016 10 17

DARBO KODEKSO PATAISŲ SVARSTYMAS VĖL ATIDĖTAS

»
Spalio 12 d. Seimo valdyba nutarė Vyriausybės išvados prašyti tik dėl dviejų iš trijų po pateikimo jau priimtų svarstyti naujojo Darbo kodekso pataisų projektų. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete iš ryto buvo svarstomas Irenos Šiaulienės ir dar 23 Seimo narių parengtos pataisos (projektas Nr. XIIP-4726).

Vakariniame Seimo posėdyje jos turėjo būti svarstomos ir priimamos, tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijai antru bandymu pavyko Darbo kodekso klausimą atidėti. 


Toliau - paspaudus antraštę


2016 10 12

NACIONALINIS LENKIJOS PEDAGOGŲ STREIKAS

»
Spalio 10 d. įvyko nacionalinis Lenkijos pedagogų streikas. Piketai, mitingai vyko sostinėje ir 16-je šalies miestų, dalyvavo iki 25 tūkstančiai pedagogų, mokinių tėvų ir savivaldos darbuotojų. Kaip praneša Lenkijos mokytojų profesinė sąjunga (Związek Nauczycielstwa Polskiego - ZNP) protestuojama prieš švietimo reformą, kuria, ZNP teigimu, griaunama dešimtmečiais susiformavusi stabiliai veikianti švietimo sistema. Be kita ko, vienas iš reformos taikinių - gimnazijos, kurias siekiama likviduoti. Pasak profsąjungos, reforma siekiama ir švietimo sistemos privatizavimo.

Nors valdžia žada išvengti masiško švietimo darbuotojų atleidinėjimo, profesinės sąjungos paskaičiavo, jog per šią „ Zalewskos (švietimo ministrės - red.) reformą“ darbo neteks apie 36 tūkstančius Lenkijos pedagogų.

Protestas Varšuvoje. tvnwarszawa.tvn24.pl nuotr.


Toliau – paspaudus antraštę

2016 10 11
8
Gegužį gavome
60 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai