2020 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis - 6:10
   

UŽ TRIŠALĖS RIBŲ PALIEKAMOS ORGANIZACIJOS TEIKIA SAVO SIŪLYMUS

»
Praėjusių metų gruodį "Asociacijos susitarimą" sudariusiems pareigūnų, muitinės darbuotojų, švietimo, transporto darbuotojų atstovams ir Nacionaliniam aktyvių mamų sambūriui  Trišalės tarybos durų kol kas, atrodo, atverti neketinama, - apgailestaujama Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) išplatintame pareiškime.Todėl principiniais klausimais, teikiant siūlymus į naująjį Darbo kodeksą, ketinama juos adresuoti tiesiogiai Vyriausybei ir Seimui.

Pasak pareiškimo, penkios asociacijos narės (prie kurių, PN žiniomis, netrukus prisidės ir Vilniaus miesto švietimo profsąjunga) sieks, kad į Darbo kodeksą būtų įtrauktos tiek biudžetinių įstaigų darbuotojams, tiek statutiniams pareigūnams galiojančios nuostatos, susijusios su darbo laiko apskaičiavimu, viršvalandžių apmokėjimu ir profesinės sąjungos veiklos garantijomis.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 02 22

DAUGĖJA ŽŪČIŲ DARBE

»
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, kad šiemet jau gauti pranešimai apie 5 žūtis darbe – vos ne per pusę daugiau nei pernai tuo pačiu metu (3 žūtys). Anot vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus, visos nelaimės, pirminiais duomenis, įvyko dėl nepakankamų priemonių saugai darbo vietose užtikrinti.

VDI primena, kad už saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas yra atsakingas darbdavys, nors labai svarbi ir darbuotojo atsakomybė.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 17

TRIŠALĖ TARYBA (BEVEIK) ATSINAUJINO, TOLIAU SVARSTOMAS DK

»
Vasario 14 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje darbdavių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai turėjo pateikti savo pozicijas dėl naujų socialinių partnerių įtraukimo į Trišalę tarybą.

Darbdavių pusė atlaisvino dvi vietas, kurios, greičiausiai, atiteks asociacijai „Investuotojų forumas“ ir Lietuvos verslo konfederacijai. Tuo tarpu profesinės sąjungos, įvertinusios pageidaujančių organizacijų pateiktus duomenis, priėmė sprendimą iš tarybos pašalinti Lietuvos darbo federaciją (LDF). Į jos vietą dar vieną narį deleguos Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, o septintoji –iki šiol buvusi laisva vieta – atiteko Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai ir Lietuvos profesinei sąjungai „Sandrauga“, kurios turės apsispręsti dėl vieno atstovo.

Toliau - paspaudus antraštę
2017 02 14

SPAUDIMAS DĖL CETA AUGA, KVIEČIAMA RAŠYTI EP NARIAMS

»
Vasario 15 d. Europos Parlamentas spręs, ar pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui (angl. santrumpa CETA).

CETA apibūdinamas kaip plačiausio užmojo susitarimas ES istorijoje. Europarlamentarams ratifikavus, šis susitarimas iš dalies įsigalios preliminariai (arba „laikinai“), nors jį dar turės svarstyti ir patvirtinti nacionaliniai ir regioniniai ES valstybių narių parlamentai.

Vasario 15 d. Strasbūre, kur vyks EP plenarinis posėdis, numatyta demonstracija ir mitingas. Iš visos Europos suvažiavę piliečiai (bus atstovaujama ir Lietuvai) lauks balsavimo rezultatų.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 13

TRIŠALĖJE TARYBOJE – BATALIJOS DĖL DK IR PAČIOS TARYBOS

»
Vasario 7 d. įvyko Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbotvarkėje buvo du klausimai: pirmuoju ketinta išklausyti socialinių partnerių pranešimų apie Trišalės tarybos atnaujinimą (išnagrinėjus, ar pretendentai atitinka kriterijus), antruoju – toliau svarstyti Darbo kodekso (DK) nuostatas.

Profesinių sąjungų siūlymu klausimai buvo sukeisti vietomis ir Darbo kodeksas svarstytas neatnaujinus Trišalės tarybos formato. Tik posėdžio pabaigoje išklausyta Trišalėje taryboje atstovaujamų darbdavių ir profesinių sąjungų informacija apie tai, kas nuspręsta išnagrinėjus prie tarybos norinčių prisijungti organizacijų duomenis. Netikėtai darbdavių pusėje atsirado vieta asociacijai „Investuotojų forumas“, o profesinių sąjungų pusė teigė dar norinti daugiau diskusijų su pretendentais į Trišalę tarybą.


Toliau - spausk antraštę


2017 02 08

EUROPOS PROFESINĖS SĄJUNGOS – PRIEŠ CETA

»
Aštuonios Europos šakinių profesinių sąjungų federacijos vasario 6 d. kreipėsi į Europos Parlamento narius prašydamos nepritarti ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimui (CETA), dėl kurio EP bus balsuojama vasario 15 d.

Daugiau nei 60 mln. Europos darbuotojų atstovaujančios organizacijos reiškia susirūpinimą dėl to, kad į prekybos susitarimą įtrauktos visuomeninės paslaugos bei sudarytos prielaidos liberalizuoti viešąjį sektorių, dėl ko gali sutrikti universaliųjų paslaugų tiekimas (pašto, elektros tiekimo, viešojo transporto, telekomunikacijų ir kt. paslaugos).


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 07

PROFSĄJUNGOS – PIRMĄ KARTĄ PARODOJE „STUDIJOS 2017“

»
Vasario 2 d. parodų centre LITEXPO prasidėjusioje tradicinėje studijų ir karjeros parodoje „Studijos 2017“ pirmą kartą dalyvauja ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) jaunimo komanda.

Apie tai informuodama Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) praneša, jog asociacijos „LPSK Jaunimas“ ir LPPSF jaunimo sektoriaus pirmininkas Tomas Jakutavičius džiaugiasi, jog tarp į parodą plūstančių moksleivių ir studentų yra nemažai besidominčių ir profesinėmis sąjungomis.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 03

REFORMOS RENGĖJAI, ATSIPEIKĖKITE!

»
Aplinkos ministerijos planuojama valstybinių miškų ūkio valdymo reforma kelia didelį susirūpinimą miškininkams. Ketinama 42 urėdijas kartu su Generaline miškų urėdija (GMU) ir Valstybiniu miškotvarkos institutu sujungti į vieną centralizuotą įmonę.

„Pasirinktas ne lenkiškasis vienos įmonės variantas su stipriais filialais, kuris mūsų, miškininkų, bendruomenei būtų ne toks skausmingas, bet latviškasis, kur svarbiausias centralizuotos įmonės veiklos prioritetas – stambaus verslo įmonėms palanki medienos ruoša ir prekyba. Po šios reformos tikroji miškininkystė Latvijoje buvo tiek apleista, kad latviai neteko tarptautinio valstybinių miškų sertifikato“, - teigiama Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) valdybos atvirame laiške.

Tuo tarpu GMU informuoja, jog 2016 m. visos urėdijos uždirbo 7,3 mln. eurų grynojo pelno, t. y. 1,1 mln. daugiau nei 2015 m.

miskobirza.lt nuotr.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 01

PROFESINĖS SĄJUNGOS PLOJA TRAMPUI

»
JAV prezidentas Donaldas Trampas faktiškai demonstruoja pasauliui, jog visiškai rimtai nusiteikęs JAV verslą sugrąžinti į pačias JAV. Tam tikslui tarnauja neseniai pasirašytas įsakas dėl Ramiojo vandenyno regiono laisvosios prekybos sutarties TPP nutraukimo ir kiti Trampo pasirašyti įsakai.

Drastiškus savo žingsnius, lydimus nuostatos "Pirmiausia - Amerika", Trampas, be kita ko, motyvuoja argumentais, kurie priimtini ir profsąjungoms, - t.y. naujų darbo vietų amerikiečiams kūrimas.

Neseniai Į Baltuosius rūmus sukviesti profsąjungų lyderiai plojimais pritarė šiems naujojo prezidento siekiams. Anot vieno leidinio, prieš globalizmą Trampas veikia efektyviau nei prieš penkmetį per pasaulį nuaidėjęs anarchistinis sąjūdis „Okupuok Volstritą“ (Occupy Wall Street).

Profsąjungų susivienijimo AFL-CIO prezidentą Richardą Trumką (Richard Trumka) priėmė naujasis JAV prezidentas. Socialistworker.org nuotr

Išsamiau - paspaudus antraštę


2017 01 30

NEPAISYDAMA SUNKUMŲ, REGIONINĖ ORGANIZACIJA GYVUOJA

»
Alytaus apskrities valstybės darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Danutė Bačinskienė sukvietė šios susivienijimo įgaliotinių susirinkimą, kuriame aptarė praėjusių, 2016-jų metų, darbus ir šių, 2017-jų, metų iššūkius.

Narių plėtra pripažinta šių metų veiklos prioritetu: tai "labiausiai jaudina", nes narių ir organizacijų per pastaruosiu metus gerokai sumažėjo.

Tačiau ši regioninė profsąjunga, jos vadovė ir 5 narių komitetas nenuleidžia rankų. Palaikomas nuolatinis ryšys su 35-iomis susivienijimo organizacijomis, organizuojamos diskusijos, dalykiški (ir kartu šventiški) profsąjungų moterų susibūrimai, dalyvaujama bendruose šalies profsąjungų renginiuose, viešinama veikla žiniasklaidoje.

D. Bačinskienė. "Alytaus naujienų" nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštę

2017 01 26

TRIŠALĖ TARYBA NUO NAUJOKŲ ATSITVĖRĖ DEVYNIAIS KRITERIJAIS

»
Naujoji valdžia iki liepos 1 d. atidėjo Darbo kodekso įsigaliojimą su intencija, jog dėl jo formuluočių susitars profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos atnaujintu Trišalės tarybos formatu.


Joje jau atstovaujamos organizacijos be entuziazmo sutiko vyriausybės vadovo pageidavimą į tarybą priimti visus norinčiuosius nekeičiant jos narių skaičiaus. Sausio 12 d. posėdyje buvo nuspręsta, jog pageidaujančios į Trišalę tarybą patekti organizacijos turėtų atitikti tam tikrus kriterijus. Sausio 24 d. posėdyje tie kriterijai (jų net devyni) buvo pristatyti.

Tačiau, jei organizacija ir atitiks nustatytas normas, nebūtinai jos atstovas bus priimtas į Trišalę tarybą. Tai spręs „signatarai“, t. y. tie, kurie savo laiku pasirašė profesinių sąjungų ir darbdavių centrinių (respublikinių) organizacijų susitarimą dėl tarpusavio socialinės partnerystės pripažinimo.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 24

LIBERALUS JAUNIMAS AKCIJAI PRIEŠ CETA NESUTRUKDĖ

»
Sausio 21 d. Vilniuje, prie Europos namų įvyko protesto akcija „Ate, teta Ceta“. Įvairaus tipo renginiai, nukreipti prieš ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimą (angl. CETA), vyko daugelyje Europos šalių.

Nepaisant „Liberalaus jaunimo“ surengto kontrapiketo 
CETA susitarimui palaikyti bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovo Žilvino Šilėno ironiškos šypsenos, švietusios iki pat renginio pabaigos, teatralizuota akcija pavyko.


Joje dalyvavo teta Ceta, T.Tipas, Chloruota višta ir Hormoninė karvė. Renginį vedė Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA atstovas Lietuvoje Karolis Klimka, kalbėjo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas ir Jolanta Bielskienė iš Kritinės minties instituto DEMOS.

Video

Daugiau - paspaudus antraštę


2017 01 21

S. SVERNELIS: PIRMIAUSIA - SPRENDIMAI LINK POKYČIŲ, PO TO - PINIGAI

»
Sausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sukvietė pernai ir užpernai streikais nepasitenkinimą esama padėtimi reiškusius pedagogus iš visos Lietuvos susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Anot pranešimo spaudai, „konsultacijos platesniame rate visada duoda pilnesnį vaizdą, leidžia tiksliau suformuluoti bendruomenės poreikius“.

Sveikindamas apie 150 pedagogų iš visos šalies bei naujosios valdžios atstovus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pažymėjo, jog atverčiamas naujas bendravimo su valdžia lapas, todėl labai svarbu atsakingai elgtis, kad jo nepribraukytume. „Svarbu, kad kalbėtume viena kalba – tiek tėvai, tiek mokyklų vadovai, tiek mokytojai, kad nebūtų kalbėjimo kiekvienas sau, - kalbėjo jis. - Nors interesai skirtingi, bet turime rasti sutarimą ir tiksliai atsakyti į klausimą, ko mes norime pasiekti“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 20

KAUNE PLINTA NAUJAS DARBDAVIŲ SPAUDIMO BŪDAS

»


Neformalus visuomeninis judėjimas prieš naująjį darbo kodeksą, brangstantį gyvenimą ir mažėjančias socialines garantijas „Gyvenimas per brangus“ (GPB) sukūrė solidarumo tinklą, kuris kovoja su neteisybėmis darbe.

Pernai kovo mėnesį pavyko padėti vienam darbuotojui, kai į vieną prabangų restoraną Kauno senamiestyje užėjo 25 solidarumo tinklo nariai ir kolektyviai perskaitė viršininkei darbuotojo laišką su reikalavimais.

Šiemet, sausio 13 d., panašus aktas „pačiame darbo įkarštyje“ atliktas dviejuose Kauno restoranuose: „Casa Della Pasta“ ir „Movido“. Čia nepaisoma ne tik teisės aktų, elementarių darbuotojų teisių, bet, pasak darbuotojų, naudojamas ir psichologinis smurtas bei kaltinimai nebūtais dalykais.

„Jeigu reikalavimai nebus patenkinti ir nesimatys pastangų deryboms, viešas spaudimas didės“, - teigiama socialiniame tinkle Facebook sukurtame renginyje „Kas nutinka, kai darbe pareikalauji savo teisių?“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 18

ŠEŠTADIENĮ – ATSISVEIKINIMAS SU "TETA CETA"

»
Protestų bangą sukėlęs, profsąjungų ir visuomeninių organizacijų kritikuojamas ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimas skinasi kelią Europos Parlamente: balsavimas dėl jo ratifikavimo  numatytas jau vasario viduryje. EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto pranešėjo parengta labai kritiška nuomonė apie CETA paskutinę minutę buvo perredaguota į teigiamą. Komiteto narys Velentinas Mazuronis drauge su frakcijos kolegomis pasistengė, kad Europos Komisijai adresuotos kritikos nuomonėje nebeliktų, o išvada būtų palanki CETA susitarimui.

Daugiau nei 500 visuomeninių organzacijų vienijantis aljansas sausio 21 d. paskelbė Europos decentralizuoto veiksmo prieš CETA diena. Vilniuje, prie Europos namų (Gedimino pr. 16/Vilniaus g.), 14 val. taip pat vyks akcija „Ate, teta Ceta!“.


Taip pat vis dar galima paraginti Lietuvoje rinktus EP narius balsuoti prieš CETA. Jau 128 europarlamentarai pažadėjo tai padaryti, tarp jų – ir latvis Andrejs Mamikins.
O mes primename pagrindinius argumentus prieš CETA.
Toliau -spausti antraštę


2017 01 17

2016-IEJI BUVO GERESNI?

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. gruodžio 12-22 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 38 proc. teigė jomis nepasitikį. Taigi buvo "atitaisytas" lapkričio pabaigoje atliktos apklausos itin blogas rezultatas 39:44.
Palyginus su ankstesniais metais, 2016-aisiais profesinės sąjungos kiek pagerino savo įvaizdį. Teigiamai vertinančių profsąjungas skaičius peržengė 44 proc. ribą (siekia 44, 3 proc., o 2015 metais buvo 42,9). Vis dėlto nepasitikinčių profsąjungomis ženkliau nesumažėjo. 2016 m. profsąjungomis nepasitikėjo vidutiniškai 38,4 proc. apklaustųjų, o 2015 m. jų buvo 38,7 proc.. Diagramoje raudona kreivė vaizduoja teigiamus, mėlynoji - neigiamus vertinimus.

Išsamiau - paspaudus antraštę
2017 01 16

NESUTARIA DĖL TRIŠALĖS TARYBOS IŠPLĖTIMO

»
Sausio 10 d. įvyko Trišalės tarybos posėdis, kurį jos pirmininkė Kristina Krupavičienė (Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“) pavadino istoriniu, nes tarybą savo apsilankymu „pagerbė“ premjeras Saulius Skvernelis. Posėdyje taip pat dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei Seimo nariai Gediminas Vasiliauskas, Aušra Papirtienė, Tomas Tomilinas.

Kadangi iš posėdžio žiniasklaidos atstovai buvo išprašyti (anot pirmininkės, - socialinių partnerių pageidavimu), todėl lprofsajungos.lt informacija remiasi savo šaltinių duomenimis.

Premjeras, padėkojęs socialiniams partneriams už supratimą atidėjus Darbo kodekso galiojimą pusei metų, išreiškė kelis pageidavimus: nedidinti Trišalės tarybos narių skaičiaus, tačiau įtraukti  organizacijas, kurios pareikš norą dalyvauti tarybos veikloje. Jis taip pat paprašė derybas dėl Darbo kodekso pabaigti iki kovo 10 d. ir pateikė keletą pasiūlymų. Premjero teigimu, Trišalėje suderėti dalykai neturėtų būti keičiami.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 12

2016 – 2017: ĮSISENĖJUSIOS PROBLEMOS IR NAUJI IŠŠŪKIAI

»
Tokia antraštė siūlosi peržvelgus šalies profsąjungų tinklalapius, ieškant atsakymų į klausimą, su kokiomis problemomis bei naujovėmis jos susiduria prie 2017-jų slenksčio.

Veiklesnių profesinių sąjungų tinklalapiai pakankamai aktyviai atspindi savo organizacijų gyvenimo pulsą.Tad kokius iššūkius bei problemas profsąjungos juose akcentuoja žvelgdamos į prasidėjusių 2017-jų perspektyvą?

Tęsinys – paspaudus antraštę2017 01 11

BUS SIŪLOMA IŠPLĖSTI TRIŠALĘ TARYBĄ

»
Šiandien, sausio 10 d., 14 val., įvyks pirmasis Trišalės tarybos  posėdis po naujos Vyriausybės suformavimo. Jame ketina dalyvauti ne tik socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, bet ir Premjeras Saulius Skvernelis.

Posėdyje bus pristatyti nauji Trišalės tarybos nariai, atstovaujantys Vyriausybei, tarp jų – ir vakar socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėju paskirtas ekonomistas prof. Romas Lazutka. 

Vienu iš darbotvarkės klausimų bus svarstomos Trišalės tarybos išplėtimo galimybės bei tariamasi, kaip bus nagrinėjamas atidėtas Darbo kodeksas.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 10

SUOMIJOS PROFSĄJUNGOS KRITIKUOJA BAZINIŲ PAJAMŲ EKSPERIMENTĄ

»
Sausio 1 d. Suomija pirmoji Europoje šalies mastu pradėjo dvejus metus truksiantį bazinių pajamų eksperimentą: atsitiktine tvarka parinkti 2 tūkst. bedarbių kas mėnesį gaus po 560 eurų. Priešingai nei yra su bedarbio išmoka, jie šių pajamų nepraras susiradę darbą.

Centrinė Suomijos profesinių sąjungų organizacija SAK, jungianti daugiau nei milijoną darbuotojų, kritikuoja šią idėją įžvelgdama grėsmę socialiniam saugumui ir kolektyvinėms deryboms. Tuo tarpu vienas turtingiausių Suomijos žmonių Bjornas Valrusas (Björn Wahlroos), banko Nordea-Sampo valdybos pirmininkas, tokį valdžios sumanymą remia.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 04

ARTĖJA BALSAVIMAS DĖL CETA EUROPARLAMENTE

»
Balsavimas Europos Parlamente dėl prieštaringai vertinamo ES ir Kanados išsamiojo ekonomikos ir prekybos susitarimo (CETA) numatytas vasario pirmomis dienomis. Net jei dauguma europarlamentarų nubalsuotų „už“, toliau estafetę perimtų nacionaliniai ir regioniniai ES valstybių parlamentai. Tiesa, jei EP ratifikuos susitarimą, bus paleistas jame numatytas „preliminaraus įsigaliojimo“ mechanizmas.

Vilčių teikia tai, kad jau antrasis Europos Parlamento komitetas — Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos — parengė neigiamą nuomonę apie CETA. Pirmasis nepritarti susitarimui pasiūlė Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas. 

Žinoma, europarlamentarai yra laisvi nepaisyti šių nuomonių, tačiau jų ramybę drumsčia visuomenininkų raginami ES šalių piliečiai, savo išrinktuosius laiškais kviesdami balsuoti prieš CETA. Čia galima parašyti ir Lietuvoje rinktiems parlamentarams.
Toliau - paspaudus antraštę

2016 12 28

R. KARBAUSKIS RAMINA NEPATIKLIAS PROFSĄJUNGAS

»
Gruodžio 22 d. keturios švietimo profesinės sąjungos prie Seimo surengė piketą, kuriame reikalavo, kad valdžia nepriiminėtų skubotų sprendimų, liečiančių mokytojų darbo užmokestį.

Seimas vis dėlto nepritarė siūlymui, kad būtų skirti papildomi 18 mln. eurų pedagogų atlyginimų koeficientų „žirklėms“ naikinti.

Atsakydamas į profsąjungų kaltinimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle „Facebook“ priminė buvusios Seimo daugumus negarbingą palikimą ir pažadėjo, kad trūkstamų lėšų bus ieškoma 2017 metais persvarstant valstybės biudžetą.

 "Nusprendėme skubiai didinti alkoholio akcizus, kad toks pajamų šaltinis atsirastų. Tai leido mokytojų atlyginimų didinimui 2017 metų biudžete surasti 17 milijonų eurų. Kitos trūkstamas lėšos 2017 metų bėgyje bus ieškomos peržiūrint valstybės biudžetą", - aiškina Seimo narys.

Toliau – paspaudus antraštę

2016 12 27

LATVIŠKAS VĖZDAS PEDAGOGAMS TRAMDYTI

»
Latvijos prezidentas Raimonds Vējonis nutarė "paskelbti" (pasirašyti - red.) vyriausybės inicijuotą ir seimo priimtą švietimo įstatymo pataisą, kuri nuo 2017 m. sauso 1 d. įgalina atleisti iš darbo "nelojalius" valstybei pedagogus. Suteikiama darbdaviui teisė nedelsiant nutraukti darbo santykius su mokymo įstaigos vadovu ar pedagogu, jeigu tik bus konstatuota, kad šis yra nelojalus Latvijai ir jos Konstitucijai".

Nors skelbdamas įstatymą prezidentas paragino seimą "kruopščiai stebėti, kaip įstatymo norma bus taikoma praktikoje", pataisa susilaukė toli gražu nevienareikšmiškų komentarų visuomenėje ir žiniasklaidoje. Girdisi balsų, kad pataisa pirmiausia gali būti pritaikyta rusakalbių pedagogų atžvilgiu.

Gruodžio 21 d. grupė seimo opozicinės frakcijos Soglasiye narių apskundė naująjį įstatymą šalies konstitucinam teismui.

Latvijos konstitucinis teismas - Satversmes tiesa

Išsamiau - paspaudus antraštę2016 12 22

DARBO KODEKSAS BUS TOBULINAMAS

»
Gruodžio 20 d. Seimas atidėjo naujojo, dar ankstesnėje kadencijoje priimto, Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Už siūlymą atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 30 parlamentarų.

„Šešių mėnesių reikia norint ištaisyti padarytas klaidas. Klaidas, kurios būtų kenkusios abiem pusėms – ir verslui, ir darbuotojams“, - yra sakęs vienas iš šio pasiūlymo iniciatorių Tomas Tomilinas.
Toliau - paspaudus antraštę

2016 12 20

ŠĮ KARTĄ VIRŠŲ IMA KRITIKAI

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. lapkričio 24 - gruodžio 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 39 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 44 proc. teigė jomis nepasitikį.

Reitingų lentelėje (kurioje surašyta 20 institucijų) darbuotojų atstovės šį kartą yra tik 19-osios.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2016 12 19

ANTRASIS BALSAVIMAS SEIME DĖL DK – PALANKUS DARBUOTOJAMS

»
Gruodžio 15 d. Seime po svarstymo pritarta įstatymo projektui, kuriuo Darbo kodekso bei jį lydinčių įstatymų galiojimas atidedamas iki kitų metų liepos 1 d. Nepaisant Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovų bei kai kurių konservatorių raginimo nebegrįžti prie „skausmingo“ ir „daug aistrų“ sukėlusio proceso bei buvusio Premjero Algirdo Butkevičiaus gąsdinimų neigiamomis pasekmėmis, už tai, kad Darbo kodeksas turi būti persvarstytas, balsavo 82, prieš – 15, susilaikė 13 parlamentarų.

Taip pat atidėtas ir Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo įsigaliojimas.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 15

DĖL DK ĮSIGALIOJIMO ATIDĖJIMO SPRĘS KETVIRTADIENĮ

»
Gruodžio 13 d. Seime turėjo būti svarstomas Darbo kodekso ir kitų naujojo socialinio modelio įstatymų įsigaliojimo atidėjimo iki 2017 m. liepos 1 d. Tačiau posėdžio pradžioje tvirtinimui pateiktoje darbotvarkėje šių projektų jau nebebuvo. Jie pačios valdančiosios daugumos sprendimu perkelti į gruodžio 15 d., penktadienio, posėdį. Pataisas esą dar nori įvertinti naujoji Vyriausybė.

Tuo tarpu profesinės sąjungos siunčia Seimo nariams laiškus, prašydamos palaikyti iniciatyvą atidėti DK ir kitų įstatymų įsigaliojimą.


Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 14

ŽURNALISTAI PRAŠO APGINTI ŽODŽIO LAISVĘ

»
Gruodžio 13 d. Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) oficialiu raštu ir viešai kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydama vetuoti Seimo gruodžio 8 dieną priimtas Civilinio kodekso pataisas ir padėti apginti žodžio laisvę. Šiuo metu vis dar galiojančiame Civiliniame kodekse yra įtvirtinta, kad paskleidęs tikrovės neatitinkančius duomenis asmuo atleidžiamas nuo civilinės atsakomybės, jeigu tie duomenys yra paskelbti apie viešą asmenį bei jo valstybinę ar visuomeninę veiklą, o juos paskelbęs asmuo įrodo, kad jis veikė sąžiningai siekdamas supažindinti visuomenę su tuo asmeniu ir jo veikla.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 13

LPSK TARYBOS POSĖDYJE – DISKUSIJA SU LVŽS LYDERIU

»
Gruodžio 9 d. Vilniuje įvyko didžiausio šalies profesinių sąjungų centro – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdis. Savo ataskaitas delegatams pristatė LPSK pirmininkas Artūras. Černiauskas, asociacijos „LPSK Jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius ir LPSK moterų centro pirmininkė Irena Petraitienė. Posėdyje dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.


Tarybos nariai svarstė galimybę pasirašyti nacionalinį susitarimą bei LVŽS ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo susitarimą.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 09

LENKIJOS PROFSĄJUNGŲ JUDĖJIMAS IŠGYVENA KRIZĘ

»
Lenkijos profesinės sąjungos sparčiai praranda visuomenės paramą, - mano Lenkijos radijo laidoje dalyvavę ekspertai, - praneša portalas polskieradio.pl. Visai neseniai, praėjusio amžiaus 8 dešimtmetyje, profsąjungas sudarė daugiau nei 10 mln. lenkų. Šiandien šis skaičius yra daug kuklesnis – tik 1,5 milijono žmonių.

Pasak Piotr Ostrowski iš Varšuvos universiteto Sociologijos instituto ir Jeremi Mordasewicz iš Lenkijos darbdavių konfederacijos „Lewiatan“, kurie kalbėjo analitinėje Lenkijos radijo laidoje „Idėjų konfrontacija“, silpstančio profesinių sąjungų populiarumo priežastys gali būti suskirstytos į dvi grupes: tos, kurios nepriklauso nuo profesinių sąjungų susivienijimų, ir tos, kurioms tiesioginės įtakos turi jų pačių veiksmai.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 12 07
8
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai