2020 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis - 6:02
   

KAS ŽINOTINA APIE CETA, KURI ĮSIGALIOS JAU LIEPĄ

»
Lietuvos politikai ir valdininkai vengia kalbėti ir informuoti visuomenę apie tai, kad jau liepos mėnesį bus pradėtas laikinai taikyti Europos Sąjungos ir Kanados išsamusis ekonomikos ir prekybos susitarimas (IEPS, angl. CETA). Laikinai, nes jį dar turi ratifikuoti visų ES valstybių narių parlamentai, tarp jų ir Lietuvos Respublikos Seimas. Tačiau pakeisti šio susitarimo nebeįmanoma — galima tik atmesti: jeigu nors vienas parlamentas nepritars, CETA žlugs.

Prancūzijos Parlamento nariai iškart atidavė šį susitarimą šalies Konstituciniam Teismui — įvertinti, ar CETA atitinka Prancūzijos teisę. Tai rengiasi padaryti ir slovėnai, taip pat kitų valstybių politikai. Olandai ruošiasi referendumui dėl CETA. Tuo tarpu Lietuvoje — kapų tyla. Tiesa, CETA jau išniro Seimo pavasario sesijos darbotvarkėje, tačiau šis punktas dar neregistruotas.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 04 21

UTENOS PAREIGŪNAI SUKILO PRIEŠ SAVO VIRŠININKĄ

»
Balandžio 19 d. prie Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai surengė įspėjamąjį piketą. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kaltina komisariato vadovybę viršijus įgaliojimus, galimai neskaidriai kėlus atlyginimus bei trukdžius profesinių sąjungų veiklai.


Nors komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas buvo informuotas apie protesto akciją, pareigūnai nei jo, nei atsakymų į keliamus klausimus nesulaukė.

Nuotr. iš Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos Facebook paskyros.

Išsamiau - paspaudus antraštę

2017 04 20

STREIKUS IR VĖL SUSTABDĖ TEISMAS

»
Vilniaus miesto apylinkės teismas balandžio 15 d. nutartimi iš dalies patenkino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) prašymą uždrausti įmonės profesinėms sąjungoms organizuoti ir vykdyti balandžio 19, 21 ir 24 dienomis numatytus įspėjamuosius streikus. Teismas 30 dienų atidėjo streikus ir įpareigojo šalis iki teismo pirmojo posėdžio suderinti veiksmų planą, siekiant užtikrinti minimalias ieškovo atliekamas funkcijas streiko metu.

Balandžio 18 d. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, Viešojo transporto nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga ir Viešojo transporto vieninga profesinė sąjunga kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad būtų pradėtos intensyvios, konstruktyvios derybos su profesinėmis sąjungomis siekiant įgyvendinti keliamus reikalavimus. Jeigu bendras pozicijas pavyktų suderinti, streiko idėjos būtų atsisakyta.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 04 19

PO VELYKŲ – TRYS ĮSPĖJAMIEJI STREIKAI

»
Trys UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) profesinės sąjungos, vienijančios virš 1500 bendrovės darbuotojų, skelbia kitą savaitę pradėsiančios įspėjamuosius streikus. Profsąjungos reikalauja paskelbti VVT savivaldybės vykdyto vežėjų konkurso nugalėtoja, išsaugoti bendrovės darbo vietas ir socialines garantijas, nediskriminuoti VVT sudarant nesąžiningas sąlygas konkuruoti su privačiais vežėjais. Be to, iš savivaldybės reikalaujama įmonei grąžinti didžiulius įsiskolinimus, dėl kurių įmonė neįstengia tinkamai teikti kokybiškesnių paslaugų.

Balandžio 19 d. ketinama streikuoti nuo 04.30 val. iki 06.30 val., balandžio 21 d. - nuo 05.00 val. iki 07.00 val., balandžio 24 d.- nuo 06.00 val. iki 08.00 val.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 04 12

PROTESTAS, LYDIMAS PAVASARIO NUOTAIKOS (Vaizdo įrašas)

»
Pirmadienį, balandžio 10 d., pirmą Velykų atostogų dieną, aikštę prieš Švietimo ir mokslo ministeriją užplūdo mokinių minia, kur įvyko įžanginė "Viešos konsultacijos" "Ar ilgiau yra geriau?" dalis.


Prieš tūkstantinę minią su palyda išėjusi ministrė Jurgita Petrauskienė pradėjo vaikams ir pedagogams aiškinti, kad Lietuvos švietimas vertas dvejetuko, todėl reikią pailginti mokymosi laiką. Tačiau mitingo dalyviai į tai atsakė nepritariamu gaudesiu.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas paprašė neuždaryti vaikų "į termosą", netrumpinti jų vasaros. Švietimo krizės priežasčių kalbėtojas parekomendavo ieškoti pačios ministerijos vadovavimo stiliuje bei metoduose. A.Navickas čia pat pasiūlė susirinkusiems pabalsuoti, ar jie sutinka, kad mokslo metai būtų pailginti. Miniai audringai pabalsavus "prieš" nužygiavo į Vinco Kudirkos aikštę, kur renginys buvo tęsiamas.
Protesto akcijos organizatoriai - LŠDPS, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris.

Vaizdo įrašas


Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 04 11

AKCIJOS, APKLAUSOS, DIALOGAI (NAUJAUSI PRANEŠIMAI INTERNETE)

»
Tarp šviežiausių ar aktualiausių profsąjungų veiklos naujienų - apklausos švietimo sektoriuje bei jų duomenų realizavimas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) anonsuojamos protesto akcijos (balandžio 10 ir balandžio 28 dienomis), "Solidarume" įsteigta socialinių darbuotojų profesinė sąjunga, Miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos konfliktas su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku, patriotinis iššūkis statutiniams pareigūnams.

LŠDPS plakatas, kviečiantis į "viešą konsultaciją" "Ar ilgiau yra geriau?" (fragmentas)


Išsamiau - paspaudus antraštę


2017 04 05

LENKIJOS PEDAGOGAI - PRIEŠ KAČINSKIO REFORMĄ

»
Penktadienį, kovo 31 d., įvyko nacionalinis Lenkijos mokytojų streikas, kurį suorganizavo Lenkijos mokytojų profesinė sąjunga (Związek Nauczycielstwa Polskiego). Akcijoje prieš švietimo reformą dalyvavo apie 37 proc. šalies mokyklų.

Reforma, kurios autorė yra Jaroslavo Kačinskio vadovaujama valdančioji "Teisės ir teisingumo" (Prawo i Sprawiedliwość) partija, mokytojų bei ekspertų nuomone, sukels chaosą švietimo sektoriuje ir išmes į gatvę ne mažiau kaip 30 tūkstančių labai kvalifikuotų pedagogų.

Protestuotojai reikalauja, kad valdžia garantuotų pedagogų užimtumą iki 2022 metų ir kad 10-čia procentų pakeltų bazinę mokytojo algą.

wyborcza.pl nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštę

2017 04 03

90 PROC. APKLAUSTŲJŲ - PRIEŠ MOKSLO METŲ ILGINIMĄ

»
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ surengė mokytojų, mokyklų vadovų, moksleivių ir jų tėvų apklausą dėl mokslo metų ilginimo.

Apklausoje (joje dalyvavo 15 600 žmonių) 89,9 proc. respondentų atsakė nemanantys, kad didesnis mokymosi dienų skaičius pagerins ugdymosi kokybę ir mokymosi rezultatus.

Nebe pirmi metai svarstomos idėjos bent dviem savaitėmis pailginti mokslo metus ankstesnė valdžia jau buvo atsisakiusi, tačiau dabartinė Vyriausybė, Švietimo ir mokslo ministerija prie jos vėl grįžo.

Kadangi, pedagogų ir jų profsąjungų nuomone, reforma forsuojama "lipant per mokinių, mokytojų, tėvų galvas", balandžio 10 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos rengiama protesto akcija "Vieša konsultacija su valdžia".

Išsamiau - paspaudus antraštę


2017 03 31

TRIJŲ JUNGIMOSI SUVAŽIAVIMAS – SPALĮ

»
Pernai spalio mėnesį Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) tarybų bendrame posėdyje nuspręsta jungtis į vieną darinį.

Šių organizacijų sudaryta darbo grupė parengė būsimos organicazijos įstatų projektą, kuriam kovo 23 d. pritarė trijų tarybų nariai. Bendra organizacija turėtų vadintis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija, o steigiamasis suvažiavimas planuojamas šaukti šių metų spalio 5 d.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 28

EMIGRACIJĄ SKATINA KAINŲ AUGIMAS

»
Emigracijos procesus tyrinėjanti Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) profesorė Vilmantė Kumpikaitė-Valiūnienė (nuotr.) teigia, kad pastarųjų metų emigracijos banga (emigraciją profesorė suskirstė į 4 „bangas“) susijusi su kainų augimu.

„Paskutiniųjų metų emigracijos srautai beveik prilygsta kritiniams trečiosios bangos emigracijos metams. Ketvirtoji emigracijos banga sietina su kainų augimu įvedus eurą. Nors mėginama tai neigti, visgi statistika ir žmonių patirtis rodo ką kita“, - KTU pranešime spaudai cituojama V.Kumpikaitė-Valiūnienė..

Išsamiau – paspaudus antraštę
2017 03 27

KIEK KAM LAIMĖS SUTEIKIA DARBAS?

»
Jungtinės tautos kasmet skelbia vadinamąjį laimės indeksą, o šio sąrašo sudarymo formulėje yra ir skyrius apie pasitenkinimą darbu. Daugiausia laimės per darbą patiriančiųjų gyvena Austrijoje, antroje sąrašo vietoje – norvegai.

Tarp trijų Baltijos šalių labiausiai darbu patenkinti yra latviai (63 vieta sąraše), gerokai žemiau už juos yra lietuviai (79 vieta – 79,4 proc. patenkinti darbu), o nelaimingiausi šiuo aspektu – estai (84 vieta).

Tarp artimiausių kaimynių laimingiausi yra lenkai, kurie pagal pasitenkinimą darbe užima 34 vietą.

Bernardinai.lt pieš.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 03 24

TRIŠALĖS TARYBOS ŽODIS – SPRENDŽIAMASIS? (Papildyta)

»
Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, jog valdantieji sutarę Seime patvirtinti tokį Darbo kodekso variantą, koks buvo suderėtas Trišalėje taryboje. Visi kiti Seimo narių pasiūlymai turėtų būti atmetami, antraip - Trišalės tarybos veikla „neturi prasmės“.

Kaip žinoma, kovo 15 d. Trišalės tarybos nariai pasirašė susitarimą dėl 19 sutartų Darbo kodekso nuostatų. Parašo po juo nepadėjo tik Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“.

"Ydingomis" Trišalėje taryboje vykusias derybas laiko ir LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.


Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 03 23

„ACHEMOS“ PROFSĄJUNGOS PRADĖJO JUNGIMOSI PROCESUS

»
AB „Achema“ nuo seno veikia dvi profesinės sąjungos: AB „Achema“ darbininkų sąjunga ir Achemos darbuotojų profesinė sąjunga (įeina į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos sudėtį). Jos jau beveik dešimtmetį bendradarbiauja pasitelkus profesinių sąjungų administraciją, kurios vadove nuo jos atsiradimo dirba Birutė Daškevičienė.

Logiška, kad ilgainiui dvi identiška veikla užsiimančios profsąjungos anksčiau ar vėliau turėjo pasiryžti tapti viena organizacija. Šių metų vasarį abiejų profesinių sąjungų sudaryta derybinė grupė parengė pasiūlymus, kaip galėtų būti sujungtos abi organizacijos. Reorganizavimo sąlygoms jau pritarė ir profsąjungų tarybos.

Toliau - paspaudus antraštę
2017 03 22

NAFTOS PERDIRBIMO ĮMONĖ PELNU PASIDALINO SU DARBUOTOJAIS

»
AB „ORLEN Lietuva“, vadovaudamasi Naftininkų profesinės sąjungos susiderėta kolektyvinės sutarties nuostata dėl metinės priemokos, už 2016 m. bendrovės veiklos rezultatus darbuotojams per kelis kartus išmokėjo 1,88 pagrindinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio premiją.

Baigiantis 2016-iesiems metams visiems AB „ORLEN Lietuva“ darbuotojams buvo išmokėtos 1,65 pagrindinio darbuotojo darbo užmokesčio dydžio vienkartinės išmokos. O su vasario mėnesio atlyginimu, patikslinus bendrovės veiklos rezultatus, darbuotojams išmokėta 0,23 pagrindinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio priemoka.

Už 2015 metų AB „ORLEN Lietuva“ veiklos rezultatus bendrovė darbuotojams išmokėjo 1,8 darbo užmokesčio dydžio priemokas. 

Toliau – paspaudus antraštę


2017 03 21

VASARIS OPTIMIZMU NEPASIŽYMĖJO

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2017 m. vasario 17-27 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 42 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 43 proc. teigė jomis nepasitikį.

Viena vieta žemyn pasistūmėjo profsąjungos 20-ties institucijų sudarytoje reitingų lentelėje: dabar jos liko 18-osios; blogiau už darbuotojų atstoves šįkart vertinami tik teismai ir Seimas.

2016 metų vasarį visuomenė profesines sąjungas vertino palankiau, teigiamų ir neigiamų atsiliepimų santykis buvo 45:37.

Išsamiau - paspaudus antraštę
2017 03 20

„TIKĖJOME LVŽS, O JŪS MUS IŠDUODATE!”

»
Kovo 16 d. prie Seimo susirinkę miškininkai ir jiems prijaučiantieji protestavo prieš "buldozeriu stumiamą“ miškų reformą. Valdančiųjų planai 42 urėdijas, Generalinę miškų urėdiją ir Miškotvarkos institutą sujungti į vieną įmonę labai rimtai supykdė miškininkų bendruomenę. Juolab kad rengiant reformą nesikonsultuota su socialiniais partneriais, nesvarstomi jokie kiti alternatyvūs variantai, o pertvarka nėra pagrįsta išlaidų ir naudos analize.

Per 500 protestuotojų laikė plakatus: „Po Brexit UK labiau rūpinasi emigrantais nei mūsų valdžia lietuviais?“, „Kada girdėsit miškininkus, o ne oligarchus?“, „Tikėjome LVŽS, o Jūs mus išduodate“ ir kt.

Nors rytiniame Seimo posėdyje parlamentarai net neleido aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui pristatyti Miškų įstatymo pakeitimų projekto, vis dėlto vakare projektas priimtas svarstyti.

Video


Išsamiau – paspaudus antraštę

2017 03 17

ILGAS IR AUDRINGAS PASKUTINIS DERYBŲ DĖL DK RAUNDAS (Papildyta: "Sandrauga" nuo susitarimo atsiriboja)

»
Kovo 15 d. visą dieną posėdžiavusi Trišalė taryba vakare užbaigė derybas dėl Darbo kodekso. Apie 20.30 val. socialiniai partneriai pasirašė susitarimą dėl per visas derybas sutartų kodekso punktų. Deja, dėl streikų organizavimo, lokautų skelbimo paskutiniame posėdyje, dalyvaujant DK rengėjui prof. Tomui Davuliui, darbdavių ir darbuotojų atstovams nepavyko rasti kompromiso: profesinės sąjungos siekė supaprastinti streikų skelbimą, o darbdaviai pageidavo, kad streikas kuo mažiau sutrikdytų įmonių darbą.

Anksčiau nesusitarta dėl darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, darbo grafikų, kolektyvinės sutarties sudarymo, interesų konfliktų.

Buvo susitarta dėl atostogų reglamentavimo, teisės į nedarbo išmoką, maksimalaus darbo laiko ir darbo laiko apskaitos, darbo tarybų ir profesinių sąjungų funkcijų pasiskirstymo, dėl informavimo ir konsultavimo, taip pat dėl kriterijų, pagal kuriuos bus atrenkami nariai į Trišalę tarybą.

PAPILDYTA: Trišalėje taryboje atstovaujama Lietuvos profesinė sąjunga "Sandrauga", jos pirmininkas Kęstutis Juknis PN informavo, jog minėtą susitarimą pasirašyti atsisakė. Jis Trišalės tarybos narių pasirašytą susitarimą vadina "profsąjungų gėdos aktu".


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 16

PREMJERAS DAR DAVĖ LAIKO TRIŠALEI TARYBAI

»
Kovo 13 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) įvykusiame papildomame Trišalės tarybos posėdyje, skirtame pabaigti svarstyti ginčytinas naujojo Darbo kodekso nuostatas, taškas dėl DK dar nepadėtas.


Visą dieną posėdžiavę socialiniai partneriai nerado sutarimo daugeliu klausimų, pavyko susitarti tik dėl privalomos informacijos pateikimo darbuotojams pareikalavus bei dėl Trišalės tarybos atstovų atrankos kriterijų.

Vyriausybės atstovų pasiūlymui pratęsti posėdį po darbo valandų ir baigti svarstyti likusius punktus nepritarė profesinės sąjungos, kurios prašė papildomo posėdžio. Premjero patarėjas Lukas Savickas teigė pirmiausia sužinosiąs Premjero, raginusio derybas pabaigti iki kovo 10 d., poziciją šiuo klausimu. Dabar jau aišku, jog papildoma posėdis numatytas trečiadienį, kovo 15 d., 10 val.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 14

„SANDRAUGA“: TRIŠALĖJE TARYBOJE NĖRA JOKIŲ SUTARIMŲ

»
Kovo 13 d. Trišalėje taryboje toliau vyksta Darbo kodekso svarstymas. Anksčiau skelbta, jog posėdyje prieš tai „praktiškai susitarta“ dėl jautriausių ir svarbiausių nuostatų, tačiau neseniai į tarybą priimta Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ su tuo kategoriškai nesutinka.

„Posėdžiuose vyraujantis chaosas ir nesusikalbėjimas rodo, kad iki sutarimo – dar toli, o tarybos veikloje pamažu grįžtama prie Butkevičiaus vyriausybės propaguoto buldozerinio metodo“, - kovo 10 d. pranešama „Sandraugos“ tinklalapyje.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 13

PROVERŽIS: PRAKTIŠKAI SUSITARTA DĖL DARBO KODEKSO

»
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad socialiniai partneriai „praktiškai“ susitarė dėl naujojo Darbo kodekso. Neeiliniame Trišalės tarybos posėdyje kovo 13 d. pavyko susiderėti dėl daugiausiai nesutarimų kėlusių klausimų: darbo laiko ir viršvalandžių reguliavimo, atostogų ir darbo tarybų bei profesinių sąjungų funkcijų pasiskirstymo.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, kuri neseniai buvo priimta į Trišalę tarybą, prieš posėdį išplatino pranešimą, jog siūlymu perduoti konsultavimo ir informavimo funkcijas darbo taryboms siekiama sunaikinti profesines sąjungas.


Dar viename posėdyje, numatytame vasario 13 val., bus tariamasi dėl darbuotojų atstovų garantijų, lokautų ir streikų.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 10

ĮSISTEIGĖ VU FILOSOFŲ PROFESINĖ SĄJUNGA

»
Kaip praneša Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto tinklalapis, fakultete susikūrė profesinė sąjunga. Profsąjungos pirmininke tapo Sociologijos katedros docentė Rūta Žiliukaite.


Pasak darbuotojų lyderės, profesinę sąjungą įsteigti paskatino Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje ne vienerius metus besikaupusios problemos, menki dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai, dideli krūviai, mažas mokslo finansavimas.


Fakulteto vadovai, kaip ir bendruomenės dauguma, palaikė profesinės sąjungos steigimą.

Profesinės sąjungos steigėjai Donata Petružytė, Rūta Žiliukaitė, Antanas Kairys (fsf.vu.lt nuotr.)

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 03 09

TRIŠALEI TARYBAI KOL KAS NEPAVYKSTA SUSITARTI DĖL DK

»
Kovo 7 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovams kol kas nepavyko galutinai susitarti dėl ginčytinų Darbo kodekso klausimų, - praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Todėl nuspręsta diskusijas pratęsti ketvirtadienį, kovo 9 d., siekiant susitarti iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10 d., kaip pageidavo premjeras Saulius Skvernelis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis žiniasklaidai yra užsiminęs, jog jeigu „bus nespėta, tada bus svarstomas atidėjimas“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 08

MIŠKININKAI: VIENA ĮMONĖ – GRĖSMĖ VALSTYBINIAMS MIŠKAMS

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) aukščiausiems šalies vadovams įteikė beveik 3150 miško darbuotojų parašų dėl valstybinių miškų valdymo konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje.

Darbuotojus piktina tai, kad reforma „stumiama“ neatlikus kaštų ir naudos analizės bei poveikio aplinkai vertinimo. Be to, jie reikalauja, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas baigtų „miškininkų šmeižto per žiniasklaidos priemones kampaniją, pateikiant tikrovės neatitinkančius faktus ir skaičius“ ir nustotų „kaltinti eilinius miškininkus nesąžiningumu, kvalifikacijos stoka“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 07

VISUOMENĖ – PRIEŠ BRUTALIĄ VERSLO PLĖTRĄ

»
Paskelbus apie planus Trakų istoriniame mieste statyti gigantišką prekybos centrą, prisidengiant autobusų stoties renovavimu, aktyvūs visuomenės nariai susibūrė į judėjimą „Gelbėkim Trakus“, kuriuo kviečiama kovoti prieš paveldo naikinimą Trakuose ir brutalią verslo plėtrą.

Kaip teigia viena iš judėjimo iniciatorių, Trakų kultūrą tyrinėjanti dr. Lina Leparskienė, 2000 kv. m. prekybos centrams, kokį planuoja statyti Dariaus Nedzinsko vadovaujama UAB „Trastas“, Trakuose ne vieta. Nors įmonė statybas pridengia noru suremontuoti Trakų autobusų stotį, tačiau palyginus su planuojamo statyti prekybos centro plotu, jai bus skiriama 10 kartų mažiau vietos.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 06

DIDESNĖS DERYBINĖS GALIOS DARBUOTOJAMS – NUO 2020 M.

»
Vyriausybės kanceliarija viešai paskelbė Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projektą. Premjeras Saulius Skvernelis, ironiškai dėkodamas visiems, kurie dar iki projekto paskelbimo „vadovaudamiesi dar tik juodraštiniais variantais, parodė ir teberodo aktyvų susidomėjimą planu“, kviečia tęsti diskusijas.

O mes skaitytojams siūlome pažvelgti į plano projekto darbą 1.1.3 „Lanksčių ir saugių darbo santykių sukūrimas ir gyventojų pajamų didinimas“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 02

TRIŠALĖ ATSINAUJINO, O DERYBOS DĖL DK VIS LABIAU STRINGA

»
Vasario 28 d. įvyko naujos sudėties Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbdavių pusę papildė Rūta Skyrienė, asociacijos „Investuotojų forumas“ vykdomoji direktorė, ir Andrius Romanovskis, atstovaujantis Lietuvos verslo konfederacijai. Dvi vietos atsilaisvino, kai po vieną jų atsisakė Lietuvos darbdavių ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Smulkaus ir vidutinio verslo taryba, taip pat pageidavusi papildyti Trišalės gretas, darbdavių pusės sprendimu nebuvo priimta, nes esą neatitiko nustatytų kriterijų.

Profesinių sąjungų pusėje iš tarybos pašalintos Lietuvos darbo federacijos atstovą pakeitė antrasis profesinės „Solidarumas“ deleguotas asmuo – pirmininkės Kristinos Krupavičienės (šiuo metu vadovauja tarybai) pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas. Praeitame posėdyje profsąjungų sutarimu skirta viena vieta profesinei sąjungai „Sandrauga“ ir Respublikinei jungtinei profsąjungai šį kartą teko „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui. Abi organizacijos sutarė, jog joms taryboje bus atstovaujama rotacijos principu atstovams keičiantis kas ketvirtį.

lps.lt nuotr.: tariasi darbdavių pusė.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 01

MIŠKININKAI GALI SKELBTI STREIKĄ?

»
Vasario 25 d. buvo sukviestas neeilinis Lietuvos miškininkų sąjungos suvažiavimas valdžios projektuojamai miškų ūkio valdymo reformai aptarti. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) poziciją čia išsakė ir LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Greta kritinės analizės bei siūlymų, kaip galima būtų spręsti iškilusį ginčą tarp Vyriausybės ir miškininkų, darbuotojų atstovė prasitarė, jog profesinė sąjunga gali imtis ir kraštutinių spaudimo priemonių, t.y. organizuoti streiką.

LMPF "artimiausiu metu imsis visų teisiškai įmanomų priemonių kovoje už savo darbuotojus. Aplinkos ministro siūloma miškų valdymo reforma prieštarauja šios Vyriausybės dviem deklaruotiems svarbiausiems tikslams - darbo vietų regionuose kūrimui ir išlaikymui bei emigracijos mažinimui. Svarstome ir neatmetame galimybės organizuoti ir visuotinį streiką", - baigdama kalbą pareiškė I.Ruginienė

Išsamiau - paspaudus antraštę


2017 02 28

„IŠŠŪKIAI MAN PATINKA”

»
Pernai, gegužės pabaigoje, įvykusiame Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos (LRDPS) suvažiavime nauja organizacijos pirmininke buvo išrinkta Regina Dvaržeckytė, pakeitusi ilgametę šios organizacijos vadovę Almą Smilgienę.

Nors iki pirmųjų metinių dar tolokai, tačiau Reginai profsąjunginės kompetencijos netrūksta, - kaip profsąjungininkė  ji faktiškai ir išaugo aktyviai darbuodamasi LRDPS.

Kad išsaugotų aktyvią organizaciją, pirmininkei kasdien tenka susidoroti su naujais iššūkiais, tarp kurių šiandien rimčiausias - Lietuvos pašto reforma, kelianti įtampą dėl besikeičiančių darbo sąlygų laiškininkams. O šiaip "iššūkiai man patinka, nes tik su jais susiduriant atsiranda priežastis veikti ir kurti ką nors nauja", - sako Regina.

Interviu su LRDPS pirmininke - paspaudus antraštę


2017 02 27

DERAMASI DĖL GARANTIJŲ ATLEIDŽIAMIEMS DARBUOTOJAMS

»
AB „Švyturys-Utenos alus“ vasario pradžioje paskelbė, kad atsižvelgiant į padidėsiantį alaus akcizo tarifą reorganizuoja gamybos ir logistikos padalinius Klaipėdoje ir perskirsto gamybos pajėgumus. Pranešta, kad darbo neteks 20 žmonių.

Tuoj po to prasidėjo profesinių sąjungų ir vadovybės derybos, kuriomis siekiama rasti abi šalis tenkinantį sprendimą. Vasario 20 d. įvykusiame susitikime profesinės sąjungos įmonės generaliniam direktoriui Rolandui Viršilui pristatė savo pasiūlymus. Pasak AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko, vadovybė iš dalies atsižvelgė į pasiūlymus, tačiau „dar yra svarbių klausimų, į kuriuos neatsakyta“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 24

KĄ VEIKIA ŠALIES PROFSĄJUNGOS (NAUJAUSI PRANEŠIMAI INTERNETE)

»
Vasario 22 d. LR Seime įvyko spaudos konferencija „Dėl valstybinių miškų valdymo reformos“. Joje pristatytas ankstesnių kadencijų Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkų kreipimasis į Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Seimo narius dėl valstybinių miškų reformos pavojų.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Šimėnas; Raimondas Juzikis, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidiumo narys, Raseinių miškų urėdijos Viduklės girininkijos girininkas; Inga Ruginienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė, - pranešama LR Seimo tinklalapyje ir kituose leidiniuose.

Kadras iš vaizdo įrašo lrs.lt

Visa apžvalga – paspaudus antraštę


2017 02 23
7
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai